Cfare mendoni per kandidimin e Levizjen VV ne Shqiperi

Ti si LDKist, Rugovist etc po gezohesh qe Albini fitoi ne Kosove e tash mendon se do i beje konkurence brenda te majtes pan Shqiptare Rames, e nga kjo mbase do i zgjatet jeta B’rishes e Lylit? Po mire, nese Rama gjen gjuhen me Albinin brenda te majtes, ca ju ngelet ju LDKisteve Rugovisteve, B’rishisteve etj?

Rama e do vertet nje te shkundur nga kjo ane e kufirit, por nuk ka se kush ta shkunde. Qelbesirat e serbit po perpiqen thjesht te mbijetojne; si ju te LDKse matan kufirit.

Dhe me qe ra fjala shume zhgenjyese pjesmarrja ne zgjedhje.

po qelbesirat e grekut mutit pse nuk i keni permend? pse vetem serbi i kakes te hudhi pare ne atdhe? kur ha kake serbi duhet te hash edhe mut greku, mbajtja e ekuilibreve ne te ushqyer ha e ha e s’ngopesh kurre perben garanci per mbajtjen e ekulibreve gjeopolitike dhe mbrojtjen e kufijve te atdheut.

he se harrova, çer mungon çer mungon.
Po Stalker sudezi pse nuk duket qe te hedhe edhe ai te pëgërat e tij ne bejleg per LKD e VV e TVLS?

Ne Kosove sipas regjistrimit te popullsise jetojne aktualisht rreth 1.5 milion banore.
Pjesemarrja dje ishte mbi 940 mije votues, pra afer 75%.

Ndersa komisioni qendror zgjedhor operon me statistika te atyre qe nuk jetojne me ose nuk jetojne ne Kosove. Dmth kur llogarit zyrtarisht 1.75 milion VOTUES, ndersa Kosova komplet ka 1.7 milion banore, atehere edhe nese pjesemarrja reale eshte 100%, zyrtarja te del 55%.

1 Like

Posto ndonje gje nga Mero edhe CARlo se edhe ato nuk eshte se kishin mendime ndryshe nga ky tipi qe shkruan tek gazeta gruas

cfare mendoj une perkandidimin e LVV ne Shiperi …

hapi i pare drejte nje marshimi shume te veshtire per ngritje te dinjiteteshme kolektive .
hapi i pare drejte nje qeverisje te civilizuar dhe ne sherbim te popullit
p.s.
sa me shpejte te kuptoj shqiptari i Shqiperise dhe ta mbeshtese kete Levizje , aq me te lehte do ta kete rrugen e reformes per ndryshim rrenjesor…
Bojkon e pergezoj dhe mbeshtes nga larg …

Jo, nuk postoj, se kam frike se u ve kyçin e na bën si Africa.

une mendoj se çfar mendon njeriu ka me pak rendesi se çfar ha, dhi, pi dhe qi, qe eshte me e rendesishmja te te gjitha, sidomos ne menyre pesore ngambrapa.
Ekzistenca paraprin mendimin, Sarteri ka thene duke perifrazuar Dekartin:

Une mendoj, pra jam sepse Marloni eshte ngambrapa

Inshallah u del per hajer e Albin Kurti i provon skeptiket kabim .Per momentin kombetarja e Kosoves ne futboll eshte i vetmi haber i mirei trojeve shqiptare .Rashica,Zeneli ,Rrahmani e Murriqi po kthehen ne forme e Zoti I ruajte nga demtimet deri me ndeshjet e marsit.
Shifeni levizjen e Rashices

1 Like

Votuesit e Kosoves duhet te kene lexuar PPU ku kemi rekomanduar me kohe qe Kosova te ndjeke shembullin e Taivanit .Te perqendrohet ne ekonomine e te mos merakoset shume per njohjet nderkombetare .Dhe i modhi qahet se nuk na degjon njeri😂
The clear message sent by voters this time is that they do not want leaders who focus on foreign policy issues first – they want poverty, unemployment and Kosovo’s general isolation to be the priority,” said Agron Demi, a political analyst at the GAP Institute for Advanced Studies, a Pristina think tank.

i Modhi qahet se nuk na degjon njeri kur citojme Biblen, se per neshje futbolli dhe politike gjith kombi tek ne i ka syte.

!!!

ahaha mirjam ke zbulu nje lloj komentimi te ri me shtresa gjeologjike nje pas nje :rofl:

474 FB_IMG_1613559656433 FB_IMG_1613559675113 FB_IMG_1613559392205

1 Like

ehhh

Nuk me duket e mencme nga ana e z Kurti ti qese zavall vetes duke folur per bashkim me Shqiperine qe eshte nje shithole nga bashkimi me te cilen Kosova nuk fiton praktikisht asgje pervecse humb perfaqesimin nderkombetar ne shume fusha .

1 Like

Kosova nuk fiton asgje nga bashkimi me nje shithole country si Shqiperia, ndersa Amerika fiton shume nga dashnoret e Albes me zamete e te ftohur ngambrapa nga shithole countries si Somalia, Afganistani dhe Salvadori. Kur Komandanti i Kapos ne Amerike foli per shithole countries, dhe tha po te ishin emigrantet sykalter nga Norvegjia, po, por jo dashnore me lloj-lloj ngjyrash të errëta të Albës me zamete e të ftohur ngambrapa, Albat me zamete e te ftohura ngambrapa në Amerikë iu hodhën në grykë. Kur Alba me zamete dhe e ftohur ngambrapa e thotë për atë që supozohet të jetë vendi i vet, sigurisht shokët e vet të ftohur ngambrapa heshtin.

Po insistojne gazetaret e huaj ne secilen interviste po ia kerkojne Albinit te deklarohet rreth kesaj ceshtjeje. Pastaj po merret vetem kjo pjese e intervistes me tituj bombastike. Albini ka deklaruar me kohe qe te vetmet prioritete jane drejtesia dhe punesimi.

1 Like