A ka udhetuar njeri ne ishujt Seychelles(Sejshelle)?

A ka udhetuar ndokush ne ishujt Sejshell?!
Nqs po mund te ndani eksperiencat tuaja sepse jam duke planifikuar nje udhetim dhe do me bente goxha nder pak informacion :smiley:

Ndoshta dikush tjeter mund te te ndihmoje. Une s’kam aq te ardhura sa te mund te udhetoj atje. Me vjen me te vertete mire qe shqiptaret jane te afte te vizitojne vende ekzotike.

Pare ke ti gjembi, po thuaj sta/na e mban me hyp neper avione te vegjel prej kartoni me shku deri ne keto ishuj. 2 much of a hassle to get there. Lol.

Jo moj moter jo.

Jo Moza, me boeing 777 shkohet atje, vetem kuleten ta kesh plot😀

https://www.emirates.com/english/destinations/dxb/sez/flights-from-dubai-to-seychelles

1 Like

Epo do e kem ngaterru me Maldives :stuck_out_tongue_winking_eye:

Keto jane ishuj qe ja vlen per expedita.

o peshqa, a kan uj ato sejshella?
i modh miku, i modh

1 Like

Pae kush po kerko uje aty!? Vetem partia te jete e forte,

Dukeshe ti qe e ke zemren flori, ndaj te vjen mire qe shqiptaret paskan arritur te shkojne per turizem ne vende ekzotike. :slight_smile: Besoj se tani do ndryshosh dhe opinionin qe shqiptaret lajne vetem pjata ne restorantet e New Jersey dhe votojne perjetesisht per Klintonet, se ato cliruan Kosoven shekullin e kaluar.

Po me ngaterron me shkaben. Nuk kam thene ndonjehere kete. Une s’pretendoj te njoh te gjithe shqiptaret, madje njoh jo pak qe kane pune te mira. Psh. kemi patur emigrantin qe ka pune shume te mire, e plote te tjere. Une flas vetem per vetem per pjatalarje.

une kujtova se flitej per ishujt qe jane nen domonimin (influencen) e Danimarkes, ishujt me te ftohte te Europes, qe ndodhen ndermjet Norvegjise dhe Groelandes.

Jo, jo nuk te ngaterrova as me shkaben as me shqiponjen, po ma kepute shpirtin me ate psheretimen “ah s’e dija qe dhe shqipot paskan leke per pushime, po le te bejne qejf…le te bejne”. Me kujtove ate inxhinieren e Pallatit 176 qe thoshte “nuk ua prish gezimin te tjereve une”. Lol. Hajde do Zoti e ta sjell mbare edhe ty te besh nje pale pushime ekzotike me shqiptaret e tjere qe mos te te ngelet pishman, se njeri je dhe ti.

1 Like

E kisha fjalen per shqiptaret ne Shqiperi. Sidomos kur shohim vetem raporte varferie.

Eh, ju mori ne qafe literatura marksiste.

Nese shkon me anije ki kujdes nga piratet e Somalise.
Meqe ra llafi Sejshellet jane nder shtetet (ishujt) qe nuk do ekzistojne me pas nje kohe rrelativisht te shkurter keshtu qe NISUNI SA ME PARE!!

Ne thumbnail shihet qarte Anxhela Martini qe eshte modele e njohur, plus nja 2 kengtetare keshtu qe nuk jane “rich kids”. Artikull i dobet edhe nje here nga Sun-i

2 Likes

Epo djali i Fullanit dhe goca e Llales i kane heq fotot, nga Instagrami keshtuqe dhe gazetat tani do merren me Anxhelen dhe Bleona Qerretin.

Nje keshille kisha une per turistin. Po te ftuan ne party me lokalet, ben mire mos pranosh. Me te tjerat je ne rregull.

“Problemi” i ishujve te oqeanit Indian (Mauricio, Maldivet, Sejshellet), me gjithe reputacionin si “plazhe paradiziake” eshte fakti qe në 95% te rasteve, vija e tyre bregdetare eshte plot korale, gje qe i ben te sikletshem per nga larja ne det. Duhet zgjedhur mire hoteli (qe te jete afer nje plazhi me rërë te imet : gje e rralle nê ato anë!).
Perndryshe, te pret pishina