DEKLARATË – Një vend pa Gjykatë Kushtetuese është de jure në gjendje të jashtëzakonshme

Ju lumte o trima
Hoqet gozhden
Doli vrima

res publika e sorrosit qënka shqetësuar ??

bir selman i nenes, ke te qaj me pare

Pse o alba tere jeten do te mbajme ne gozhden brenda ne vrime? Gje e pamundur!

Po Te kontrollohen defteret i gjithe gjyqesori eshte I korruptuar e duhet shkarkuar e njehkohesisht Te gjitha ceshjet e gjykuara nga ata duhet Te rihapen ne nje sistem qe edhe keshtu eshte I ngadalte e I mbingarkuar .kane ngecur keq se gjykatesit e nivelit Te larte duhet Te kene sipas ligjit vjetersi pune .mirepo Te kesh kaluar dhjetera vjet pune ne sistemin e drejtesise shqiptare e Te jesh qelibar eshte mision I pamundur edhe per jezu krishtin vete .
Hall me burre e Hall pa burre
Hall Te mos martohesh kurre
Populli😊

Mu gozhda dhe vrima me beri pershtypje si metafore seksuale, se per drejtesine dihet tani qe e ka marre ferra uraten.
Pa rregullu punen e gozhdes qe futet ne vrime sipas drejtesise hyjnore, s’ka drejtesi, sepse drejtesia hyjnore, me pasoje drejtesine njerzore, kalon neper gozhde dhe vrime ne fillim, pastaj ne sistemin gjyqsor, shkollen plepave, gjykatesit e vjeter e te rinj etj.
Maje gozhden n’tullumt derisa te kuptohet kjo gje.
He per he kemi inteligjencen e larte avangardiste te kurves femen dhe kriminelit sumen. I kemi avangardistet edhe ne blog.

Ce do qe na iku Zhardina qe te te pergjigjej pak. A ka ndonje gje qe s’e shikon ti si metafore seksuale?

A ka ndonje gje qe nuk eshte metafore seksuale? - Sigmund Frojd

Shqiperia eshte ne gjendje te Jashte zakonshme qysh prej 1997 ! Qysh prej ketij viti e deri me sot Gjykata Kushtetetuese eshte marr peng nga Politika dmth ka qene nje institucion 100 i varur nga politika banditeske e Pative politike te ashtuquajtura te djathta te majta apo integruese ! As mos u beni merak ku vendi ka qene ne nje sitem te padrejte me mire te presim edhe pak te rrezohet komplet sitemi i drejtesise dhe te rindertohet nga e para ! Shqiptaret jane mesuar dhe lekuren e kane te forte ! Nje lapidar Donald Luse qe hodhi faren e mbaresise dhe u largua faqe bardhe !

Donald lu ne kohen tone eshte ekuivalanti I gjeneralit hollandez Thomson Te komisionit nderkombetar te kontrollit ne 1914 qe dha jeten per Te mbrojtur shtetin shqiptar ndersa neandertalasit pellazge benin llogje e sehir.
, po re,
Kalorës i huaj, që vdiqe për ne!

Nga Ura, nga Ura
Po ikni, o burra?
Ju ikni, po hij’ e Kalorësit s’ikën!
Kuçedrës tërbuar ajo i fut frikën,
Se urën e ruan, se Urë’n e mpron
Stihia - Shqiponjë, me qip e me thonj.

Te ura, te Ura,
Vajtoni, o burra,
Thomsonin e ngratë që ju vet’ e vratë,
Që pas nuk i ratë, po vetëm e latë,
Kur shkonte kaluar të vdesë për ne,
Për ju, të mallkuar, që s’doni Atdhe.

3 Likes