Çdo ndodhë me 18 shkurt? Kreshnik Spahiu: Me zjarr dhe largim të Ramës!

1 Like

Kapo ta kete sjelle kete?Nje artikull qe e nxjerr opoziten ne drite shume te keqe,duke bere thirrje per rrezim me dhune te qeverise,te tipit “Pushteti merret me gryken e pushkes”,qe se ke me kujtojne.E pamundur te jete Kapo.

Paralajmerimi ; “Me 18 shkurt Tirana ne zjarr.Mer fund pushteti i dashnoreve”

http://www.dailymotion.com/video/x5bh51i_20170212-103336_news#tab_embed

Pse I duhet vene flaka vendit kur zgjedhjet jane vetem 3 muaj larg ?o perendi e madhe c’te kemi bere qe na e mbushe vendin me debile

3 Likes

Keto deklaratat e Kreshnikut, duken te zjarrta, mirpo harron qe ndrrimi i pushteteve, behet me vote dhe jo zjarr.

Bota është e atyre qe digjen , dhe jo e atyre që ngrohen

Aferim o kapo merr pishtarin dhe yxhym digje vatanin😄

Spahiu: Çdo opozitar dhe çdo patriot kuqezi së bashku me demokratët dhe cdo forcë të djahtë drejt Tiranës. Tirana më 18 shkurt do të jetë në flakë. Punoni lagje më lagje, Ali Demi, Xhamlliku, Kombinati, Lapraka, Paskuqni, Kamza, Komuna e Parisit të gjithë në shesh në 18 shkurt. Çdo socialist sot është kundër kësaj qeverie sepse u zhgënjye prandaj në 18 shkurt mos ftoni vetëm të djathtët, se kjo është një lëvizje popullore. Të majtet e urrejnë më shumë Edi Ramën.

Nuk kam ndermend tia jap PS-se voten, por kur shikon keta opozitare plehra qe pretendojne te vijne ne pushtet si rrugace profesionist, jam i detyruar prape te pranoje te keqen me te vogel.

1 Like

kapo eshte ne rregull me linjen e vet, perpara alabake

Xhelit akoma nuk i kane shteru leket qr boni ne krye te keshillit te drejtesise se ende floket me xhel i ben.
Eshte qesharake, jemi i vetmi vend qe opoziten e kemi me te molepsur se poziten. Gjithe plehrat e mazhorances se djeshme i shef te riciklum ne opozite hipokrite. Per te ardh keq qe kemi perfundu ne rreth vicioz.

Paloka + kreshniku = e ardhmja e mjere e shqiperise

I vetmi vend bashke me serbine, rusine etj.

vetem xhaxhi enver ja gje kararin kti mileti.

Portali SPJV.it shkruan se opozita ka shpërndarë në gjithë Shqipërinë deputetët, kordinatorët, kryesinë dhe vetë kryetarin Lulzim Basha. Gjithçka për datën 18 shkurt kur do të jetë protesta e parë e këtij viti dhe pas shumë muajsh heshtje. Por dhe pak muaj janë zgjedhjet parlamentare. Edi Rama duket i sigurtë në fitoren e zgjedhjeve. Nga droga që ka mbjellë e korr apo nga firma e prishme e Ilir Metës në koalicion? PD ka frikë se Rama do ti blejë me drogën e korrur dhe që do të mbjellë në maj-qershor, zgjedhjet. Ndaj heziton të futet në zgjedhje me Ramën kryeministër. Data 18 shkurt duket se do jetë dita e parë, por jo e fundit e protestës. Pyetjet e shërbimeve intelegjente partnere, thekson SPJV.it, sidomos ato italiane kanë informacione të besueshme se PD nuk do të largohet nga sheshi para kryeministrisë deri në pranimin prej qeverisë Rama të votimit elektronik ose në të kundërt protesta do vijojë e dhunshme dhe se opozita nuk do pranojë të futet në zgjedhje me Edi Ramën kryeministër. :v:

Paskeshim qen te gabum per Paloqen. E paskesh pas me syze, dhe te vesh buri-buri. Xheli me daljen anash Paloqes e pranoi me ne fun funksionin e tij. Ato gocat e seks-shopit qe dalin ke Cani, vi vejne emrin noi xheli; “AKZ” nga Niku.
Sa do jene zhgenjy ballistet anti-Berishiste qe varnin shpresat ke ky?! :unamused:

Ceco, harrove qe gojet e liga thone qe xhelin do e kape vetingu…

1 Like

Po si mund ta kape vetingu xhelin o Ceco? E ka qit Sala xhelin nga shishja, zorr se do me e kap mo njeri me dore.

Po me ke do t’i kalli flaken Tiranes Nik Xheli,se une dhe Komandanti nuk dime gje.

Rama do të sulmojë kryeministrinë me bomba molotov

Sekretari i Burimeve Njerëzore në FRPD, Indrit Hoxha, ka bërë një deklaratë

“Më 18 shkurt ka një skenar të Ramës për të degraduar protestën e opozitës duke goditur me bomba molotov institucionin e kryeministrisë me njerëz të infiltruar siç bëjnë me dije dhe shërbimet sekrete. Opozita dhe populli shqiptar nuk do dalin më 18 shkurt as të djegin kryeministrinë dhe as të dhunojnë ndonjë instutucion tjetër sepse ato nuk janë pronë e Ramës por e popullit Shqiptar. Më 18 shkurt do ketë qëndresë derisa kjo qeveri të largohet dhe të shkohet në qeveri teknike që të garantojë zgjedhjet e lira në Shqipëri si ne çdo vend demokratik perëndimor. Tashmë me “Hakmarrjen për Drejtësi” të shpallur të pafajshme me presionin e Ramës nuk ka zgjedhje të lira në Shqipëri, thjesht një proces ku populli voton dhe kriminelët numërojnë. Prandaj më 18 Shkurt ftoj çdo shqiptar të mos mungojë, të rikthejmë demokracinë në Shqipëri”.