Blushi: Ministrat u hoqën si taksë mbi koalicionin

Sa vota fiton bibilushi me partine e re?

Skizofreni si zakonisht ne vendin e shqiponjave, everything normal, anal-istet qi paguhen nga 10 mije evro flasin per cadra e krize ne televizionet prone te biznesmeneve zulmemedhenj, nderkohe qe jeta ne albanie ecen perpara si zakonisht per njerzit e thjeshte qe kane humb lidhjen me klasen e kalbur politike, sidomos ate te shqupit qe ben konferenca shtypi non stop e fabrikon fake news pa pushim( si nuk u lodhen xhanem, kaq i omel eshte pushteti dhe perse),
trafiku ka rene ne tirane megjithse shqiupi ka blloku bulevardin. If you don’t call this normal…

Pese filtrat e masmedias ose ky
( s’e kam lexuar)

Paralajmërimi tronditës i Ben Blushit: Pse po rrezikojmë të kalojmë në krizë

“Dy sistemet themelore që mbajnë një vend në rend dhe ekuilibër janë zgjedhjet dhe drejtësia. Të dyja në vendin tonë kanë probleme. Reforma në drejtësi nuk u mund të zbatohej për momentin. E ç’po bën Rama sot, po liron kriminelët. Kemi dy raste fatale, Aldo Baren dhe Lulzim Berishën. Kush po i liron këta? Një sistem drejtësie i kolapsuar, që nuk po funksionon përderisa sistemi i ri s’po hyn në fuqi.
Rrezikojmë të kalojmë në krizë, dhe ne krizat nuk dimë t’i zgjidhim. Kjo shoqërohet me efekte ekonomike, kolaps qeveritar, mosmarrëveshje të mëdha politike. Dhe këto mund të na shoqërojnë për 3-4 vite ne vazhdim.

E kam parasysh kete liber te chomsky, albanie eshtw liber i hapur.

… ne televizionet prone e biznesmeneve zulmemedhenj…

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/03/16/qeveria-lek-para-zgjedhjeve-p-r-top-channel-dhe-klan

kuptoj. Interesant nese titullin ne shqip do ia kishin perkthyer sic thote shkrimi, “prodhimi i pelqimit” :flushed:

N`a doli dhe nje xhelat i komunizmit tani mbas 27 vitesh…shoku Hekuran Isaj dhe shoku Fatmir Xhafaj hetuesi i Krujes…si ka mundesi qe jete akoma ne poltike ky perbindsha shtazarak…

tani ju kete argumentin e biografise se ketij ministrit e keni cik si te humbur qysh pa filluar
se i postojme prape ato fotot e liderit shpirteror te cadres, me femijet e byrose e anetaret e byrose.
Po u be ca bajate te sjellesh te njejtat foto per ju,
s’di se pse s’ju mbushet mendja qe lideri ka tesere te Partise Punes qe para se te lindnim shume prej nesh

Foli gruaja huaj nga Gjermania u lidh direkt me Fevzon ne Opinion…qe eshte turturuar nga ky zagar…ti akoma te ura…

read me again please