Bernd Fischer mbi aktualitetin politik

Një shkrim i Profesorit Bernd Fischer, historianit amerika, botuar në gazetën DITA.

http://www.gazetadita.al/nje-leter-nga-shba-per-bashen-mziun-dhe-bulevardin-trump/

kshu ndodh kur nuk kuptoni qe struktura e botes eshte dyfelore, dhe kerkoni te luni me felet lojen e demokracise i here knej, e i here anej, dridhe Like sa anej knej me lodra false sa per sy e faqe. Deshet jevgun e zi ne krye te vendit, tani majeni n’tullumt vikingun flokverdhe! Keshtu ruhen ekuilibrat e entropise zero.

Po Rregjimi çpati qi e hoqi naten per hene statujen e zonjes Klinton nga qyteti turistik bregtetar i Sarandes?
Na skjaroni ju lutem.

1 Like

S’ka kush te skjaro mo aty o fiqo, regjimit i ka erdhur fundi, s’po di mo ku ka koken.

2 Likes

mire ky fisheri snowflake kuptohet se eshte cmend qe ka fitu trumpi, po keto tonet pse bohen çeloz per dr.Mziun?

1 Like

rregjimit i jane mbyllur vrimat e hundes, nuk thith dot mo…oksigjen

1 Like

Nuk i ze robt gjumi se pse nji rruge ne lokalitetin e larget te Kamzes mori emrin e z.Trump :smile:
Por i shpeton vemendjes panorama rrenqethese e nji rregjimi te konsumuar nga bashkjetesa me mafjen :frowning:

2 Likes

nuk i ze gjumi se kamza ka law and order, law and order, remember folks law and order, nderkohe qe shif cbohet te komuna parisit jo me larg se dje, apo ne vlore sot aty ku eshte deputet vete ramizi, carnage everywhere.

Jane tulatur rilindsat, asnje koment ketu,
ua mori partin ky,:relieved:

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/04/09/meta-mesazh-ram-s-demokraci-p-r-shqiptar-t-jo-p-r-krimin-e-organizuar

1 Like

jane te c’orientu, se ne elektoratin socialist the poor duan blushin, middle class do meten, kurse keto kane vetem ato qe jane hiiiigh

Si ajo qe nuk dinte ku e zinte nata dhe zgjohej te shpia e Tahirit??:joy:

1 Like

hahaha cna e kujtove ate, ajo qe e kishin sjelle ketu me bo fushate…

ka qene edhe kjo

nji tufe me mashtrusa…

1 Like

…po pse kete sharlatanin e familjes se Dulles duhet te degjojne shqiptaret per aktualitetin politik

Pak dite me pare doli në shtyp libri “Prapaskena” (Hulumtime mbi historinë e Shqipërisë komuniste) i gazetarit Xhevdet Shehu, një vështrim që fokusohet, padyshim edhe në marrëdhënien jetëgjatë dhe të pazakontë mes dy emrave të shumëpërfolur të regjimit, Enver Hoxha e Mehmet Shehu. Një kopje e këtij libri, iu dërgua edhe bashkëshortes së Enver Hoxhës, Nexhmije Hoxha.
Në shenjë falënderimi për gjestin, zonja Hoxha i ka dërguar ditët e fundit gazetarit të DITA-s një letër të gjatë, ku jep ndër të tjera një shënim të sajin mbi fundin tragjik të ish-Kryeministrit Mehmet Shehu në dhjetorin e vitit 1981. Letra në fjalë është sa personale, aq dhe me shumë interes për publikun e gjerë.

Edhe ky kauri duhet Te kete kohe Te tepert qe merret me burdallenj si Xh mziu e lul basha.:smile:

Vetem nga ekstremi i djathte shqiptar degjon shprehje si psh: Dr. Mziu
Po si njoni ketu: Thank you Mr. President!

Po po, thank you mr president.

https://www.google.com/amp/s/www.washingtonpost.com/amphtml/world/national-security/trump-officials-tell-russia-to-drop-its-support-for-syrias-assad/2017/04/09/c179d3ba-4713-440b-8192-a2838019554d_story.html

Harroi ti thote: pretty please

ngambrapapolitike dyfelore:

Ik ere fuks.

po, po, fuks, fuks, por te gjithe spermatozoidet ngambrapamoderne per te arritur ne miter kane udhetuar tej e ndane kallomit te fuksit! Prej ketej edhe shprehja e lashte tradicionale pellazgjike: “O ç’na u qi nona me kallom!”

ruajini fuksat, ruajeni Traditen, mos e shkatrroni Traditen e Kallomit ne emer te Progresit te Mitres siç ben Korriksja!