BE do përballet me një makth, nëse shpresa në Ballkan zbehet

Ky eshte paralajmerimi qe kryeministri ka dhene ne nje bisede me Andrew Macdowall qe shkruan per Politicon. Ballkani dhe Europa kane nevoje per njeri tjetrin dhe moskuptimi i kesaj eshte i pakuptueshem per Ramen. Ai u shpreh se ne rast te humbjes se perspektives Europiane, bashkime me te vogla do te ishin nje mundesi, ndaj nuk e perjashton mundesine e nje bashkimi te Shqiperise me Kosoven. Megjithate BE, ka ende “magji” terheqese per Ballkanin perendimor, sipas tij.

Me tutje kryeministri Rama eshte shprehur se nuk ka qellim te nderhyje ne punet e brendshme te Maqedonise dhe e ka quajtur “nje genjeshter, nje mit” akuzen se ka nje platforme shqiptare te shkruar ne Tirane. “Eshte politike pa shije”, - ka thene Rama per kete. Ne lidhje me bojkotin e Partise Demokratike Rama eshte shprehur se nuk eshte e pranueshme te merret peng procesi demokratik dhe kushtetuta. Ne fund kryeministi nuk e ka fshehur admirimin e thelle per Tony Blair, figure qe e ka humbur shkelqimin e dikurshem ne Britani, per shkak te rolit qe luajti ne pushtimin e Irakut.

Nuk ta ka fajin Europa se establishmenti shqiptar eshte I korruptuar.

Mvaret.
NMN-ja e futi Shqipnien ne NATO me ushtri me atlete e nallane :slight_smile:
Ki spo e shtin dot ne Evrope me deputete qi blejne Banken :frowning:

1 Like

Paska fol lideri i modh i Rilindjes ,mbylleni mer me noj kasolle qensh se la nom me kto qe thote.

3 Likes

http://www.syri.net/kronike/57297/gazetari-ne-shqiperi-jane-20-grupe-kriminale-qe-kane-laboratore-droge/

Rames ai kusur i ka rene mbi supe dhe prandaj e kemi ulur ne ate karrige, te flase sic flet dhe ta degjosh mire cfare thote, te pelqen s’te pelqen ty.
Ne kasolle qeni mbajme ate tuajin qe leh pa pushim, a thua s’i kane dhene te haje
Ramen e mbajme ne Pallatin e Kryeministrise

Edhe pak dite , ne kemi durim , kohe , leke po se po , pra , po e leme qe te katandiset ne ku therret qameti se ka fillu me e humb , kishte pyet ate Kinezin se si i kishte punet shoku Mao :joy:

1 Like

U tremb europa nga llafet e palloshit

per te humb e si i marrosur aha, Basha ka kaluar qe tani.
Pritet vetem ambulanca e spitalit. Dhe ska faj i varferi…

Qe Ambulanca do vije , do vije se per ke do ta shohim shume shpejt , ky i juaji ka lujt nga fiqiri :joy:
Kishte pyet ate kinezin si i ka punet shoku Mao , s’tallem , ja do e lexosh enser gjithanej :joy:

NTirone thone qe Lulthimi ka ik per lesh…eshte currufjepsur si nuk e imagjinonte njeri qe do u katandiste ne ket derexhe, nuk di ku te fusi koken apo Meneren.

Valle Uji i Tirones apo kafshimi i Doktor Mortjes se Vicidolit…se kush ka ndejt afer atij per lesh a nShishtufin ka shku.
I modhi Edvin ka detyren historike i perkrahur nga Kancelarite e Evropit te ndihmoje shqypnine drejt nje hapi cilesor drejt Evropit e larg Talibaneve te Shqupit.

Po edhe Blendi finok i modh , ca foto ka vone , i shkaterrum nga nervat ,i ka ik petlla , ska faj Likja duke tall trapin perdite.

blendi finok i madh do jete, po ate ne foto e ke ne gjume, gjumin e dyte

Shihe pak bosin ktu se kushedi te ka more molli :slight_smile:

http://www.syri.net/politike/57352/berisha-publikon-mesazhin-e-gazetares-top-channel-fabrika-e-lajmeve-te-rreme/

Nuk na tha ndonje gje qe se dim, paska ik per lesh edhe NMN, s’ka as femij kopshti qe se di.:confused:

Bosi Prof. Doc. berisha eshte ca i roitur tani, jo vetem kshu nga natyra (nevoje te thelle per terapi) por dhe nga mosha i ziu
Lereni te flase se pleqeri hesapi

Po sigurisht do perballet BE me Makth kur Parti si Parti e Leshit PeDi, nje parti Talibane e Islamike kerkon te frymezoje nje pjese te popullsise Shqiptare me fryme Anti-Shtet dhe ndjenja Anti-Europiane e Anti-Amerikane.
I keni degjuar lebetitjet e Shqupistave se si Europa nuk eshte e informuar per situaten ne Shqypni, nuk eshte kompetente apo eshte Naziste, Soroiste e Komuniste? Cer kishte me pak Merhumi se Lulthimi apo Doktor Mortja??? Kishte me shume them une se te pakten Merhumi nuk i analizonte urinen Hysniut si ProDok Mortja.

Partite ndryshojne pak nga njera tjetra, po ashtu edhe politikanet. Nese nje parti e madhe si PD funksionon nepermjet korrupsionit, mafiozllekut, e te tjere, e te tjere, gjasat jane qe edhe partite e tjera te funksionojne njesoj. Do te ishte interesante qe ne kete interviste Rama te shprehej jo vetem si mendimtar a largpames a kritik par excellence, por edhe ne kontekstin e postit te tij dhe rolit te tij ne kaq vite qe ka ne politike. Qe ka gisht edhe ai qe Shqiperia s’ka ecur me shume, ka. Cfare eshte bere ne kater vite nen qeverisjen e tij? (pyetje retorike)