Bashkëpronari i Air Albania, Sinan Idrizi akuzohet për mashtrim në Turqi

Ne Anglisht, me me shume detaje:

Nga gazeta prestigjioze serbe birn,

Ndoshta do vije dita te mesosh dhe ti te lexosh. Une kam besim tek ti!

Maybe gjëmb

I pyetur nga BIRN, Vangjel Birbo, një nga administratorët e GFI, tha se nuk kishte dijeni për ngjarjen dhe se nuk kishte pasur asnjë kontakt me Idrizin për shitjen e biznesit.

Idrizi nuk iu përgjigj një telefonate dhe një SMS-je të dërguar nga BIRN

Edhe? Nuk kane te drejte Birn te pyese e te investigoje - pasi Hurriyet nxjerr lajmin? Ty cfare e ku te djeg?

Harrove dhe kete:

Më vonë Idrizi foli për Tema TV ku i hodhi poshtë akuzat.

Burimet financiare të Idrizit, si në rolin e sponsorit të Flamurtarit ashtu edhe në rolin e aksionerit të Air Albania, mbeten mister. Idrizi nuk rezulton të ketë pasur aktivitet të qenësishëm biznesi në Shqipëri më parë, sipas të dhënave të Qendrës Kombëtare të Biznesit.

s’prish asnje pune se ja legalizon ligji per Amnistine Fiskale nxjerre ne aradhen e ligjeve te shpejta te gjendjes se Emergjences qysh me 26 nentor.

asgje nuk skandalizon me nga figura e Edvin Rames.
mbetet te pritet qe Edvin Rames t’ja prese mbeshtetjen politika nderkombetare, ashtu si me Sali Bersihen. Qe do te thote o do pritet gjate, o do presim derisa ky te na shkele per vdekje si Berisha.

Birni le te hetoje(investigoje ??)sa te doje,po ti e vure ne dyshim duke me lujtuar me dashamiresi te mesoj te lexoj!
Bile kishe edhe besim(think pozive🤓) .
Keshtu qe ,ku ishte mospajtimi yt??
1-birni nuk eshte serb?
2-birni ka besueshmeri?
3-birni nuk eshte burim i lajmit?
4-birni nuk eshte gazete e majte internationaliste,sorrosiste?
5-birni dhe tema nuk jane vella e moter?
What’s the point??
Kreu i trete,paragrafi 8,i holy librit,sipas markos do thoshte edhe alba

  1. Shkrimi nuk eshte nga gazeta Birn
  2. Nuk e di qe eshte serb. Sill burimin. Bordi nuk ka asnje serb
  3. Per mua ka
  4. Jo. per te 5-ten here, Hurriyet eshte.
  5. A eshte sorroiste apo serbe? Po na ben lemsh.
  6. Nuk ja kam pare certifikaten e lindjes. Ti ishe mamia?

The point is qe ti flet kot.

1 Like

Perendimoret,qe thua ti gjëmb, u penduan qe mbeshteten pranveren arabe.
Pse do thush ti??(e zemë)?
Se i dilte llogaria me mire me udheheqes te korruptuar sesa me talebanet pranveriste! Dhe i braktisi perfundimisht.
Tani ti thua qe hyrieti i tha birnit se rama la bashkpuntore te ja hedhin turqve!
Me rregull treshi na del qe rama do hequr!
Deri ketu ne rregull. Po pastaj??? Te vijne revolucionatet teater-bingodashes??
Vangjelduledashes??zjarrdashes?
Markmarkdashes??
Kandahardashes???

edhe nje firme shqiptaro-turke, air albania, qe mund te ishte konkurruese ne tregun e fluturimeve, duan ta varrosin,

Edhe Vefen donin ta varrosnin. Edhe Suden, Gjallicen, etj. etj.

-si keshtu nuk e dini ju, pyet endri fuga
-jo, dime vetem qe trajnimet e etikes i perserisim pervit ketu ku jetojme dhe cfare lexojme duket haptazi shkelje
-fuga:

kjo është sqaruar prej kohësh, ku me një marrëveshje pa qëllim fitimi Air Albania i ka lënë qeverisë në dispozicion një avion. Kjo marrëveshje vlen veç për udhëtime pune.

qeveria as skuqet as zverdhet perkundrazi te kthehet me Fugen: eshte e turpshme akuza, thote