Adriatik Llalla i ‘përfshirë në korrupsion,’ non grata në SHBA

Në njoftimin e bërë publik nga sekretari i shtetit Rex Tillerson, nënvizohet se ky vendim merret për shkak të përfshirjes së Z. Llalla në mënyrë ‘domethënëse’ në korrupsion ose shkeljeve të mëdha të të drejtave të njeriut.

faji i Blendi Manes

1 Like

flaken parlamentit per Llallen

1 Like

po na vjen po na vjen/bota zjen bota zjen

1 Like

vetem pordhja do te vije Stalker, s’ka ç’te vije tjeter mbas Mutit te Madh te Revolucionit te Modh te Tetorit.

Ska me mire, i erdhi fundi ketij krimineli. Ky qe mbronte hajdutet , kriminelet e pd-s. Keto pd-istet mire se vjedhin, por edhe ato qe vjedhin, i bejne droge, prostituta, makina luksi, xhiro neper bote. mjafton te hedhesh nje sy shqiperis, me gjithe ato leke te vjedhura, nuk kane nje gazete te djathte , nje kanal televiziv , si topchanel klan etj, asgje nuk kane, vetem vetveten, kjo u intereson atyre, ndersa e majta, ka lek, nuk mund te themi se nuk ka po investon, gazeta, kanale tv, investon ne argetim e kulture.

Nejse ky eshte peshk i vogel; zakonisht ne peshkataret ketyre u thomi karema se i perdorim si ushqim per te kapur peshqit e medhenje.

Ky Horri u pasurua me leket e Shqiptareve sepse ishte garanti i paprekshmerise se Familjeve kriminale Berisha e Meta. Peshq te vegjel jane Balili i Droges se LSI apo Shullazi. Ky eshte peshk super i modh.

1 Like

gju me gju me popudhin

1 Like

lol, po mos e shiko nga koka se ashtu duket i modh! ky eshte nje debil qe as dreqit nuk i duhet.

Debil me shume leke qe i ka vjedhur edhe nga ty e ka problem se nuk i mcef dot.

Keto pd-istet mire se vjedhin, por edhe ato qe vjedhin, i bejne droge, prostituta, makina luksi, xhiro neper bote.

Eshte njecike e kunderta, jane hajdute qe per tu siguruar ne vjedhje hyjne ne politike

duhet falenderuar sekretari i shtetit amerikan.

po shteti shqiptar c’ben?

1 Like

CFare ben Presidenti me kryetaren e opozites thua ti? po dhjesin gjak se u iku protektori i krimeve te tyre

pse tregohesh kaq selektiv? te gjithe ca po bejne? konkretisht jo potencialisht.

1 Like

Donte patjetër ta rrëzonte dikush në tokë, t’i fuste ndonjë shpullë. Apo t’i bënte ndonjë gjest poshtërues. Por nuk pati fat.
Këtë që ka bërë sot, nuk e ka bërë kurrë

Më tej akoma, ai u la vetëm jo vetëm nga deputetët brenda, por dhe nga ata pak militantë jashtë sallës. Bërthama e 14 shtatorit ishte aty. Njerëzit që qëlluan me kallashnikovë Kryeministrinë mund t’i shikoni në radhët e para duke shtyrë policinë

Tentoi të bënte atë që nuk e ka bërë kurrë, duke u përballur fizikisht me rojet, me shpresë se dikush do ta rrëzonte përtokë dhe pastaj militantët do “digjnin” Kuvendin.

Dhe kur nuk ja doli dot, tentoi t’i merrte të gjithë me vete, duke bërë thirrje për djegie të mandateve

18/12/2017 : Day the world ended

Nuk jam une selektiv por me hajdutllekun e tyre Cifti Meta e kan seleksionuar vete veten e tyre. Pyet Shqiptaret nese nuk me beson mua .

meta eshte fiks sic e karakterizon ti. po eshte pike bashkuese e te gjithe politikes shqiptare. same sh@t.

falemnderit dhe nje here shtetit amerikan.

Ca te bejne ‘te tjeret’? Bejne humor (O Guri, hajde se po na rrahin), sepse

" Ju s’keni si votoni sepse nuk mund të votoni me duart tuaja vazhdimin e një procesi që mund tu lidhë duart në fund. Keni bërë shumë Sali, keni mbuluar shumë. Bërtisni apo nuk bërtisni ju, KLGJ dhe KLP do ngrihen sot. Sot mbaron filmi me gogla. Ne do votojmë, ju s’do votoni. Ata që kanë dalë nga goglat do të jenë organet e reja të KLP dhe KLGJ. Fshesa e Vettingut ka filluar Sali dhe disa nga të dashtunit e tu, tash po i sheh se si do fluturojnë përjashta

.

Po mor po, por kur politikanet Shqiptare te dalin para pergjegjesise denimi ska per te qene i barabarte sepse edhe krimet nuk i kane ngjare njera tjetres. Kjo nuk ju leverdis shqiptareve kur ja u them. Te ndyre mund te jene por ligji ndyresine e trajton selektivisht.