Basha: Qeveri teknike me vulën e PD. Jo kryeministër kukull

shko mer pirdhu, rrugac!

Mos rri shume jashte ne cader I thuaj ketij ustait, se qenka ftof n’tajare. Do qeveri me vulen e vet edhe kur eshte ne opozite. Shko ne zgjedhje dhe rrezoje po pate takat, po s’qullose gje, hapi rruge tjetrit. Pike e zeze, s’ju rrihet ne opozite robve dhe oburra, protesta, merr njerezit ne qafe kot, luaj viktimen e lesh me tresh. Futju punes qe te fitosh zgjedhjet, merr horra dhe ti per te mbrojtur voten se s’eshte se s’keni eksperience ne ate fushe.

1 Like

Lesh me qime, kerkesa e shqupit eshte kerkese politike. Po ta pranoje rama do bente gabimin me te madh politik por edhe kushtetues, vetevrasje pokitike. Qeveria teknike eshte absurde, nuk ka asnje arsye qe te justifikoje formiminve saj. Pervecse shkurton jeten e nje mandati politik kushtetues e fut vendin ne nje precedent te rrezikshem.
Po te kish ato miliarda kanabisi maxhoranca dhe po te ish aq e thjeshte sa per te influencuar votimet do kish blere me klan e me frangaj e me gjithe mediat kritike ndaj qeverise shpesh dhe ne menyre abuzive.
Per me teper nuk ka asnje prove apo fakt qe lidh ekzistencen e kesaj qeverie ne menyre te drejteperdrejte me rritjen qe mund te kete pesuar rritja e mbjelljes se hashashit vitin e kaluar, por edhe sikur te ishte e provuar me fakte nuk ka asnje prove qe i lidh hashashin me blerjen e zgjedhjeve. Urno opozita ka prokurorine ne xhep si organ hetimi, le ta faktoje…gjithe te tjerat jane llogje televizionesh hienat qe zhantazhojne pushtetin ne shqiperi prej kohesh dhe qe rama u ka prere fijet.
Pra shkurt diskutimi juridikisht kerkesa e cadres nuk qendron. Do ish me e ndershme qe thjesht ilir meta te largohej nga koalicioni ne nje eventualitet te tille sesa pranimi i nje qeverie teknike.

forca basha, kallzoi burishes qe je i biri moral

Sot tek cadra, luli teatroi duke kercenuar ministrin e ri te sapo emeruar Xhafa se nuk do ta lejoj te hyje ne godinen e ministrise se brendeshme pervecse “mbi trupat tane”. Ky kelysh i qarqeve armiqesore te Serbise dhe Greqise, qartazi po kerkon destabilizimin e Shqiperise ashtu sic e beri 20 vite me pare babai i tij shpirteror dhe ideollogjik sali berisha. Ne nje kohe kur i gjithe faktori nderkombetar e denon menyren sesi po sillet PD-ja, kjo e fundit te pakten me deklarata vazhdon ti hedhe benzine zjarrit. Dhe po kerkon me cdo cmim lufte civile. Kerkon ta lere vendin pa zgjedhje, pra pa parlament, pa qeveri dhe pa president. Cfare duhet bere? Duhet qe pjesa normale e popullit te sensibilizohet dhe me veprime konkrete ti tregoje ketij keqeberesi se nese do te vazhdoje te kercenoje per destabilitet, do ja … nonen me gjithe kallom. Nuk mundet kurre qe nje grupim i vogel njerezish te kriminalizuar te shkaterojne te ardhmen tone dhe te femijeve tane.

1 Like

Ministri i ri ka qene hetues ne kohen e diktatures dhe ka shkelur ligjin duke torturuar njerez.
Ai nuk duhej te ishte as deputet jo me minister.
Basha ketu ka te drejte.

