Champions League, sonte Bayern - Real Madrid

Bayern mund të jetë pa Levandovskin sonte pasi golashënuesi i 38 golave në 40 ndeshje lëndoi shpatullën të dielën. Bayern pret Realin sonte në Mynih të cilëve u mungojnë Pepe dhe Varane në mbrojtje (me lëndime). Trajneri i Bauyern Carlo Ancelotti ishte më parë tek Reali, ku për një periudhë punoi bashkë me trajnerin aktual, Zidane. Edhe pse e njohin njëri tjetrin mirë, Zidane tha se kjo nuk përbën avantazh apo disavantazh kur dy ekipe të mira përballen.

Ndërsa dje, Dybala i Juventus ka shënuar dy herë mbi Barcelonë në Torino në pjesën e parë të ndeshjes së parë fazës së çerekfinaleve. Në të dytën Juve shënon sërish me Chiellinin duke e mposhtur Barcelonën 3 - 0 në shtëpi. Ndeshja midis Dortmundit dhe Monaco-s është në dyshim, pasi një shpëthim ka ndhodhur pranë autobuzit të ekipit të Dordmundit, rreth 10 km larg na stadiumi ku do të zhvillohej ndeshja. Nga shpërthimi xhamat e autobuzit janë thyer dhe një lojtar, Marc Bartra, është dërguar në spital me lëndime.

Juventus: Buffon, Dani Alves, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro, Pjanic, Khedira, Cuadrado, Dybala, Mandzukic, Higuain.

Subs: Neto, Marchisio, Barzagli, Lemina, Asamoah, Lichtsteiner, Rincon.

Barcelona: ter Stegen, Sergi Roberto, Pique, Umtiti, Mathieu, Rakitic, Mascherano, Iniesta, Messi, Luis Suarez, Neymar.

Subs: Cillessen, Denis Suarez, Alcacer, Jordi Alba, Digne, Andre Gomes, Alena.

Arbitri: Szymon Marciniak (Poloni)

1 Like

Dortmund - Monako 0-0
Juventus - Barcelona 1 -2

E boni Juvja e Edvin Kristaqit. Ngado dhe kurdohere kampion.
Bravo Edvin Kristaqi!

Prap Juvja. Bravo…

jo, jo. nuk e besoj

Pse Juventus nuk eshte e Sorosi-t?

2 Likes

kam nje pershtypje qi ndeshjet e champions prej kohesh jane te stisura sidomos ne fazen finale, e kane bo llaf qe tia lone njoni tjetrit, njihere juvja, njihere barca e nje here real me bayern…

O Bayern i m…

Loje shume e bukur e Bayernit.E veshtire te permbysesh rezultat me 10 lojtare.Sakrifica e Hummels dhe Boateng, kembengulje deri ne fund …arsyeja pse ia vlen te besh tifo per skuadra qe te falin kaq emocion.