Çfarë ndodh tjetër në Shqipëri ndërkohë që të gjithë merren me Tahirin?

Cfare ndodh tjeter ne Shqiperi nderkohe qe te gjithe merren me Tahirin?

Nderkohe qe mediat dhe politika merret me Tahirin, njerzit jetojne dhe gezojne dhe bizneset kane filluar te lulezojne. Eshte larguar frika nga pasigurite qe shkakton rendom politika dhe njerzit tashme besojne qe vendi ka stabilitet politik dhe burime te mjaftueshme ekonomike per te rritur mireqenien. Pra ndjehen me te sigurte per te ardhmen e tyre.

2 Likes

U martu çuni Beromit ne Kavaje.

1 Like

u trashegofte, me nje goce ishalla

t’hengert goja mjalte o aleko!

Me mire mjalt sesa byrek…6 nxenes helmohen ne Kutalli nga Byreku i shitesit ambulant. Mire qe nuk hongren ndonje parfe a sushi se kishin per te vdek me shpejt se nga Bari i Miut…

Gjynof, e nisem me alamet haberesh…!

Te lumte goja.armiqte le te lehin shqiperia marshon e patundur perpara drejt Te ardhmes se ndritur .

e paske kap dhe ti nji pune me n’fund, o berber.
Urime!

Per fatim tim te mire akoma.

1 Like

tamam fat! Po te ishte e mire, do punonte dhe mbreti - i thone fjales

Nderkohe Shqiperia lulëzon, megjithese po vjen dimri. Vetem nen kujdesin e partise, qe humbi Mehmetin(Tahirin), te cilesuar nga Enveri(Rama), si nje dru i shtrember, megjithese eshte shtremberuar vete nga shiatiku.

Robt shajne me rob shpie tahirin e ramen

-Jane lule - dele qe s’i hyjn ne pune as dreqit.

Fukarallek ne extrem por nuk ndihet keto kohe shume sepse fukarenjte kane hall se hyn Tahiri ne burg , fukarenjte me mire vdesin per buke sesa Tahiri te hyje ne burg .

Vjen një reagim I fortë nga presidenti i PPE, Joseph Daul

Do e marrim seriozisht Shqipërinë kur të luftohet korrupsioni, krimi e droga

Navash o Xhozef Daullja se na trembe!! Po ne drogen per rracen tende e kemi se per vete me dy tre rrenje ja dalim gjithe vitin.
Kta zagare vetem tallin bythen! A thua te besh shtet e prosperitet ne nje vend te bere telef te ishte loje kalamajsh.

Dhe dicka tjeter: njerezise ketu ju intereson qe kanabisi i prodhuar vjet dhe qe ka ngelur akoma gjendje/stok te shitet sa me shpejt se ndryshe fshataret nuk marin dot parate; prandaj ata/ato qe merren me transportin dhe shitjen e tij kane simpatine e pjeses me te madhe te popullit.

Ç’fare ndodh tjeter!? Ja shih e bej.

1 Like

Ne kulmin e fukarrallekut, duan dhe ndonje grua te dyte, ashtu per qejf.