Nuk kerkon PD ta leri vendin pa zgjedhje,thjesht nuk futet me zgjedhje ne keto kushte.
Kjo nuk do te thote qe te mos mbahen zgjedhjet.
Beni zgjedhjet fitoni 100% apo 90% dhe pjesen tjeter jepjani Bamkes dhe Takut qe eshte “opozita” dhe zgjidhni Presidentin qe do te fale Aldo Baren,Zan Caushin dhe Izet Haxhine.
Perse shqetesoheni?
PD nje shoqate eshte,fare pa peshe ne Shqiperi…vete keni thene keto fjale.

1 Like

Ore ti je budalla? Se basha eshte i lig andaj te pyes. Tani e gjeti ky kopil ti beje biografine xhafes? Xhafa eshte deputet, xhafa eshte kryetar i komisionit te reformes ne drejtesi, etj., etj., Ky kerkon vetem sebepe. Nese nje hetues ne kohen e diktatures torturonte njerez fizikisht, po nje sekretar partie a nuk torturonte njerezit psikollogjikisht. E pra, ai sekretari i PPSH ka 25 vjet qe drejton kete vend. Dosjet jane hapur. Nese ka deshmi dhe te dhena se xhafa ka torturuar le ti paraqesi idhulli yt lul k…ri.

Ka dale deshmitarja…

qe shqupi refuzon zgjedhjet e qeverise sipas formatit kushtetues, me vote pra, sepse do i humbase, ketu s’ka me te re. Maxhorancen jo qe nuk e cek dot, por ne pikepyetje te madhe qendron potenciali si opozite - shqupin pas ketyre zgjedhjeve s’do ta shihni me te prezantuar si force kryesore opozitare por si pakice opozitare.

Tragjikja ne gjithe kete eshte heshtja e forcave te djathta me baza me te shendosha, perballe ilegjimitetit te kerkesave te njepasnjeshme te shqupit (me qellim anashkalimin e procedurave kushtetuese zgjedhore).

Perse demokratet e ndershem brenda ne pd, dhe partite e vogla te djathta te paimplikuara ndjeshem ne pislleqet e shqupit (se per te implikuar shqupi kriminalizoi gjithe shoqerine per ate pune), pra perse keto grupe te djathtesh nuk distancohen.
Perse nuk kane dot nje vizion me te paster per te djathten e tyre, perse nuk mberrijne dot ta denojne forcen kriminale brenda te djathtes, por gjithashtu edhe te shfrytezojne mundesine e arte qe sjellja antiligjore shqupiste ju jep ne keto zgjedhje, per te dale si nje opozite me vlere per vendin

Si o doni opoziten ju rilindasiit! ja ju kemi dhene Bamir qoften, apo Bojaxhiun. ndonje kerkese tjeter keni!!? lol

1 Like

Pd ka nje 29 perqind fanatikesh qe cfaredolloj te bej shqupi nuk levizin nga istikami i sales, dhe qe nuk kane per ta kuptu nojhere qe ajo eshts partia e te ligut.
Sikur te levixnin te gjithe te partite e bojaxhiut dhe blushit do ish mrekullia vete per kete vend

Po edhe Ramen e benim sulltan si Erdogani.

1 Like

une di qe erdogani esht mik i sales politikisht

ndersa per sulltan, cfare te tjera leshimesh do te t’numerohen, qe nga 50%-shi per vetingun, tek lejimi protestes pa kauze, tek lirimi ministrave. E ke gabim.

…sepse Ceka,Ruli, Bode e comp enuk e kishin mendjen te krimet dhe kriminelet e komunizmit …tash qe ne krye te PD kena nje antikomunist, mesiguri qe do ti tregojme vendin Xhafes dhe gjithe sigurimsave krimineleve qe kane mbushur ministrite.

1 Like

Me duket se po e fusin vendin ne krize kotsekoti. Ehh, popull budalla, ku nuk i shporr dy krokodilat.

As qe bohet llaf , sigurusht qe me vulen e PD -se .

1 Like

ashtu sic dolen ato baxhellat qe tregonin sesi Trump ju kishte fut duart dhe llapen ne asensor? Apo i kishte shkerdhy inside the car?

Po ky antikomunisti yt si pranoje te bashkepunonte me komunistin berisha, me fal Xhafa per reformen ne drejtesi, kur ky ishte dhe kryetari ?

1 Like