Atentat në Berlin

lajm shum i lig dhe ky

1 Like

ne pritje te ndonje komenti, tip “po kta gazetaret qe ishin ne vendngjarje, pse nuk bene dicka vete?”

Bota e post-Nobelit :frowning:

Ky eshte produkti i neoliberalisteve qe e kane bere boten camur sot…Nje fishek me teper per te djathten ekstreme gjermane pas vales se fundit te vrasjeve dhe perdhunimeve nga kafshet e botes se trete.Merkelin do ta terrheqin zvarre si Musolinin…

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

ISIS merr pergjegjesine per sulmin terrorist

5000 ushtarë të Allahut gjenden në Tiranë, të gatshëm për të bërë atentate dhe më të mëdha se ky. Apo ku e rruajnë shqiptarët për Tiranën e shqiptarët…

Tmerr i vertete. Ka gjasa te behen te modes keto atentatet me kamion pasi shkaktohet humbje maksimale jete ne kohe minimale. Fatmiresisht ne kete rast ka pasur pengesa se po te ishte shesh apo shetitore e gjere do te ishte bere nami.

presidenti me i dobet qe kena pas…
bote me te pasigurte e te dhimbshme se kaq nuk kishte si ta dorezonte.
imagjino te kishin qene edhe 4 vjet te tjera…

4 Likes

Mu me duket si dora e fese se paqes. Ja se del armiri tani dhe na e shpjego me mire.

1 Like

Edhe në Jemen u vrane pardje 50 njerez. Me erdhi shume keq ne fakt, sepse njerez gjermanet njerez jemenitet; biles më vjen edhe më keq per Jemenin sepse eshte (ka qene) me i bukur se Gjermania
:slight_smile:

ja, kshu kshu
krahasojini vete po deshet:

1 Like

Gjynah dhe per ata ne jemen. Uots jor point, tha? Ka me shume mbulim per gjermanine? Normal. Ne e konsiderojme veten europiane, nje familje.

Informacionet jan shum difuze, fillojn te shoferi polak qe ishte bo byth me vodka e mbarojn te azilanti me i par qe i doli para… ka vend per cdo lloj spekullimi po fundi i punes dihet. Kontroll, kontroll, kontroll. ca ham, ca dhjesim…

Si problemi i Jemenit dhe i Berlinit kane nje zgjidhje…nis nja 3-4 minutemen ne Riad,Meke dhe Doha

Shoferi polak ishte vrare para sulmit terrorist, u gjet me plumb ne trup. Sipas policise gjermane maunja ishte grabitur

komentin e dha dje nje ekpert sigurie nga izraeli,
45 Minuta mbas ngjarjes (!) kur akoma s dihej saktesisht cfar ka ndodhur,doli ky eksperti direkt nga berlini ne televizor dhe kritikoi forcat e sigurise gjermane per jo-vigjilencen e tyre.

1 Like

jo shoferi po shoqeruesi thon ca te tjere, shoferi s gjindet medmek.

shoferi ishte kthy ne shoqerues…u vra gjate grabitjes sic duken bathet