Brigitte Trogneux mund të bëhet zonja e parë në moshën 64 vjeçare

Bashkëshortja e fituesit të ranudit të parë në zgjedhjet presidenciale franceze quhet Brigitte Trogneux dhe është ish mësuesja e tij e dramës në një shkollë private jezuite në veri të Francës. Brigitte është 25 vjet më e madhe se bashkëshorti dhe në një intervistë të dhënë për Match de Paris pati pohuar se Macron i kishte premtuar martesë që kur ky ishte 17 vjeçar dhe nxënës në gjimnaz.

Kryesuesi i zgjedhjeve të Francës grumbulloi 23.9% të votave në raundin e parë, i ndjekur nga Le Pen me 21.4%. Sipas bashkëshortes, ai ka qënë gjithmonë kaq i vendosur. Vitin e fundit të gjimnazit Emmanuel Macron e kreu në Paris, kohë gjatë së cilës fliste në telefon me Brigitte Trogneux çdo ditë. “Ai me shumë durim i mposhti kundërshtimet e mia,” - tregon Trogneux, “Nuk ishte një adoleshent si të tjerët, sillej si i barabartë me të rriturit.”

Në fund mësuesja u bind. Një vit më pas u divorcua nga bashkëshorti i atëhershëm, u shpërngul në Paris dhe ka qënë në krah të Emmanuel Macronit qysh nga ajo kohë. Brigitte ka tre fëmijë nga martesa e parë.

1 Like

Brigitte është 25 vjet më e madhe se bashkëshorti dhe në një intervistë të dhënë për Match de Paris pati pohuar se Macron i kishte premtuar martesë që kur ky ishte 17 vjeçar dhe nxënës në gjimnaz.

ketej kjo do kish hy ne burg, qe eshte q*i me nxensin , aty behet zonje e pare!?

Iku dhe frengu per lesh .:smile:

#Thashetheme

1 Like

Nje dashuri qe iu reziston gjithe atyre sfidave duhet te jete patjeter e madhe dhe e qendrueshme meqenese ka vazhduar per nje kohe te gjate. Nje jete private aq e qendrueshme eshte e rralle per politikanet franceze.

1 Like

shiko se gjashtedhjetekater vjec eshte vajza e jo lidhja

2 Likes

Pse ma fshive komentin Manjola! apo qe te jete me i klikushem!?

1 Like

O Stalker, o shkrimtar i moth, meqe Le Pen osht kurve sipas teje, po kjo virgjeresha qe qeka martu me ovulin e vet, çfar eshte?

1 Like

Qenka ftohur ne mendere Macroni me kete. Pfff…!

héhé… nuk ia vura re moshen. Shiko ti tani Manjola, si thote ajo thenia e urte angleze: live and let live.

1 Like

kjo eshte dashurine vertete. ky tipi e meriton te fitoje, pasi ka bere realitet enderren e cdo tinejxheri, te palloje mesuesen!

1 Like

shiko ti tani Manjola, si thote shprehja e urte shqiptare:

Pallohu dhe leri te tjeret te pallohen!

jo se harrova, eshte franceze, e perkthyer nga frengjishtja nga perkthyes qe kane studjuar ne Monpelje.

so true, so true.
me qi ra llafi, ktu, kta katnart e mij thojkan: pula e moshueme ka alamet longu

1 Like

ahahaha :grinning:

E mo mire se nuk u be nami, le ta marre kjo 64 vjecarja

kte po thote edhe ky mavrija qe do te kete lindur ne bordello e nuk i ben pershtypje bordelleku i elites politike.

Nese i krahasojme me cifte me diference te njejte moshe, psh. Trumpin dhe Melanine, Macronet jane ku e ku me lart. Zonja jo vetem qe eshte ne forme te mire trupi por edhe me sens veshjeje te kultivuar e te thjeshte. A mund te thoni te njejten per Trumpin dhe meqe ra fjala edhe per Melanine e cila vishet si per te shkruar perdite ne ballo.

1 Like

E çfar lidhjesh jane kto qe ben, kto jane muhabete modelesh per shoqerine e larte.

Apo i ben per te larguar vemendjen nga problemi kryesor?

Macroni, qenka ku e ku me i pashem se zonja. Do zoti fiton, por zonja nuk duhet te dali ne tv :yum: gjersa te mbaroje turi i dyte :blush:

nuk paska shanc me e taku naihere Trumpin ky me kete gru te marume…