Arrestohen 4 ndër 6 të dyshuar për grabitjet në Rinas

Në një operacion të shtrirë në disa zona, Vorë, Prezë, Krujë dhe Fushë-Krujë, policia arrestoi 4 nga 6 grabitësit, mes tyre edhe ish-komando që kishin operuar në Afganistan, çka shpjegon edhe saktësinë e tyre operacionale në grabitje.

“Pas veprimeve intensive hetimore, informacioneve të marra në rrugë operative, provave shkencore të mbledhura nga ekspertët e policisë, u arrit të provohej dhe dokumentohej impklikimi i të paktën 6 shtetasve të mëposhtëm në këto 2 ngjarje: Fation Xhyliu, 33 vjeç, lindur në Lushnje banues në Tiranë, ish-punonjës në ShPSF, “Rogat”, Ditjon Memlika, 31 vjeç, lindur në Tepelenë dhe banues në Tiranë, ish-efektiv në forcat ushtarake, Neim Avdulaj, 28 vjeç, lindur në Vlorë dhe banues në Tiranë, ish-ushtar profesionist në forcat ushtarake te Zallherrit, Ernest Kupa, me banim në Krujë, me biznes privat. U shpallën në kërkim shtetasit me iniciale M.A., dhe Ç.A. dhe po punohet për kapjen e tyre”, tha kreu i Policisë së Tiranës, Ervin Hodaj.

Jo me kot policia sot per sot eshte segmenti me i besuar i shtetit nga popullata. Mund te thuhet se ka rilind.
Kjo ngjarje ish shume e rende. Nuk kane si mos ti shkojne gjer ne fund.

u bene kurban keto, per nje 10%

Goxha shpejt u gjet qe kane kryer edhe grabitjen ne 2015.

Edhe bar
celonë do hame, :smile:

2 Likes

Se mos dalin qe ishin kapur kot, ose bo vaki edhe jan kapur kot. A ka noi prove qe keta ishin rrembyesit e parave.

Bravo cuna , me ne fund i kapet .

Dy nuk i paskeni kap , s´quhet .

ske ci bo gomarit i bje kopshtarit

http://www.lapsi.al/lajme/2017/02/15/bllofi-i-policisë-i-vuri-prangat-kopshtarit-të-admir-muratajt-për-spektakël#.WKR9QvJcDGg

nji shkrim thote u vodhen 3.2 mln euro. Nje tjeter thote 2.7, nje tjeter 2.9 e brenda nje shkrimi lexon edhe 2.9, edhe 2.3 mln. U tha qe kishin rrembyer 9 thase nga makina. Sot degjoj qe u kane gjetur parate te fshehura ne 2 tenxhere me presion. Neser rrezik do lexoj qe paundet britanike ishin fshehur ne nje ibrik caji (sepse hajdutet me siguri e dine preferencen angleze per cajin)

Mbajne ato Fikret mbajne, deri ne 7 balle.

Publicitet fantastik parazgjedhor. Dhe ky eshte vetem fillimi i fushates. :stuck_out_tongue:

E sh4oi Bajerni i Modh sa i Modh qi je ti

O Fikret, 4 jane arrestuar deri tani…

P p p poker face, p p p poker face

Qysh e 5oi Arsenali shkret :frowning:

1 Like

jane ka lujne me kullèr, po ja thojne Thomas Mullèr