Afera OBAMA+SOROS+RAMA per 3000 muxhahedinet

Ardhja e 3000 Muxhahedinëve në Shqipëri është akoma një ngjarje e pazbardhur. Çfarë fshihet mbas aferave që kanë bërë Hillary-Soros-Rama në Lindjen e Mesme? Në kulmin e terrorit islamik në Europë kërkohet të strehohen dhe pajisen me nënshtetësi shqiptare 3000 Muxhahedinë. Një kontrate e hapur pa afat dhe pa të drejte kthimi? Ky debat akoma nuk ka filluar, dhe duhet të fillojë së shpejti me protesta para ambasadës së USA në Tiranë, deri sa te qartësohet ngjarja nga administrata e Donald Trump.

1 Like

Kom pershtypjen se Naldi do thote qe jua morem me hile. Do thote na i jepni mbrapsht!!!

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

1 Like

SHKABA…je i mirepritur…DEBATI SJELL ZHVILLIM… gjithsesi akuzat personale jane te ndaluara te Peshku Pa Uje…Do ishte me interes te n´a thoje cfare mendon ti per 3000 muxhahedinet e ardhur ne Shqiperi…???

1 Like

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

dmth ti mendon se shkaba mendon, dhe anasjelltas, shkaba mendon se ti mendon?

un mendoj se as une nuk mendoj, jeni ju qe mendoni se debati sjell zhvillim, dmth eshte trokellitja dialektike midis dy poleve (ose diçka tjeter e rrumbullt qe rimon) te kunderta qe sjell zhvillim!

2 Likes

Te gjoret muxhahedine pas nje kohe ne mes shqipeve shkretetira ka per t’iu dukur parajse e shkuar parajses.

2 Likes

Keta 3000 tipat, a di njeri gje si e kalojne kohen? Me cfare merren? A punojne, a po mesojne shqipen, a integrohen aty ku jane?
Nuk duhet te harrojme qe secili prej tyre eshte nje njeri ne vete, me mendimet, enderrat e objektivet e tij ne jete…
Sipas meje do te duhej me shume informacion mbi keta tipa.
Kur kan zbtit 3000 tropojan ne tirane te njeten mikepritje u kane dhene, por u integruan…

Do te ishte mese e mirepritur nese autori i ketij shkrimi te me informonte me shume mbi mbi Sorosin si ideologji, ne menyre qe te kuptoje sado pak se pse eshte nje katastrofe te jesh pro Sorosit. Gjithashtu cfare “aferash te ndyra” paskan bere Hillary-Soros-Rama??? Vetem keshtu edhe mund te sensibilizohem per ta mare seriozisht kete shkrim te hedhur ketu. Perndryshe, VK.

1 Like

1 paragraf eshte. Merr pak mundimin ta paraqitesh sakte, ta haje dreqi! 5 pikepyetje rresht shoqeruar me 4 pikecuditese; diku 6 pika rresht, diku tjeter 8; fjale me germa te medha ne mes te fjalise…masaker e drejtshkrimit.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

kjo fotografi e postit eshte jashtezakonisht shqetsuese, gjykuar ne vetvete, pertej informacionit dhe çfar kerkon te trasmetoje. Vetem ngjyrat si raport (ngjyre bordo plage mish i kalbur + ngjyre kaki batanije zbori + ngjyre mut qeni me dizanteri) kane efekt skandaloz, shtoji edhe fizionomite si ne filmat Stalker muvi me kllone dele elektrike, efekti ngrihet ne fuqi hiperbolikisht. Kjo eshte jasht çdo realiteti, edhe sikur te zgjedhesh kokerr me kokerr tere kriminelet me te mdhej te botes nuk do te benin kete efekt, edhe fotot sureale me oficere te Gestapos si ikona jane inferiore ndaj saj si emocion.

Me fotografi e qelbur dhe me e poshter nuk behet, nuk durohet si pamje, mbas 2-3 sekondash me duhet te heq syte e te shikoj diku tjeter. Nuk mund te denigrohet njeriu, kushdo qofte, deri ne kete lloj feje.

