Bashkia Tiranë ngre monument për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit kundër Erdoganit

Vellazeria turko-shqiptare. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

…dhe rrugës i ka dhënë emrin “Dëshmorët e 15 Korrikut”…

Pike e zeze sa poshte kemi rene!

1 Like

Mbase kane dashur ta quajnë dashnoret e 15 korrikut

1 Like

te shofim çfar do te komentoje Korriksja, e rrubullaktja Gylen e tha ç’kish per te thene.
tani jemi ne gusht, vapa e korrikut nuk ka ik me gushtin, po te pakten te perplasen te rrumbullaktat e korrikut qe te na bejne i çik fresk ne gusht.

Shiko cfare do komentoje tironsi. Vetem kenge gjinkallash degjohet. Pastaj me akuzon mua se i bie ne qafe kot Veliajt. Kjo eshte cmenduri. Qenkemi bere koloni Turke perseri.

AirAlbania-t ia doni turkut a monumentet s’u pelqejne :slight_smile:

besoj se përmendorja e turkut do hidhet në erë! po të jetë i zoti luli me 200 petritat që digjte kryeministinë,le ti mbledhë kokcepët dhe të shkatërrojë përmendoren e erdoganit! e vetmja mundësi që të fitojë zgjedhjet!

me gjith respektin per turqine, si vend mik me tonin, ky veprim i bashkise me duket nje budedallik me brire,

Edhe per permendoren e Turkut Luli e ka fajin? Dhe Saliu, sigurisht.

1 Like

e cka e lidhe Shqiperine me Turqise ne kete rast se …?

A ka Shqiperia permendore per viktimat shqiptare te fundosura ne Otrante ?

p.s.
pika i rafte keti populli e kesaj udheheqesie tru trashe …

:laughing:
nuk mund te rri pa bere ahahaha o gjemb, megjithse eshte per te qa.

1 Like

dafne, per monumentin ka pagu pare Sorrosi se e ka mire me Erdoganin. Internacionalizem proletar i Lulit dhe i Sales.
Politika eshte bere tamom futja pordhes. As kuptohet gje, e as nuk mund te kuptohet gje.

1 Like

por toka eshte e jona , me tapi bile … e une protestoj per kete shfrytezim .
me kujtove nje detal … nga nje studim shume kohe me pare na paten mesuar qe per koke banori kemi teritor 47 m2 nese nuk kam harruar . ishte fjala per teritorin tone …
nga ky moment protestoj , ato 47 m2 qe me takojne ne kete hapsire i dua aty ku ka shenjetruar politika per keto marioneta dhe nuk lejoje te me cenohet privatesia . pike .

Jo po rrofte elokuenca e miniministrit gent caka!

47 m2 eshte teper, edhe 2 meter katror teper e ke:

prita kush po e permend i pari . qe te ra ty hise …tu kujtu ,po du me thone .

Inkuzicion , 2 m2 i kam per ate bote , ne kete bote Edi mi ka borgj ( sipas meje ) 47 m 2 , edhe aty ku thash , i dua .
haha.ha

vazhdo muhabetin me varikun, ai eshte pronar i modh tokash, me tapi ka 42 mije hektare toke qe ja ka vjedh Enveri per te ndertu varret e deshmoreve.

po thu me jep -a ?
Une i dua prej Edit
hahah

Rames i duhen para me cmim te lire
Erdogan ka para.
x = monumenti ne mbeshtetje te Erdoganit = ne mbeshtetje te parase.

Rama ka qejf te ngreje grataciela, shtroje autostrada, hekurudha, aeroporte, qendren e tiranes, Teatrin kombetar, Biblioteka etj, plani eshte urgjent se Rama 54 vjec, i duhen te gjitha para se te vdese qe te mbetet ne shqiperi ymri Rama si zogu enveri skenderbeu etjetj