Cfare mendoni per kandidimin e Levizjen VV ne Shqiperi

Votuesit me ndjeshmëri kombëtare në shqipëri nuk kanë për kë të votojnë,kështu që pjesëmarrja e vv-së është pozitive. Do të jetë opozita e vërtetë shqiptare.

pa tjeter e domosdoshme, duhet te fitoje pa tjeter se u merzitem tu sha gjithmone Palloshin.

Mbreme ne nje tv te Kosoves duke insistuar qe te paraqese VVne shume te rrezikshme, ne lidhje me futjen e VVse ne Shqiperi, baton vuqiq rama tha: “mbajeni mend, ky eshte vetem fillimi i ekspansionit te tyre, VVse dmth, ndersa viktima e pare e tyre do te jete Maqedonia, pas saj Shqiperia dhe gjithe tjerat.” :smile:

Dmth, ishte kenaqesi e vecante te shohesh klyshet e rames e vuqiqit ne panike dhe te pashprese.

VV e urrejne njesoj si PD dhe PS per vet faktin e thjeshte se u merr skenen politike. Po me shume e urrejne per vete faktin qe nuk u kane dale llafe per korrupsion.

shkaqet pse urrejne njerzit jane me te thelle se politika ku gjehet nje pretekst per te zbrazur urrejtjen e tyre e cila ka origjinen ne familje brenda se ciles zhvillohen preceset alkimike te urrejtjes (Kompleksi i Edipit) e me pas perhapen vale vale kudo ne çdo nivel te shoqerise e cila ka majen ne asbergut ne politike. Siç dihet vetem 1/10 e ajsbergut eshte e dukeshme (politika ne kete rast), ndersa 9/10 jane nen uje.
Keshtu VV qe une nuk e njoh e s’me intereson ta njoh se me kane ardhur zorret ne gryke nga studimi i tere historise politike duke filluar nga Rev Francez, edhe sikur te jete edhe 1000 here me e nershme se eshte, parti shenjtoresh e murgjerish manastiri te jete, prap nje kake si gjithe te tjerat do te rezultoje sepse korrupsioni, krimi dhe perversioni jane me te thella se mekanizmat e politikes, qe per vete natyren e tyre nuk i rrokin dot, se punojne ne gjatesi vale tjeter dhe nivel tjeter, bile çuditerisht (qe ne fakt nuk eshte e tille, eshte e shpjegueshme, por eshte muhabet i gjate) fatalisht sa me revolucionare, e pastert, pasionante te jete nje parti, aq me fatalisht do te perfundoje ne te kunderten. Ky eshte Absurdi i Revolucionit, i çdo revolucioni pa perjashtim te bere vaki prej revolucionit t’modh freng. Dhe absurdi me i madh eshte se megjithse kjo gje dihet mire dhe ka shkaktuar dhimbje ne histori, edhe ne ate te Shqiperise, prap perseritet si histori, sepse siç thashe karburantin istitucioni i politikes e merr prej institucionit te familjes. Dhe kjo shpjegon pse institucioni i familjes eshte me i padeshiruari dhe me i shkaterruar nga çdo tjeter ne modernitet, duket sikur shpetimi i vetem te jete prodhimi i kalamajve ne laborator.

eSpanja revolucionare, per te rrumbullakuar llogarine e muhabetit mund te lexosh ketu nje koment:

Më shumë trembet partia serbofile e salës nga vv-ja. Pd-ja është parti pa bosht kombëtar dhe kryesisht krahinariste. Është si ldk-ja jugosllave e kombit kosovar. Pra duke qenë se vv-ja ka program kombëtar, automatikisht këto parti kthehen në kundërshtar të saj.
Që të ketë sukses vv-ja duhet të distancohet qartë nga burri i sllobodankës. Ndryshe bëhet si partia e nik xhelit

seç eshte dhe nje parti e re ; Nisma apo Thirje, mirpo s’ka asnje njoftim nga shtypi, asnje informacion per kete parti te re,

lajm i mire :+1:

