Borxhi i trashëguar i bashkisë ndaj KF Tirana, 2.1 miliardë lekë

KF Tirana eshte ne borxh me trecerekun e lojtareve (te tanishem dhe jo me) per arsye rrogash, Duke marre parasysh se shume nga keta kane fituar dhe gjyqin nderkombetar shifra per tu paguar behet dhe me e madhe. Pra 1.5M euro (nese sic ndodh rendom ne mediat tona shifra eshte ne te vjetra) nuk garanton asnje permiresim cilesor te ekipit, pasi te marresh nje lojtar te mire sot kushton te pakten 200.000 euro per sezon, e pa llogaritur ndonje cmim blerjeje.
Pra Refik Halili nuk garanton permiresimin e Tiranes. Deri atehere do vazhdojme te shohim pretendente te tipit Kukesi e Skenderbeu.

se fuck tirana eshte borxh me lojtaret, le te behet lojtaret aksionere, e pronare te fuck tirana

Se kuptoj Bashkia Tiranes paska qene pronare e klubit footballit, Tirana ?

Sot Tirana (ekipi me fitimitar ne Shqiperi edhe pse varik mendon ndryshe) pikerisht per punen e borxheve te prapambetura u denua nga UEFA me mospjesemarrje per nje seance ne dyqanin e lojtareve. Vetem ca muaj me pare Skenderbeu (ekipi kampion ne fuqi) u denua me mospjesemarrje ne kupat europiane per nje vit shkaku i shitjeve te ndeshjeve. Do ishte me mire nje moratorium sportiv tip Enveri i viteve '50 ne mos gaboj dhe zhvendosja e qendres se FSHF ne Bazel. Tek e fundit shumica e lojtareve te kombetares na vijne pikerisht nga ky qytet helvetik.