Artan Gjermeni dhe Bruce Willis

36

Cfare behet keshtu me keta Bruce Will-sat e sistemit te drejtesise?

Ky gjykatesi Artan Gjermeni eshte plagosur me llamarine ne bark, kapur me 20 000 euro ne makine, gjetur me 300 000 euro ne llogari bankare, me nja 4 biznese e toka, akuzuar per gjykime korruptive - nje qind e nje te zezat e nuk e gjen gje.

Ky eshte i njejti gjykates qe liro Edmond Vlashaj , ish pronarin hajdut te Universitetit Vitrina dhe u be sebep per vrasjen e nje komisari policie.

http://sosnews.al/2017/09/22/artan-gjermeni-nuk-zhgenjen-liron-nga-burgu-falsifikatorin-e-dokumentave/

Gjyqtari Artan Gjermeni, së bashku me të ardhurat e bashkëshortes së tij me profesionin notere, numëron një pasuri monetare me vlerën e 518 milion lekëve të vjetra, ndërsa përsa i përket pasurisë së paluajtëshme është pronar i një toke bujqësore në Krutje të Lushnjes, i një shtëpie, po në qytetin e Lushnjes, i një ndërtese terren sportiv dhe dhoma zhveshjeje një kat 56 m2 sipërfaqe totale 1092 m2, i një ndërtese bar kafe 90 m2 ,në një sipërfaqe prej 450 m2”.

http://www.lexo.al/skandali-gjobvenesi-ne-qeli-deri-ne-vitin-2021-por-gjykata-e-liroi/

Hasell hasell keto Gjermenet e kane llagapin Gjermani. E kisha njonin nga keta ketu kete fund jave dhe po me thote qe kane ardh 3 vellezer gjermane, dikur nga fillimi shekullit qe kaloi ne Shqiperi, me i shpetu dores se gjate te ligjit dhe ngelen aty. Duke i thirr : ata gjermanet , ata gjermanet, iu ngeli mbiemri Gjermani. Por me fitoren e Pushtetit Popullor, sia mbante suma me e majt Gjermani dhe e bene Gjermeni. Ka qene edhe nji volibollist me Dinamon , Fred Gjermeni qe une e kam pas dite qe e kishte Gjermani ( shoqnia e therriste Fred Gjermoni). Disa u vendosen ne Lushnje …

Bulktho ku lidhja me Bruce Willis? Historia e gjermonit me llamarine ne bark eshte fare banale (po fare fare) me sa dhe mund te merret me mend, ndoshta. Dhe prokuroria, media-t dhe gazetaret investigative rrine e veshtrojne. Nuk eshte cudi te kete nga keta gjermanet qe do t’i shpetojne dhe uraganit Vettingra.

1 Like

se nuk e gjen gje kete gjermanin, si Bruce Willis ne Die Hard

Kjo gje tregon se sa i kalbur eshte sistemi i drejtesise ne Shqiperi.

ta ilustrova

ta kalojme ne vend te pare

nga policia e durresit, nderrohet gjaku me leng domateje

Ke informacione te gabuara shok. Bazohesh ne historira dhe gjera te shpikura nga njerzi e cfar thuhet

Sec kam nji parandjenje, shok, qe pergjigja jote e radhes per kete ceshtje do jete e formes : " Une jam Gjermen vete mer jahu, mu do me tregosh ti prejardhjen… " - e blah, blah. Por sic e ke lexu kete postim te para nji viti, une kete muhabet e kam thone qe e kam ndigju nga dikush nga Gjermenet, pra merruni vesh me njoni-tjetrin dhe dilni me i llaf nga eshte prejardhja e Gjermeneve ne Shqiperi se mu s’me qethet shume, shok. Pjesa tjeter eshte e sakte se e maj men mire Fred Gjermenin, megjithse isha shume i ri at’here… Hajd tujqeta.