Deutsche Welle për largimin e trurit nga Shqipëria


#1

18672411_303


#2

truni ka dhe tangerllik, s’ kthehet po se prodhi njeri


#3

Truri i peshkut


#4

Sa here i ka be truni thirrje politikaneve se eshte gati te kthehet, se eshte ne dispozicion te shqyperise, u ka shkruajt letra kryeministravet, presidentavet, deputetavet dhe asnjj nga kta nuk e pordhi? Tani gjoja po ankohen se po iken truni! Yyyttttttt injoronta!


#5

Ne luften per korrupsion ne Shqiperi fiton me i forti qe sigurisht nuk ka tru , pra Truri Shqiptar jo se nuk eshte i korruptuar por nuk fiton dhe iken , pse iken , iken sepse nuk e gjen veten te perfshire ne Korrupsion dhe mendon : Pa Korrupsion une marr 300 euro ne muaj ne Shqiperi ku mund te provoj diku tjeter qe pa korrupsion marr fare mire 2000 euro.


#6

Edhe nje tjeter premtim i mbajtur nga Rilindja!

Kur kerkon te ike ky qe ka alamet pune,mendo per te tjeret…


#7

Termi eshte i gabuar! Nuk kemi te bejme me me largim te trurit. Kush pati dy pare mend, e la kete vend qe ne kohe qepes.
Tani po largohen profesionistet dhe teknicienet, dmth ata qe u jane shtruar studimeve vence, pra kane ngulur bythen.
Duhet thene: DW per largimin e bythes nga Shqiperia


#8

Largimi i trurit, ose me sakte, largimi i njerzeve me pervoje, profesionista, me shkoll e studime, e dobeson ate shtet, e mbi te gjitha dobeson ter shoqerine. Lere ekonomine qe po e po.
Largimin e njerzeve nga qytetet e vogla, ku s’ka asnje te ardhme, apo me sakte ku shteti i ka lene ne meshire te fatit, edhe i kuptoj, mirpo keta qe jane me pune te mire ne institucione, nuk i kuptoj.


#9

huh, ci duhet truni albanies kur kan librin e palles qysh prej 10/20 vjetve


#10

Fajin e ka Ed Rama qe mbolli korrupsion dhe droge kudo ne vendin e begate, i dyti pas Gjermanise per rritje ekonomike!


#12

Largimi i trurit filloi kur iku njeri ne Gjermani.


#13

Kaq keq i lebetiti intelektualet Gjerman sa u larguan te turperuar nga Gjermania neper bote


#14

http://www.panorama.com.al/jemi-gej-dhe-te-dhunuar-si-e-fitojne-azilin-shqiptaret-ne-france/


#16

Nashi keta po Te ishin megjithemend brain do Te terhiqnin investuesit e huaj ne vend se nje nga kushtet e investime ve jane fuqi a punetore e kuslifikuar .ata qe jane Te papune ne shqiperi jane njerez pa zanat apo me diploma qe s’te hyjne ne pune .sado keq Te jete ekonomia nje elektrixhi hidraulik a bojaxhi I mire gjithmone do Te kete pune .


#17

Eshte e dhembshme per te dyja palet


#18

Edhe nje sukses tjater i harritur.bravo edvin kristaqi!


#19

Lufte prones private dhe biznesit privat! Rrofte populli!

Bravo…!


#20

-M’hiku truni!
-megjithmen?
-megjithmen manjola!


#21

https://youtu.be/pO-VDXpUNls


#22

Nga vendi i dyte pas Gjermanise per rritjen ekonomike, te vendi i dyte per numrin e azilkerkuesve ne Gjermani. Faleminderit Rilindje!