Çfare po ndodh ne Shqiperi?

Me afrimin e dites se votimit, duket sikur gjendja politike ne vend po acarohet çdo dite e me shume… Opozita nuk pranon te hyje ne zgjedhje, dhe kjo perben nje precedent te rrezikshem per demokracine e brishte shqiptare… Me date 8 maj mbahen zgjedhjet lokale ne Kavaje ku eshte emeruar si kryetar i bashkesi nga ana e PS nje kukull e ish kryetarit te bashkishe i cili u pushua nga detyra per shkak te precedenteve penale…
Kavaja eshte nje sprove se çfare mund te ndodhe ne rang vendi ne qershor…
Pyetja ime eshte: a ka rrezik konkret trazirash ne Shqiperi?
A ka gjasa qe ky rrezik te behet real, duke pasur parasysh nje varferi te perhapur?
Ne rast trazirash a mund te jene te sigurta bankat ne vend?

Ça po ndodh ne Shqiperi!? kish plas sherri.

Kishin vene edhe palmat te lungomarja zeqo.

Persa kohe qe shqipot te jene ne kete dynja gjithmone do te kete rrezik trazirash.

1 Like

ne jemi popull liridashes nuk jemi si grekt qe bejne trazira.

Problemi ne shqiperi eshte se kelyshet komuniste e shikojne karrigen si te trasheguar, nga ana tjeter pidija do te pastroje vendin nga kanceri i droges e krimit rilindas.
Sipas meje do derdhet gjak

fraza : "do derdhet gjak " nuk eshte nje llaf goje.

1 Like

Nuk eshte llaf goje, por fatkeqesisht vendi po shkon ne gremine. Ata qe po bejne miliona me droge, po e bejne ne shpinen e njerezve te pafajshem. Populli duron sa duron, e tani eshte si tenxherja me avull, gati te shpertheje.

Miopat rilindas nuk e shikojne greminen, ju duket loje derisa te shikojne tymin.

Votoni kondra dhe zgjidhni qeverine qe doni dhe meritoni.

E ke fjalen per ndonje vend ku nuku ka mafje dhe trafikante ne poste drejtuse besoj.:grin:

Iku koha e Nul Trafikant Nokes dhe ati diteziut qe e hongri “aksidenti” mor zotri. Normal qe shteti do ta munde drogen.

I kishte mfshef Tahiri neper magazina po u desh Z. Basha ta shkaronte,
faleminderit Z. Basha.

Ne flejm ne çader, pas nente muaj del ndonj kopil, xhaçka😂

është më mirë të ndodhë përplasja me çetën e serbit! vetëm kështu pastrohet shqipëria nga fara e keqe.

Foli edhe kokpalari nga greqia, memedhetari

kokpalarët,qafpalarët,kokcepët,buzshtemtët,kurrizdalët,gagaçët,jevgjit,xhepistët,shulet,vangjeldulsat,dhe çdo gjë tjetër që vjen erë e keqe ,janë kontigjent i sali serbit. po jevgu vetëm llafe ka! po jeni burra hidhuni dhe lërini pordhët!

Keta Po zihen e grihen ketu te Peshku, ku s’kane as poste e as kontrata per te mare, jo me me Shqiperi qe Po e Po.

Bjerini njeri tjetrit mer qena, se nuk po i bini dot atyre qe po u bien ju.

1 Like

:grinning: kete gje , po me fjale te tjera e kam thon para ca vjetesh :yum:

nje lesh po ndodh, ashtu si ka ndodh gjithnje! Nje lesh ka ndodh!

Asigjo s’ka ndodh ndonjehere ne Shqipri e pa ngacmuar nga çfare ndodh ne bote. E vetmja gje qe ka ndodh ne histori, edhe kjo gjysem ndodhi, ka qene Lufta N-Ç, e bere vaki per arsye te pushtimit nazist dhe kundervenies te aleateve dhe sovjeteve.

Edhe ne 97-ten te gjithe u dhine ne breke se tani do behet kerdia, intelektuale te shquar, edhe luftetaret per liri, u dhine ne breke te tere, e asgje nuk ndodhi, nje lesh ndodhi si gjithnje!

Mundesia qe te ndodhi gje ne Shqiperi eshte ekuivalente me mundesine e mrekullise, alias te mrekullise qe ne bote te mos kete me lufte.