Berisha e Basha u 'vetëvranë' me duart e tyre

Po or po, me duart e tyre : http://balkanweb.com/site/zbulohet-skenari-per-eliminimin-fizik-te-lulzim-bashes-vrasesit-me-pagese-qe-u-pajtuan/

Po pra, kush mund te kerkoje vrasjen e lulit? Edi? - kurre JO! Ai dhe PS-ja me veprimet feminore qe luli ben vetem sa ja shtojne popullaritetin. Po kush atehere? Si gjithmon ujku plak, sali-u dhe pastaj per tia faturuar PS-se; sic beri me Azemin ne vitin 1998. Ja keshtu makso e sqaruam edhe kete preokupimin tend fisnik.

Shiko Aleko, une e di qe dhe sikur te duan te vrasin Trumpin, ju prape Berishen do akuzoni, por kjo (mos)llogjike duhet te pushoje. U hetua, akuzua dhe gjykua dhe fajtori eshte Berisha, kjo eshte rrjedha e llogjikes suaj ne cdo argument. Une nuk po them qe e ka bere Rama, sepse thjesht nuk e di, por une di qe Rama eshte i dobet per ta mundur Bashen politikisht dhe eshte njeriu me i interesuar per ta eleminuar ate fizikisht.

si enderrojne monistat 2.0

eh mor ed lipivani, tu embelsua karrigja? e kupton bac salen tani?

eshte si unaza tek lord of the rings, dhe rama eshte si smeagol

se leshon ram-ushi jo, por do ja heqin karrigen nga bytha

nuk u vetvrane,ate ja te vrare perpara uruganit edvin kristaqi. nuk e perballojne dot,s’kane fuqi te rrine ne kembe.po mundohen te shpikin artifice si rrenje dege per t’u kapur pas tyre,per te shpetuar nga lumi i rrembyeshem i vetting-ut,burimi i te cilit doli nga mali qe cau me vendosmeri edvin kristaqi.
bravo edvin kristaqi !

Nese i ashtequajturi veting, do te siguronte pastrimin nga te korruptuarit, perse para disa ditesh u miratua ne heshtje te plote nga vete. E.k.r-ja, ligji 449 qe ju jep imunitet politikaneve, zoti Pjeter …ikuqi.

Votoje, qe te kesh mundesine te shohesh edhe pasojat…dhe leri etiketat,se per etiketime ,ti e ke etiketen ne balle,shume me teper se une,qe e kam vare diistinktivin ne gjoks me ndergjegje.

Une te them ja ujku, ti thua po le te ndjekim gjurmet. Ujku jot, pra E.Rama, eshte ndoshta personi, qe do penalizohej me se shumti, nese Reforma ne Drejtesi, do te synonte nje sistem drejtesie te pavarur dhe te forte. Prandaj nxitoi ti siguronte imunitet vetes me ligjin 449 ne mos gaboj.

Berisha, ky gjergj elez alia ne lufte me bajloz-vetting -gjykatat

Trim mbi trimat aj Gjergj Elez Alia
Qe nand’ vjet, nand’ varra n’shtat m’i ka

kujtojme luften e tij te gjate kunder kryeprokurorit te kapur nga socislistet Theodhori Sollaku, sa erdh ne kryekarrige ne 2005.
Asnje kryekarrige tjeter s’ka luftuar dot si km berisha, drejtperdrejt, me gjykatat.

Vetem Trump ne usa e barazon dhe tejkalon trimin e madh berishe vucidolsi

Berisha, Berisha Berisha. Objektivi dhe alibia jone e vetme, nderkohe qe nga ana tjeter thagma eshte bere mullar

Si Uliksi si Uliksi do luftojne ata te Cadres mbas festimin te Rrezimit te Edvin Kristaqit me 11 Prill…apo i la me gisht ne goje Likja edhe kesaj rradhe.
Dy dite me pare festonin rrezimin e Edvinit kurse sot luftojne Mafien nderkombetare si Luanesha…ah si duket ajo Lana mer …vaske floriri…vaske floriri ku te lajne mekatet e panumerta Shqupistat e Cunit te Sheqeres.

shpetimi i qyteterimit perendimor nga kapja mafjoze apo kamuniste apo cfaredolloj kapje potenciale ne te ardhmen, varet nga Cadra dhe rezistenca e saj, nga berisha e sidomos lulzimi shqiptar i Hollandes

Profesionistët’ që udhëhoqën Vettingun në Shqipëri, u rrëzuan nga Vettingu i Strasburgut si të paaftë

Behet fjale per Aurela Anastasin, një nga ekspertet e kushtetutës që u mor nga “shoqëria civile” dhe iu besua një pjesë e rëndësishme e përshtatjes së platformës Sorros, me legjislacionin shqiptar. Ajo e bëri punën e saj dhe në këmbim Edi Rama ia shleu “borxhin” duke e propozuar në listën e dytë të kandidatëve për në Gjykatën e Strasburgut.
Aleksander Muskaj dhe Sokol Berberit kunati i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafa, kan qenë te pranishëm në listën e propozuar nga qeveria shqiptare si në rastin e parë ashtu edhe në të dytë. Në të dyja rastet përgjigja ka qenë e njëjtë “ata nuk janë të aftë”.

Veq Plepistat Jurist me kurse 3 mujor te Salih Qenefit me nkrye Gjin Gjonin kan ken te afte.

1 Like

Votoje ta penalizojme.

sa e komplikuar kjo e verteta e cadres suaj kapo

shume pune po ju del per ta ngritur ne kembe, nga te gjitha drejtimet, por ajo prape rrezohet s’e mbajne dot asnje nga kembet e shumta qe i ngjisni njera pas tjetres

Opozite destruktive, tipike berishiste.
Rilindjes i takon detyra historike te rishpike nje opozite te re krahas lokomotives se ndryshimit, pra ti beje te dyja, aleanca ps lsi si koalicioni gjerman cdu spd…kur gjermoni jA del shume mire pa opozite perse ne duhet te hiqemi sikur e kemi nje te tille…
Shqupi fatkeqsisht nuk behet me, ka ra pre e berishizmit, RIP PD…

Opozita eshte gjithmone nga pak destruktive, por fjala destruktivetet morri 100 % kuptim kur Rama ishte ne opozite.
Rilindjes i takon detyra te rishpike opoziten???!!!
:grinning::sweat_smile: