A mund ta fusë vendin në luftë civile Lulëzim Basha?

Gallat er modhe sot. Luli komentoi deklaraten e DASH dhe tha se Departamenti Amerikan i Shtetit i kerkon llogari Rames duke theksuar se nuk mund te shkojne ne zgjedhje pa partine demokratike. Ja dhe deklarata e DASH-it:

Nënsekretari Shannon, thuhet në deklaratën e Departamentit të Shtetit, riafirmoi partneritetin e ngushtë midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë, mbështetjen e fortë të SHBA ndaj përpjekjeve të Shqipërisë për reformën e gjyqësorit dhe angazhimin e përbashkët ndaj vlerave demokratike, sundimit të ligjit dhe respektimit të të drejtave të njeriut. Nënsekretari Shannon, thuhet në deklaratë, theksoi gjithashtu rëndësinë që të gjitha partitë politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

" … Qeveria e ka me ligj te drejten qe te garantoje te drejten e zgjedhjeve …"

Ky Izeiri, sikur ishte ne rregull nga trute gjer dje, ç’ne qe ka mbaruar keshtu.
O gazetor, eshte shteti, shteti, shteti ai qe garanton te drejten e zgjedhjeve, dhe jo qeveria.
Hee, pyet tani si debil, Po a s’jane njesoj shteti e qeveria.
Joooo, o kerriç, nuk jane njesoj, jane dy gjera krejt te ndryshem.
Hyy, nje tufe gomeresh drejtojne shtypin, median dhe shtetin shqiptar.
Eh, ç’mjerim i madh i ka ra per hise atij populli.

3 Likes

Lufte ska, po zbythje te rames nga poplli po

S’keni turp qe sillni prurje nga TemA!? as 60 shikime si ka kap.:v:

Qofsha i gabuar, por kam pershtypjen se shume shpejt DASH dhe pjesa e rendesishme e kancelerive perendimore, si psh Franca, Gjermania apo dhe Italia, do te fillojne t’ju heqin vizen (pra te ndalojne ardhjen ne shtetet respektive) krereve politik te opozites. Sa me shpejt te marrin kete vendim aq me mire do jete per popullin shqipetar.

BE dhe DASH me ne fund po pranojne realitetin qe ne Shqiperi zgjedhjet do aprovohen nga politika nderkombetare pa opoziten. Te shohim cfare opozite do konfigurohet mbas ketyre zgjedhjeve mjaft interesante.

po pres qe Manjola Tiranen te thote:

e fut, e fut!

1 Like

Po, nese nuk i lene presidentin dhe gjyqsorin.

Deshira per te eliminuar opoziten e vertete, nuk ju le te kuptoni, qe edhe sikur perfaqsuesit e saj, te mos ulen ne karriget e kuvendit, opozita e “emeruar” prej jush, nuk do te arrije te mbuloje dot deshtimin tuaj total, me heshtjen e saj te pritshme ose me pseudoopozitarizmin. Kundershtareve te vertete, nuk do ja u mbyllni dot gojen, por edhe sikur, vete njerezit e thjeshte do te behen opozite, te ndodhur para nje qeverisje ne rastin me te mire inegzistente.

Qe c’ke me te , gati eshte , dhe pyetja nuk shtrohet keshtu , pyetja duhet te ishte

A do te lejoje Komandanti qe Luli te marre atributet apo pergjegjesine e asaj qe do te ndodhe apo do e marre vete persiper , fundi fundit nuk e ka per here te pare , kesaj rradhe fillon nga zero.

Frika nga vetingu dhe reforma ne drejtesi i ka bere salillaret te braktisin institucionet dhe te kerkojne te bojne te fortin e rruges, pra rrugacin. Vetem ata, pra rrugacet mund te shajne dhe te godasin keto qe ju thote se e keni gabim. Tashme kundervenja hapur ndaj institucioneve perendimore te europes eshte bere si buke e djath. Javen tjeter do fillojne edhe me matane Atllantikut. Por, mbeshtetja nga populli cdo dite ju pakesohet, pasi nuk mendojne per te , por vetem per bithen e tyre. Kete gje e kane kuptuar edhe me budallenjte.

Opozita: Edi, kërko strehim jashtë Tirane!

Lideri i opozitës Basha po del më i fortë se sa u mendua në fillim. E morën lehtë dhe si një kukull në PD, por po manifeston kurajo e vendosmeri që do përfundojë në thyerjen e një koke në politike: ose të kryeministrit ose të veten! :v:

Koha Jone

1 Like

Te mos harrojme qe e zbythi nga bashkia, te njejten gje do beje edhe tani, ja ka marre doren eshte i vendosur.

1 Like

Por e hëna, sipas burimeve në selinë blu, është vetëm fillimi i tubimeve të demokratëve në gjithë vendin dhe me pjesëmarrjen masive kërkohet që t’i jepet një masazh jo vetëm Kryeministrit, por edhe ndërkombëtarëve për situatën në Shqipëri.
Një pjesë e drejtuesve të Partisë Demokratike thonë se protestat do të jenë paqësore, por në rast se provokohen nga Policia apo edhe nga Kryeministri Edi Rama situata mund të dalë jashtë kontrollit.

Po pse duhet te kene frike nga vetingu Salillaret dhe jo Edollaret? Pastaj pse Edollaret na qenkan te drejtet, qe po na krijokan ligje te drejta, apo se jane hajduta qe gjithe diten therresin, kapeni hajdutin.

Jo vetem e zbythi Zeqo por edhe i beri nje dash kurban ke rreza e bashkise! Afrohu po ta mbajti!- i tha, se kshu si ky dashi ke per te perfundu! Qy nga ajo dite EKR- ia turri vrapit si i marrosur derisa e mbajti frymen ne krieministri!

Kishte pak nevoje per pushim ne fakt, $200 mil rruga kombit shitja e detit, shitja e malit, shitja e etejejeere

1 Like

E mbajti e mbajti, por jo per vlera. Eshte ulur shume standarti me te.

Ja te shohim cdo vendose mileti me 18 qershor. Do ta ngrej steken apo da thyej fare.