Bushati dhe Kotzias takohen në Korçë

http://www.balkanweb.com/site/lajm-i-fundit-ministri-bushati-flet-per-here-te-pare-pas-takimit-me-kotzias-bisedime-jo-te-lehta-por/

ua futën edhe këtyre grekët! kaq e pati edhe rama! dështimi me greqinë do ta bëjë të humbasë pushtetin,jo opozita jeniçeriste! problemet u zgjidhën. varreza greke në vijën imagjinare të pretendimeve greke, bregu të njihet si pakicë,çështje çame nuk ka,ligji i luftës do ngelet në fuqi,marrëveshja e detit do të nënshkruhet ,kisha ortodokse shqiptare nën drejtimin e grekëve. po edhe ata bënë goxha lëshime! mund të njohin patentat shqiptare!

2 Likes

Jo cdo kerkese nga pala greke eshte pretendim territorial.eshte fakt se ushtaret greke jane vrare ne territorin tone si psh francezet qe kane varreza ne korce,gjermanet ,talianet ,etj.

Po mire,greket per 60-70 vjet nuk I kane marre eshtrat.
Shume pak nga ushtaret greke kane pasur varre.
Ne shume raste eshtrat jane zhdukur dhe shperndare nga kafshet e egra.
Me ka thene nje miku im qe ka punuar gjate kohes se Enverit per mbledhjen e eshtrave.
Sic me tregoi greket pretendonin per nja 2000 te vrare ne zonen e Korçës dhe pas kerkimeve nuk dolen me shume se 150 skelete.
E njeta gje sic ndodhi në Kosine ku u pervetesuan eshtra shqiptaresh per eshtra ushteresh.

Megjithate le te kerkojne,vec mos marrin eshtra shqiptaresh…

1 Like

Ordinera, kryeordinera! VPSLP!

PO nuk jane vrare 24 mije greke…edhe Greqia 8 mije thote.
Nga na dolen 24 mije.

12750 greke Te vrare thuhetne studim

po për shqiptarët e vrarë e të dëbuar në epirin e jugut,do ngrihet ndonjë përmendore?? ëëëëëëëëëë bushat legeni që ta futin koçia sa krahu dhe po të shijon???

1 Like