De Niro dëshiron ta gjuajë Trumpin me grusht në fytyrë

Damn de biazi that is cold.:grinning:Nejse pjesa kur tha se Berishen e gjetem ne nje fshat peshkataresh ne suedi me pelqeu .me perpjekjet e tij per te mbledhur lojtaret shqiptare sa andej kendej neper europe duhet bere skenari i nje filmi Hollywood te zhanrit sports underdog .

Thuhet se eshte bere liste e gjate Trumpistesh qe duan te nderrojne seks, te kene fatin t’i kapi iher Gjeniu prej vegles se re. Fiqo, korrent … bojani “ta” ktu pronto se na ngrite gjakun. :stuck_out_tongue:

1 Like

Punetoria e bardhe pa breke ne bythe e pa dhembe ne goje eshte pothuaj e gjitha me trumpin .

Fatkeqesisht Trumpi ka perkrahje te madhe dhe jo vetem nder kokpalare. Ka kap momenton, dhe Hajria … sikur ne site t’i kishin kalu te 300melon s’do gjeshin mo te papershtatshem.

Fiqo, bojm nje dill, Trumpi shko per p… Hajria qenis ne shpi, kthejm Billin per nja dy vjet. :stuck_out_tongue:

1 Like

Dmth nese nuk e “ben” ne zyren ovale gjate mandatit, biseda ne autobus quhet skandal :slight_smile:

1 Like

Nuk e di kush eshte me i rrezikshme Trumpi qe ben muhabete picke me i shok te vetin, apo Hillary qe ne fjalimet sekrete me pagese thote qe politikani duhet te kete pozicion publik dhe privat.

Vete fakti qe te gjitha gazetat, mediat e ndryshme dhe hollywoodi eshte kunder donald trumpit, tregon qe ai eshte kandidati i duhur. Dhe mos u shokoni nga rezultati i 8 Nentorit, edhe per Brexit sondazhet thane qe fiton JO, por e pame rezultatin.

Mire pabreksat, po a ka ndonje shpjegim pse e tek e pelqejne shqiptaret kete njeri te paturpshem?

1 Like

Shqiptaret pelqejne ilir meten, berishen, edi ramen, mark frrokun etj.

machitewa, jam jashte teme po meqe te pashe ketu: si mendon, a eshte Bunjaki trajnieri i duhur per perfaqesuesen e Kosoves ne kete faze ?

Kush zbulon se si funksion mendja e shqiptarit duhet te fitoje nobelin ne psikologji.

1 Like

Beluli, ke te drejte ne ate qe po mendoj se ti aludon.
Tashme me Bunjakin kemi paksa “problem”, ne vitet e veshtira te izolimit mori pergjegjesine, ndihmoi me lidhjet e tij ne Suedi futbollin e Kosoves, tashme 8 vite.
Ishin vitet kur Kosoves nuk i duhej as Mourinho e Guardiola sepse s’kishte as fondin real te futbollisteve te percaktuar per Kosoven.
Pra Bunjaki kishte ardhur me teper si “ceremonial” sesa per kualitet. Nuk ka kualitet, as pervoje.
Me Kroacine, ishte vetem loja e dyte, meqe nuk ishte fer te shkarkohej sapo arriti diten historike te shumepritur.
Nejse, te kerkoj falje se u zgjata, por keto dite seriozosht po diskutohet marrja e nje trajneri tjeter per Kosoves. Nder emrat konkret eshte Cira Blazevici i Kroacise, meqe e ka udhehequr KF Prishtinen ne vitet e lavdishme ne ligen e pare te ish- Jugosllavise.

Nese e ke percjellur ndeshjen me Kroacine, djemte kane kualitet dhe jane te guximshem, rezultati nuk eshte pasqyra e lojes, por gjithsesi duhet dora e trajnerit.

1 Like

lol, a thu se ketij aktorit me origjine shqipetare Trump ja ka pallu grune.

1 Like

Pergjigja gjindet te psikologjia e mbrapshte e shqiptarit : " I got mine, screw everybody else ". Jemi popull me racist, xheloz e keqdashes se bile edhe keto white trash, toothless, sisterfucking hillbillies. Nga momenti qe Dumpi tha qe do ndaloje meksikanet dhe refugjatet me ardh ne USA, iu ngrefen puplat nipave te Hamza Kastriotit dhe thane : Ky qeka cun per shpi. U bo edhe ftyra atyne me ardh ne Amerike. Kjo osht arsyeja kryesore dhe jane nja 10 vende bosh dhe vjen tjetra si psh ekonomia, make America eat pussy again e blah,blah,blah. Don’t let anybody tell you different, because they’re lying.

