Beteja për “Call Center”. Qeveria kundër ligjit italian që shpërngul bizneset

Po si ka mundesi? Do jene pune te pagume keq prandaj nuk i duan. Ose keto jane lokomotiva e ekonomise dhe italia apo te tjere xheloze per kontributin e madh qe kane ne ekonomi duan ti marrin vete!

Italia ben ligje per te mbrojtur qytetaret e vete, Greqia mbron te vetet, shqiptaret presin te kthehen ministrat nga pushimet.

1 Like

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Qeveria nuk mund ti beje gje shtetit italian atehere dhe keto deklarata jane kot. Ne shpresojme te iki per shele Renzi, te falimentoje Greqia, te mari lumi te gjithe, qe te dalim ne ne drite! Keto jane budallalleqe! Qeveria duhet te kishte strategji punesimi per te rinjte, por e vetmja politike qe ka eshte pergatitja dhe aftesimi profesional i te rinjve per ne Gjermani! C’tu besh shesheve urbane dhe lajle luleve nese ikin te rinjte? Tu pish lengun, se vetem pleq e plaka do kene qytetet! Keshtu, ato para ti orientonte ndryshe. Nese nuk dinte si, te hapte krahun! Po e marrin ne qafe vendin keta qe mendojne se i dinte te gjitha dhe s’zbresin nga kali per qamet!

3 Likes

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Ti shkabe ku kujton se jetojne te tjeret? Vetem ti dhe Rama e njihni realitetin? Vetem ti ke shok e te njohur qe kane bere diçka apo te kane thene ndonje gje?
Une perdora fjalen Strategji, e nese qeverise ia ka fajin opozita per investitoret qe largohen se u kerkohen ryshfete, do te thote qe nuk di te qeverise, kaq!
Droga eshte gropa tjeter qe mire qe do hapet po do thithe shume njerez ne te!

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Nuk e kuptoj: ç’me duhet mua opozita! Jam ne gjendje te shoh dhe gjykoj vete, e mbi te gjitha llogari I kerkohet atij qe ben politikat dhe ka qeverine! Di te qeverise apo jo? Keto justifikime kalamajsh nuk bindin njeri! Apo nuk jeni mesuar me njerez qe kane mendime te pavarura?
Pastaj si flet ti per propagande interneti, ti ngele ne internet duke bere zedhenesin e ps!

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Ti nuk qenke I pergjegjshem per ato qe thua: shiko postimet e tua, I ke perdorur ti justifikim ata qe iu pengojne integrimin!

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Sa te pazot o zot sa te pazot :frowning:

Do hajn robt djathin e çarkut tashi :frowning:
Kushdi sa vojka numri azilantvet.
Fatkeqsi per ket milet :frowning:

Po mire nese italianeve ju behet mire, le te ikin. Pse nuk mund te hapin ne vete call centra? Fuqine punetore te kualifikuar e kemi, por edhe po sqene te kualifikuar , renen e kane zanot. Tani qe po vijne zgjedhjet le te punojne call centerat e partive me qytetaret dmth ti morin ne telefon dhe tu prallisin se pse duhet te votojne per kriminelat. Pastaj nuk u ngopet ju duke ju mor paret italioneve nepermjet shoitjes se hashashit dhe prostitucionit?

Ilaci i ktij muhabeti eshte nje blitzkrieg ne dy fronte. Taljonve ju morrim call centerat, grekve camerine. Turku t’rri urte se i qethim Stamollin juropian.

…kujt i bonet vone se iken italionet,gati jane muzhiket ruse; MINISTRJA MIRELA KUMBARO FIRMOS ME PALËN RUSE.

Ligji e kaloi senatin, kshuqe tani nuk ngelet gje tjeter vetem te shohim sa te renda do jene pasojat.

Ca pasoja do kete? Ministrat i kane punet dhe bizneset e tyre. Kush po e rruan per delet!

Italianet u bene xheloze nga harritjet madheshtore te qeverise se Ed zografit.

kushdo qe e ka aprovuar kete ligj, mos te rrije kot por te lexoje ndonje liber