Basha i kujton Kryeministrit fundin e Duçes

Duçja u vra më 28 prill 1945 bashkë me dashurën e tij Klareta Petaçi. Trupat e tyre u çuan në Milano ku për disa orë u abuzuan fizikisht nga një turmë e zëmëruar njerëzish në një shesh periferik. Më pas, trupat u vrarën kokëposhtë nga streha e hekurt e Sheshit Loreto. Ekzistojnë shumë foto të kufomave por do të ishin të tepërta. Megjithatë, këto kanë qënë imazhet historike që kryetari i PD z. Lulzim Basha ka evokuar në fjalimin e tij, ku ka aluduar se kryeministri është nisur për të përfunduar si Duçja, e që protesta mund t’ia shpëtojë lëkurën. Më tej zoti Basha tha se po mundohen ta bëjnë ikjen e Ramës me “sa më pak kosto për Shqipërinë e shqiptarët” - duke na paralajmëruar kështu edhe ne të tjerëve, se kosto për Shqipërinë dhe shqiptarët do të ketë.

Blendo, po kaq te rendesishme qenkan deklaratat e Sozise, apo edhe te Palloshit, qe na i sillni çdo dite ketu. Pse nuk ka Shqiperia forca te tjera politike. Pse nuk sillni noi lajm nga aktiviteti i forces politike te Bojaxhiut, apo te ish te perndjekurve. Pse keta, nuk ekzistojne per shqiptaret.
https://www.youtube.com/watch?v=h-7HykuHSr0&feature=player_embedded

e thjeshte arsyeja, sepse me duart e bashes e berishes partite e vogla duan te heqin qafe konkurrencen e partise se rames.
Pra nga halli.
Se mire parti e madhe partia socialiste por fatkeqesisht edhe ne rruge te drejte.
tragjikja eshte se keqedashesia i ben te vegjlit te bashkepunojne deri me djallin vete sic e ke PD. Dhe ky motiv zbardh faktin qe te vegjlit jane ne rruge te shtrember.

Berisha i vogël duke bërë ushtrime për forcimin e zërit :smiley:

Pse fatkeqesisht?

Shume turp qe aludohen gjera te tilla nga lideri i opozites.

1 Like

Ducja qe njeri me fat.

Ne nuk jemi vetem :wink:

http://www.lapsi.al/lajme/2017/03/20/lsi-hapur-kund-r-ram-s-pa-opozit-n-nuk-mund-t-ket-zgjedhje-m-18-qershor-0#.WNA2PPkrLIU

Lulzim Basha i përgjigjet Ramës: Je pinjoll i komunizmit, nuk ka zgjedhje pa opozitën. Jemi në pluralizëm :v:

Ndoshta se particka e Gjergji Bojaxhiut nuk ben ndonje aktivitet?
Cfare te japin ne PPU kur Bojaxhiu nuk shkon te takoje bazen(nese ka) e partise?

Se dyti,a ka menduar zoti Basha ndonje plan B per daljen nga kjo situate?
Apo do te perfundoje si Rama me ndonje darke tek Krokodili?

Ça po i punojn atij poplli!!!

Ne kohen e Sales keto ishin vetem estrade, tani realitet.
Emrin emrin po te them! emri i babes :facepunch: emri i nones​:facepunch: https://youtu.be/k2AwLpKPw1s

1 Like

Po normal e humbin ate pak ‘leverage’ qe kane.

I ka diktatura keto.

Opo kshu do fitoje ky gomari me deklarata te tilla??! Na habiti :see_no_evil:

E kuptoj,:smile: po nuk ja kajve nonen nuk te thote dot babë.

keshtu qe beni si te beni shoke demokrate … 40 vjet kalojn shpejt

Puna eshte se demokratve u rrujtet trapin, po po e hane fakirat,

e mo … edhe juve fakirat u dhimbsen shume … se vete i keni palos milionat e eurove…

Po kur ka milioneri ha dhe hallexhiu, Ju i doni per vete te gjitha, ketu ndryshojme ne nga ju.:smirk:

Llastice, Z. Basha javen tjeter vjen i ftuar ketej nga Z. Trump, mos i merr deklaratat e tij si qesharake, prandaj eshte i sigurt per ato qe thote, jo se do ta varim, relax.