3 Likes

pashe vetem pjesen e pare. pjesen e dyte nuk me bente me zemra ta ndiqja…:smiley:

eshte e qarte, Bunjaki nuk ka nivelin e duhur profesional per te drejtuar nje perfaqesuse. dhe meqense Kosova ka ne perberje shume djem te rinj dhe te talentuar, (Selina, Rashica, Zeneli, Berisha), duhet patjeter qe qe ne kete faze te formatoje nje skuader me filozofi te caktuar taktike. ndryshe, nga humbje te tilla qe vijne per shkak te mospervojses, shthurrja taktike ne fushe, Kosova rrezikon te behet ‘‘niveli i Luksenburgut’’, e mban mend ?.:stuck_out_tongue:
eshte mire qe po mendojne te sjellin nje trajnier te huaj… Ciro Blazevic eshte trajnier i mire, me shume pervoje , njohes dhe perfaqesues i denje i futbollit Ballkanik. por nuk e di, cfare moshe ka ky ? -kam pershtypjen se eshte i madh ne moshe dhe kjo mund te perbente nje minus per te qene trajnier i Kosoves. -mendoj qe Kosoves i duhet nje trajnier me pervoje dhe takticien i forte , por edhe i pasionuar e energjik. shumica absolute e lojtareve te Kosoves (edhe e atyre qe do te luajne ne te ardhmen per Kosoven), luajne neper Evrope… e pra, duhet nje trainier qe ti ndjeki keta lojtare ne kampionatet ku luajne… dhe kjo kerkon kurajo, pasion e energji… ashtu sikurse ka bere e ben De Biasi per lojtaret e Kombetares. mendoj qe nje tjanier gjerman apo italjan do te ishte i duhuri per Kosoven.

-na fal per nderhyrjen: cdo te thuash me kete ‘‘nipat e Hamza Kastriotit’’ ?

Ka kohe Kosova, s’ka pse i bejme presion menjeher. Diku ne vitin 2100 i bie te arrije kualifikimin me EURO kampionat (nese ndjek rrugen e Shqiperise :stuck_out_tongue: ).
Seriozisht tani, jane ne kombinim edhe Besnik Hasi e Adrian Kozniku (edhe ky i shkolles kroate). Te shohim.

Nashi qe u permend, kur pieta nje shqiptar prej nev jorkut , zotni burre gruaja e te cilit eshte trumpiste e thekur ,se cfare shiqon ajo ne trumpin mu pergjegj:'kjo gruja jeme ka hall se po mbipopullohet nev jorku.

Te fala pac. Dua te them tamam ate qe lexove.

ok, dakord. kete krahasimin ‘‘nipat e Hamzait’’ e kam degjuar edhe here te tjera, e thene zakonisht me percmim, meqe Hamzai ziliqar u be me hasmin e tradhetoi xhaxhane e vet… mierpo ne fakt kjo nuk eshte nje cilesi apo histori vetem shqiptare… kjo eshte historia e gjithe Botes qe ne lashtesi ! -pushteti eshte marre apo eshte tentuar te mirret me dhune, vrasje ,komplote e tradheti brenda familjes. djali ka vrare babane per tu bere mbret. vellai - vellane, nipi- ungjin, gruaja- burrin etj… kur lexon ate Shekspirin per keto tradhetite, te behet mishi kokrra-kokrra…:smiley:
-madje aq thelle shkon tradhetia per pushtet, saqe edhe mbreteria e kafsheve nuk mbeti pa u prekur… p.sh mbreti plak, babai i luanit Simba, nga i vellai e gjeti.:smiley:

Shume konfuz u botë, shume sulme foshnjarake. I here jopo i ka duart e vogla, i here jopo e ka oreksin e madh. Ça ka thone z.Trump? Kur je star nuk te thojne jo. Si psh: http://m.zimbio.com/Robert+De+Niro+Dating+History
Tashi kur kto akuza vijne nga llogorja ku strehohet edhe ai qe e ndan vendin e vet ne histori me zojushën luiski jane thjesht humbje kohe. e koha nuk pret. koha pritet.

1 Like