Cilat jane procedurat e duhura per te nxjerre jashte ligjit nje parti politike?

Cilat jane procedurat e duhura per te nxjerre jashte ligjit nje parti politike?

Qe nje parti politike te dale jashte ligjet duhet te krye je aktivitete terrorriste si 17 Nentori ne Greqi apo genocide masive si nazistet.

E shikoj qe ke qef ta lesh vendin pa opozite,por ajo enderra ka mbaruar ne 8 dhjetor 1990.
Tani emeroni si opozite Bamir Qoften qe i keni dhene poste qeveritare dhe mbylleni komedine.

1 Like

Po pse nje parti qe ben thirrje per lufte qe do te thote vellavrasje si te duket ty? Ne fakt vendi eshte pa opozite dhe kjo eshte shume deshperuese. Por me deshperuese akoma eshte vazhdimi i ekzistences se nje partie kriminelesh qe nuk lejojne hapesira per te gjalleruar partite opozitare, pasi duan te jene edhe ne opozite por edhe te bojne ligjin. Fuck off!

Jo vendi ka nje opozite nese nuk te pelqen ty eshte pune tjeter.
Sa per nxitje te dhunes sot festojme 20 vjetorin e kunder revolucionit te 1997 ku PS dihet qe e mori pushtetin si me 1944, me pushke…

Festoni per vrasjen e gati 3000 shqiptareve ? Shkatrimin ekonomik te tyre me firmat piramidale duke vjedhur “parate e pastra” te shqiptareve ? Ju skeni turp ! Ju duhet te ishit ndeshkuar qysh ne 1997 per shkatrimin e Shqipetise dhe te shqiptareve qe u mbyten ne det dhe u vodhen e u vrane nga shteti qe drejtuat ju !

Dhune e dine te gjithe qe vetem Berisha ka bere, qe nga 1996 me rrahje opozite, vjedhje votash, djegie gazetash; 1997 me thirrje per lufte civile e nxjerrje tankesh kunder popullit; 1998 me dhune kunder nje qeverie te zgjedhur me vota te monitoruara nga ushtri te huaja; 2001 me protesta duke hedhur molotove kunder kryeministrise; 2004 duke goditur kryeministrine me gure, etj, etj.

Vec kesaj, populli e ka te qarte tani me kete qe po ndodh qe PD nuk do vetingun qe sollen te huajt, ndersa PS nuk e ka problem vetingun. Duken hajdutet qe kane frike dmth.

1 Like

Ne 44 me pushke se luftoi pushtuesit e huaj. Ne 1997 po me pushke se i joni , pra saliu na dogji te gjitheve me keq se cberi Milloshi me Kosoven. Po ti futi ndonje hot dog dhe nje broke me cola ate bej. Nese do te besh ndonje gje te hajrit hajde ketu dhe spastroje partine e zemres nga kriminelat qe e kane uzurpuar. Drejtoheni ju qe e dini se ceshte demokracia dhe prit kur te te vije nga mbrapa (jo per seks, por per tu anetaresuar)

Tani po marr vesh qe bandat e Vlores ishin te Berishes…

Populli shqiptar eshte popull komunist dhe nuk do demokraci.Duan diktatore,prandaj edhe pranverat demokratike ne Shqiperi kane qene te shkurtera 1920-24 dhe 1992-1996.
Cmund te thuash per nje popull qe ne 22 mars votoi PD dhe 3 muaj me vone votoi masivisht komunistet qe ja u kishin bere nenen per 50 vjet.

1 Like

Vetem ne opozite nje parti regresiste e tregon surratin e vete te vertete dhe shqupi tregoi ate qe i ka dhene sala ate egoiste te luftes per pushtet.
Tani e kuptun qe populli u vari qillon pasi i njef kush jane. Dhe po marrin qasje passive agressive.

Edhe Rama nuk ishte aspak bashkepunues sa ishte ne opozite…funderrine u tregua.

Pikerisht, prandaj dhe Aleko e ka shtruar kete pyetje, si nje parti qe beri 97-ten dhe dogji Shqiperine, qe ngrinin tre gishtat lart si serbet.

1 Like

Edhe Rama nuk ishte aspak bashkepunues sa ishte ne opozite…funderrine u tregua.

Rama nuk pengoi asgje para zgjedhjeve te 2009. Vetem mbrapa, kur Berisha nuk u tregua bashkepunues as per hapje kutish… te cilat per Bashen ne bashki i hapi. Ne fakt, asnjeri nuk ben gje para zgjedhjeve. Vetem ai qe nuk do zgjedhje sepse e ka te sigurt humbjen.

Po po te hysh ne zgjedhje me kriminelat dhe trafikantet sigurisht qe e ke te sigurt humbjen, prandaj dhe bojkoti, deri ne qeveri teknike.

1 Like

A nuk ishte Duka i krimit ky Agron Duka qe eshte sot krah per krah me Berishen? Rama nuk e kontrollon prokurorin. Kapini kriminelat, meqe paska. Cdo i perfshire eshte hequr. Per here te pare ne historine e Shqiperise pas-komuniste, jane pezulluar kryetar bashkish e deputete. Berisha nuk i hiqte as kur vdisnin femije ne Gerdec. Rama nuk ka vrare njerez ne bulevard per te mbrojtur te vetet. Rama eshte gati te ballafaqohet me reformen ne drejtesi te shkruar nga SHBA, BE, te miratuar nga Venecia. Berisha dhe Basha nuk jane gati. Kete po sheh populli, ne kete moment.

Rama i dergoi qe te vriteshin , Reformen ne Drejtesi nuk e ka shkruar as SHBA as BE por Sorros , prandaj nuk mirret parasysh .

3 Likes

Nuk ka kthim.
Mund ta nxjerresh Partine jashte ligjit.
Por sun e nxjerr Popullin :v:

Bankat qi keni ble me asprat e kanabisit, krimit dhe bashkveprimit, do i kthehen Popullit. :v:

3 Likes

Shqyqyr qe po e pranon qe Rama nuk bashkepunoi…
Ku e dinte Rama qe Berisha do te hapte kutite ne rastin e Lulit apo eshte parashikues i madh?

Jo per here te pare u zhduken me ligjin e genocidit ne 1996 por komunistet e hoqen ate ligj dhe nxorren te pafajshem Haxhi Lleshin me shoke qe u denuan me vdekje …

Tani sqaroheni mire, doni qeveri teknike apo qeveri me bythe te gjere, me fal me baze te gjere? Nese e doni teknike, me teknike se osht kjo qeveri nuk ka ku te shkoje mo! Jua ka fut topin prej shalesh nja 100 here. A nese e doni ate te dyten une qysh neser e votoj.