Akt Terrorist ne Manhatan, 8 viktima e shume te plagosur nga nje makine

8 te vdekur dhe shume te plagosur pasi nje makine goditi qytetaret ne korsine e bicikletave ne Chamber street Manhatan. Autori u plagos dhe eshte nen arrest. Autoritetet ngrene mundesine e aktit terrorist, ndonese nuk jemi te sigurte qe autori kacurrels nuk ka thirrur Allahu Akbar.

Ligji ne amerike e do qe ketij kacurrelsit ti ofrojne si shenje nderimi karriken me nje spine nga pas. Ta bejne pop corn ne 30 sekonda.

Do e marrin ne pyetje njehere. Ndonese ka desheruar te binte martir, Kacurrelsi nga Uzbekistani eshte plagosur vetem ne gjymtyre e do flase…

Nuk e dime se si do te zgjidhet ky problemi me islamiket,por politika e dyerve te hapura qe ndoqi BE dhe ajo e Obames jo vetem qe nuk ndaluan por shumefishuan sulmet.
Duhet qasje tjeter!

Po per keto pleqte e bardhe qe vrasin ne mase si ne Las Vegas kush e ka fajin ?

Nashti ky akt terrorist nuk eshte ogur i mire per personat si une qe jemi dashamires ndaj emigranteve. Uzbeku i dyshuar si terrorist ka ardhur ne USA ligjerisht ne 2010 e nese nuk eshte agjent i mcefur ne gjume Ruse eshte barut per artilerine anti-emigrante konservatore.
Une jam fakt-dashnor, dhe sigurisht nje Uzbek i mirepritur ne token e te vuajturve kur nuk asimilohet por kryen akt te shemtuar vrastar ne Chamber Street, e me siguri ka desheruar te shkoje duke vrare kalimtar deri tek ish-kullat binjake i jep energji levizjes anti-emigrante ne USA.

Si gjithmone justifikimet i keni në maje te gjuhes.
Uroj te mos I ndodhe ndonje te njohuri tuaj se pastaj do te flisnit ndryshe.

Nuk eshte justifikim .per islamiket e ka fajin Obama dhe qelbesirat liberale .po per keta psikopatet e bardhe kush e ka ?

1 Like

Po justifikim eshte.
Krahason dike qe vret në emer te fese islame,bile dhe sakrifikohen,me njerez te cmendur qe skane apo kane
lidhje periferike me fene e krishtere.
Nuk besoj se ndonje kishe krijon celula terroriste ndersa e kunderta ndodh me xhamite në Perendim.
Juve ose beni sikur nuk shikoni ose nuk doni te shikoni problemin qe ka Perendimi.
Shtresa qe vjen kryesisht nga Linda e Mesme REFUZON te integrohet ne shoqerite perkatese.

Ke ndonje zgjedhje ti,pervec juatifikimeve?

Psikopatet e bardhe apo Te zinj vrasin me shume amerikane se sa radikalet islamike .

Wtf desh na prishi feste e halluinit.
3 blloqe larg zyres kjo fatkeqesi
Per te mos na trembur ndezen sirenen e zjarrit, thjesht sa per te na terhequr mendjen.

1 Like

Ok ke te drejte.
Kot sa te besh debat me njerez qe refuzojne te shikoje realitetin.

Ça ka ndodh!? se tani e ndeza kompjuterin.

Po mustaqet pse i rruajn keta islamiket qe lejn mjeker, ka ndonje shpjegim!? duken mu si pederaste keshtu.

kete lajm e kishin edhe mediat andej.

1 Like

qetesohu o njeri se edhe kjo vale do te kaloje .dikur IRA dhe Brigate Rosse ne Europe ishin njelloj si terroristet islamike sot .

e mo loqe vazhdon akoma me loqizma ti ? pse ne kohen e Obames u c’pik terrorizmi? apo si redneck nga allbenja qe je te pershtatet budalleku i Trumpit … 1001 here te kam thene, leri keto gjera se s’jane per ty.

ky mund te jete nga Uzbekistani po emri Sejfulla dhe mbiemri mbaronte me “viç” si nga Bosnja dukej.
eh speakeret e nbc news-it sikur s’para dukeshin sh. te shqetesuara, pervec seriozitetit qe permban ngjarja. .

Ik o Jani Greku ha ndonje xaxiqii u be bytha jote te permende Z. Trump!

wrong, lexo pak me shume.