2 Likes

Besojmë që albin kurti do fitojë pa ndihmën e partive të boro-ramozit!
Ky do të jetë edhe hapi i parë drejt shqipërisë së madhe. Do jetë një goditje e rëndë për projektin serb të kombit serbo-kosovar.
:albania::albania::albania:

Sa veta jeni?

per ke beson ne nje ide, nuk ka rendesi sa vete jeni, sepse çdo levizje fillon nje njeri qe beson cilesisht, gje ka per veti te transformohet ne sasi, dmth ne numer vetesh. Edhe krishterimi filloi me 1 vete, qe me pas u bene 12 vete, e keshtu me tej derisa arriti ne miliona vete ortodokse qe hane sufllaqe bashke me vellezerit e tyre myslimane e katolike.
Problemi i deltes eshte tjeter, ose me mire duhet te jete, se nuk ve doren ne zjarr per njerez qe nuk njoh per se gjalli…

Jo bre se nuk filloi as krishterimi me 1 vete. A nuk tha isua “krishterimin nuk ua solla une, ate gjeta ne mesin tuaj”. Apo thuaj se edhe enverizmi filloi me enverin.

Vetem Qimi mungon ketu.

Çfarë mendon Albini vallë për përfaqësuesin e kombit kosovar, me të cilin rri gjithë ditën. Po me Berat Bubazhelin dhe Halit e Matoshëve gjen kohë të rrijë vallë?

2.Ky dhe bucja e tij pederasti plak Arban vegla.The missus is speaking for the couple :joy:Keta hafije pleq qe bejne patriotin ne 90 benin prupagande per ti trembur njerezit te mos votonin per PD me sebepin se “PD do sjelle kosovarin ketu.”
Pasi e kemi thene kete ju andej qenkeni po aq mysybet sa keta debilat e shtetit ame te cilet kane 100 vjet qe s’po munden me ndertu shtet. Albin Kurti nuk mundet me kandidu vet se eshte i denuar me 18 muaj burg nga gjykata e kosoves , jo ajo serbe.Nje shtet i cili po perpiqet ti mbushe mendjen botes se meriton te jete shtet e ka KM e vet me precedent penal?!Partia tjater i ka liderat ne burg ne hage te akuzuar per krime lufte (shumica e akuzave thone jane bere nga shqipot?!! ) Futbolli kosovar e vetmja gje e mire e shqiptarise udhehiqet nga nje tip edhe ai i denuar nga gjykata e kosoves me burg po vazhdon akoma kryetar federate ?!Mire keta veglat e shtetit ame se ua hoqi mendjen e krese Dulla ,po ju qe keni qene te hapur me boten qe kur s’mbahet mend cfare sebepi keni qe nuk mundeni te zgjidhni lidere te pakten te padenuar apo te pa akuzuar per krime?Kur do mesojne shqipot se te denohesh me burg eshte njolle turpi dhe jo badge of honor ?

mire pra qe te kuptosh ti e do kosorvarçe, ne gjuhen e kombit tend :stuck_out_tongue::

Myslimanizmi filloi me nji vete: Muhametin.

mbasi ta kuptosh kete, po e kuptove, se mund te jesh budist kosovar, tani nuk i dihet, ta shpjegoj edhe se me çin vete ka fillu komunizmi.

Alba me zamete dhe e ftohur ngambrapa qenka rilkthyer. Ka marre disa dite pushim pas nje pune intensive poshte ures. Ç’thonë brothersat, mbetën të kënaqur besoj. Moshën e thyer e kompenson me përvojën. Vetëm mos harro gargarën. Apo mos e kishte zene korona? Kot thone qe nuk bie rrufeja ne hale.
Po dashnoret e Albës me zamete dhe e ftohur ngambrapa vallë, zgjedhin “lidere te pakten te padenuar apo te pa akuzuar per krime”? Ç’i kanë thënë Albës me zamete dhe të ftohur ngambrapa teksa u shërbente me vrimën ngambrapa dhe ngalart, se atë ngapara nuk e ka.

Pode po, paska fillu muslimanizmi me profetin E FUNDIT.
Ibrahimi, Musa e Ademi ishin budiste?