Bota muzikore qan vdekjen e Chris Cornell

U tronditëm sot si rrallëherë me lajmin se vdiq një njeri i ri e plot energji dhe talent, dhe një zë që e dalloje ndër njëmijë. U lotuam ndoshta sot sepse Chris Cornell ka kënduar këngët e rinisë sonë me një forcë e ndjeshmëri që na mësoi edhe ne se ç’është muzika e mirë. Chris Cornell, lideri i Soundgarden dhe Audioslave ishte njëri ndër themeluesit e rrymës grunge. Ai kishte lindur në Seattle në Shtetet e Bashkuara në vitin 1964 dhe ishte 52 vjeç. Cornell vdiq papritmas në Chicago ku ishte në një turne muzikor. Sipas zëdhënësit, po bashkëpunohet me autoritetet për të zbuluar shkaqet.
Përditësim: Autoritetet njoftuan se Chris Cornell është vetëvrarë.

Ikin ata qe i kane mbajt shpirtin gjalle dynjase kurse Noizyn nuk e kap plumbi. Ca i thu ksaj?
R.I.P. :cry:

3 Likes

Ka qene idhulli im i adoleshences. Sa keq! Kenget e Audioslave i kam ditur permendesh. Edhe si solist e kam admiruar aq shume. :cry: RIP

1 Like

tjeter, eshte vetvar, thone lajmet. Pra nuk ka naj mister apo shkak qe ka ngel per t’'u zbulu

Thone qe dyshohet per vetvrasje, mekat sidoqofte. Nje nga kengetaret me te mire te periudhes heavy-grunge, madje nje nga baballaret themelues i grunge, megjithese ne fakt dy albumet e para te Soundgarden tingellojne heavy anembane. Per mendimin tim Black Hole Sun dhe Audioslave shenojne krijimtarine ne shterim, le te thone c’te duan ‘specialistet’ e revistave dhe shitjet diskografike. Madheshtise se Ugly Truth, Jesus Christ Pose, Room Thousand Years Wide, Rusty Cage nuk ka kenge te ndonje albumi te mevonshem qe i afrohet. pra “Louder Than Love” dhe “Bad Motorfinger” mbeten kryeveprat e ketij Robert Planti modern qe ia vlejne te degjohen edhe per dekada te tjera.

1 Like

It seems he fell on black days…

The burden in his hand? The monkey on his back Ceco?

Uotever ish Ceco, hi brouk thet rasti keixh…

mos mer na fiku deren, iku si shoket edhe nje klient i Lazaratit qe se ka llogarit mire dozen e acidit anestezik, pranej vrau veten, ra ne depresion.

mbasi te mbaroni pune ketu, shkoni e u ankoni neper tema te tjera per Republiken e Kanabisit mer jau qe eshte edhe Republike e Krimit.

R.I.P. per kete, po per mu po s’qe death metal band s’me ngjit✌️

po o zeqo tumi, edhe ti ke qene i persekutuar neper kampe perqendrimi si artist disident qe adhuron Satanin qe e luftonte shok Enver.

Uell, hi wuoz e bed madhafaka…

S’ka lidhje ajo, sigurisht qe te persekutumit jane te djatht, po siç po shofim tani po dalin edhe te persekutum qe jane te majte ( Ngjela & co ) , une per vete s’kam qene noj her i persekutum .

nuk e kam fjalen konkretisht per ty (aq me teper qe ne virtualitet personat mund te jene çfar te duash, larg nga personi real), por per figuren qe pefaqson.

Ta kam llafin, nuk shkon kultura satanike me kulturen e te djathtes, te pakten e te djathtes tradicionale.

Ndryshe ku eshte dallimi yt me jevgun majtas?

pak a shume e di kush eshte satani jezusi apo muhameti, mu nuk me ke per keto, une thjesht pelqej kete rryme muzike, tashi ti qe di ti zberthesh keto meqe pe videon bej nje teme me vete😀

s’k asgje per te zberthy ne rastin tend mbas ketij komenti.

Reagimi yt, njesoj si i Bame jevgut dhe shumices se artisteve t’mdhej eros-thanatos (mund te futesh edhe Kadarene ne pilaf, per te treguar gjeresine e fenomenit dhe idjotsise njerzore) ne lidhje me pranimin e asaj qe eshte ne mode “thjesht mu me pelqe mer jau!”, nuk ndryshon aspak me reagimin e kohes kur ishte ne mode satanizmi shok Enver. Nuk thellohej asnjoni, kush thellohej e hante sa krahu.

Nuk eshte se ka ndryshuar shume situata, biles eshte me e dhjere, jemi rrethuar nga mut jevgu liberal çlirimtar demokratik te injektuar me shiringe kulturore mediatike. Ne vend te gjakut qarkullon ne deje mut jevgu.

Ok ateher le te kalojm ke diskutim i lire, manjola kish thone qe kish honger shume burra😀

Ceco u crosing the line me kete video, ne nuk kemi qene aq te dhunshem vetem kater kokpalare vrame, ne mbrojtje te institucioneve te shtetit,

Une e kisha per CC. Besoj se nuk e nigjove kengen, pe vetem videon. Po cne “ne”? Veten pale me ata robqirat qe qelluan mbi popull?