3 Likes

:joy_cat::joy_cat: Pa i paragjyku, por kjo fjali ishte shume per te lolur. Kur erdhi kjo e lumja dite, s’me besohet qe ka marre dhe Shqypnia jone refugjate.
Ndoshta mesojne gjuhen dhe punojne. Ne c’qytete e kalojne kohen valle?

te fala donaldit…:grin:

1 Like

E di si eshte puna me racistet, jo se eshte gabim, turp et etj, kto jane rreglla morale qe fmiu i mso ne shpi e icik varak ne shkolle, apo ia kupto vete rradakja. Po kryesorja jane te trashe e budallenj, si e qysh… kur te hapet kopshi pa dreke. Sic jane ato barcaletat me kulmi i demelit etj, besoj emigrant racist do garonte per Oscar.

Sa per kta 3mijshet, qe ne fillim kam qene shume kondra. Jo se jane mysliman a budist, po se jane grup ushtarak, i konsideru deri pak kohe me pare si terrorist nga Obama. Keta kane lind e rrit ne lufte, e kane hesapet e veta atje ku ishin. Keshtu une do isha kunder sikur dhe ushtare te Non Terezes te ishin. Shkoni bojeni luften me nei ven tjeter lali.

Amerikes i doli nje patate e nxehte dhe ia rrasi Albanies, sic donte t’i rraste njesoj helmet. Dhe per ironi eshte nje grimce e politikes “put America first,” e Donaldit, dmth kjo qe patatine, po ruhujini sallomit. S’keni pa gjo akoma, tha njoni.

afera obama-sorros -rama shkruan kryqtari i nard nokës! dmth i bie që të kemi tramp-lul-sali pas tyre:heart_eyes:
po ujgurët ,myslimanet kinezë,kush i solli në shqipëri,apo nuk e mban mënd?? le pastaj kur do ta paraqesë si antisorrosiste pd-në e burrit të sllobbodankës! po le të dalë luli ,te vejë te luja, e ti thotë nuk i duam muxhot!
partia e qoftëlargut nuk ka asnjë te drejtë morale të kritikojë,se kur ka qenë në pushtet ka bëre më keq.
rama nuk duhet tu japë shtetësinë shqiptare këtyre. ti ndjekë me lezet .

1 Like

https://www.youtube.com/watch?v=-sz0KY-3PbQ

" fyen pjesen dermuese te shqiptareve"
Po ku e mate ti pjesen dermuese te shqiptareve qe fyen ?!! Apo ne keto 25 vjet eshte turqizuar pjesa dermuese e shqiptareve dhe ndjehen te fyer ? ! Ne qoftese ka ndodhur keshtu qe Shqiperia eshte turqizuar ose iranizuar, makar arabizuar, vertet eshte per te ardhur keq, vertet per te ardhur keq, shume keq ! Dhe ti ke te drejte pastaj te shprehesh se " eshte fyer pjesa dermuese e shqiptareve" kur duhet te rrefuzohet pranimi i ketyre muhaxhireve, dhe haxhireve nga irani !
Eshte kthyer Shqiperia si nje kosh plerash ku mund te hedh kush do cfare te doje dhe si te doje ,mjafton te komunikoj me ata qe kane fuqine e firmes ne ate vend , politikanet e radhes ne Tirane!
Vend pa zot !

Këta marrin para nga ne, dhe i kë gjithë ditën nëpër qendra tregtare duke blerë aparatura. Kanë filluar me rekrutimin e të rinjve, siç thonë ata “Për të përmbysur regjimin në Iran” dhe këtë e bëjnë duke paguar vajza shqiptare, të cilat joshin që të vijnë në qendrën e muxhahidinëve që kanë hapur këtu në Tiranë, e ku u bëjnë shpërlarje truri të rinjve shqiptarë. Rroftë Republika Muxhahidine e Shqipërisë.