Countdown drejt eleminatoreve Te boterorit

Fundi i Marsit sjell perballjet e para ne eleminatoret e kampionatit boteror te futbollit .me nje pjese te lojtareve te Shqiperise dhe Kosoves ne forme te mire , pritshmerite per kete sezon jane te larta .Ne kete teme mund te postohen informacaione qe monitorojne formen e lojtareve te Shqiperise dhe Kosoves ne periudhen e mbetur perpara ndeshjeve.
image
image

Rashica po kthehet ne forme ,Zeneli po ashtu,V Berisha,Murriqi ,Rrahmani nuku keq .Portieri i Kosoves po luan minuta te plota .So far so good

Broja duket si Van Basten i vogel.Edhe te tjeret nuku keq ne ekipet e tyre ,nuk bejne dallim nga lojtaret e tjere europiane .Vetem kur mblidhen me kombetaren e Shqiperise per nje arsye apo tjeter duken si ata robte qe ne kohe te Dulles lunin futboll per qejf ne plazh .

Spanjollet e mutit .Inshallah kosova e fiton kete ndeshje ne tavoline.

Ne tavoline stil i vjeter, me mire ne couch😁

Damn Rrahmani lendohet 10 dite para eleminatoreve…
https://insporti.com/e-konfirmuar-kapiteni-i-kosoves-mungon-10-dite-humb-ndeshjen-ndaj-milanit/

Kosovo had never won a competitive away game before, but they shocked Romania with a dazzling attack and a strong defence, taking a convincing 30:25 win in the Qualification Phase of the EHF EURO 2022.

After a strong start with a win against Montenegro, Romania collapsed entirely this week, losing three points against Kosovo, after the 23:23 draw earlier this week.

1 Like

FB_IMG_1615748591893 FB_IMG_1615748586343 FB_IMG_1615748551651 FB_IMG_1615748564204

Handboll qenka si bicim basketbolli me porta…

1 Like

Futbolli, basketi, hendbolli, boksi dhe tenisi, kane qene koke me koke pernga popullariteti ne Kosove. Volejbolli pak mbrapa.

Btw, Rumania 4 here kampion bote ne hendboll.

1 Like

Futbolli,basketbolli dhe volleyball ne Shqiperi.Hendboll,tennis dhe boksi 0.

Kosova duhet ti beje te gjitha ndeshjet jashte fushe ne nje vend te BE ne menyre qe te kete gjithe lojtaret .Franca nuk po lejon Zeneli,Berishen dhe Celinen.Rrahmani eshte ne dyshim…Kur ndeshjet luhen pa tifoze s’ka rendesi se ku behen .

Bravo Z Trump per ambasaden e KS ne Jerusalem, pavarsisht qe shum te urrejne

Ate qe Shqiperia e ben me partite pulitike te cilat kane anetare vetem kryetarin e tyre Kosova e ben me federatat sportive :grinning:

Jave e ndeshjeve.Kosova dhe Shqiperia duket se i kane lojtaret kryesore ne forme dhe me minuta ne ekipet e tyre .
The Final Countdown - Europe (Lyrics) - YouTube

Vertet qe Spanja eshte Spanje por edhe lojtaret e Kosoves luajne ne liga te forta e perballen cdo jave me lojtare te kalibrit te Spanjes prandaj duhet patur me shume besim ne veten.
Munishi: Kosova t’i lutet Zotit ndaj Spanjës - këto fjalë duhet t’i thuhen Ibrahimovicit - Insporti

ky sapo filluar te luante me minuta te plota dhe perpara ndeshjeve me te rendesishme te kosoves e gjen te behet tape .Rrahmani mungon ,portieri kryesor largohet i dehur.:frowning:

Ka mundesi qe po kthehemi. Me lituanine sonte fillim fantastik.

1 Like

Vetem ai kabimi ne mbrojtje ,duhet me pas kujdes se Spanja dhe Suedia nuk ti falin .Po portieri kryesor qysh na e beri kete procke?
Zeneli like in the good old days :grinning:

Si do dalim me Inglizin ?