Ambasadorja e re amerikane në Shqiperi

Pak shqiptar ka në Amerikë që na vijne një kineze?

Mos ke ndermend te bec krushqi me te qe merakosesh per sojin e ambassdores?:blush:

Ne na dergojne verdhacuket,sepse me dojne se jemi bote e trete😝

Kjo teta s’i ka muhabetet mire me Erdoganin. Ishalla s’na merzitet vellai i madh se ku do mbytemi pastaj.

Z. Pjer, nje njeri i nivelit tuaj lexon Koha Jone? Zhgenjim i thelle.

Arbano, vete artikulli i temes ketu, kish ardhur nga Koha Jone, keshtu qe padashur e gjeta aty artikullin qe solla vete. Une ne fakt nuk e lexoj Koha Jone, se nuk kam kohe, se ne fakt nuk paragjykoj asnje gazete. I gjithe shtypi shqiptar, ka te metat dhe te mirat e saja.

Mendova se mos urrejtja per Palloshin jua ka errur edhe ju arsyen, si shume njerezve te tjere, perndryshe te mencur dhe vizionare.

i dashur Arban, une nuk kam urrejtje per Palloshin, perkundrazi, une kam meshire per ate trap, se shih si u katandis, shih si u diskretitua, kush e mendonte se ai do ishte aq miop, aq i paafte, nje cop mishi me dy sy, si Buall Mavria.
Eshte e çuditeshme, por po te shohesh historikun e figurave kryeministrore, sheh se shumica e tyre rezultojne me defiçense mendore dhe me probleme te karakterit.

1 Like

Nuk ndaj te njejtin mendim me ju, i dashur zoti Pjer. Une e shoh Palloshin ne zenitin e tij. Por kur je ne zenit, fillon edhe renia pastaj.

ky mavri, kaq e kishte, kaq dha, kaq dinte - kaq beri, kaq ishte zeniti i tij, kaq e kish shkelqimin e tij, nje gjysem pune, per te mos thene çerek pune, i boni te gjithe armiq, biles edhe ata qe i kishte ne te njejten rruge e trotuar, kaq kuptonte, me shume nuk kuptonte, duhet te kesh horizont, dije, te kuptosh me shume, kaq e kish dijen, te kufizuar, ç’ti kerkosh me shume nje avdalli 2 metrosh, shtati si pyll e menia si fyll.

Gjigandi doli shume i forte Pjerin, i vuni perpara si Buldozer te gjithe ata qe qushin frykanjos apo BQ. Me siguri do ket lexu VQ se i vuni ne rresht opozitaret nga me trimi deri tek me BQ.
Ne 1 Korrik, Gjigandi zgjohet me 61 Bashki dhe me nje Pedh ne pike te daljesh jashte ligjit…Lesheli qe do shkrihet. Do fillojme negociata mbas por me Gjigandin ne Kontroll dhe duke u lutur per meshiren dhe deshiren e tij te mire. Do behet Shqiperia jote Pjerin, nderkohe mo ja hap mo telefonin apo emailin pederave te shqupit e leshelise. kurseji lekat per cinare e kafe burgu

1 Like

Te vajten letrat dem o Pjer. T’ja kishe shkruar Edit te gjitha, kot i shkrove Likes e te tjereve. As celesat e kashtes s’do kene ketej e tutje.

Racizmi tulle fare :aziatiket duken te gjithe njelloj thote ai vegla tek Arian cani.

Tere Europa është raciste, jo vetëm shqipet

Umm no they don’t, madje e urrejne kur ua thua ate gje.

Justifikim eshte ky?

E parandjej se kete nuk kane per ta trajtuar me te njejtin respect qe kane trajtuar parardhesit e saj .

Sic kane ardhur punet, kushdo qe te ishte nuk do komandonte respektin e kokave intelektuale si Arian Cani apo Petrit Vasili. N.q.se nuk e ke marre vesh, Amerika, Evropa dhe gjithe te tjeret jane gabim, e tha dhe Lubonja. But yes, femer dhe aziatike, ne ambientin e pjerdhur shqiptar, eshte si bicim deadly combo per te mos e llogaritur.

1 Like

Degjoje canin per 5 min ate dhe te ftuarit e tij dhe ageism racism sexism you name it I ke te gjitha aty dhe keta e mbajne veten per intellectual te mencem fort . Bejtja psh mendon se si mbi pjltiken amerikane me teper se vete departamenti I shtetit .