Diskutim i lirë - Korrik 2018

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë muaj. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

Foli edhe kumpetenti ,spanjes I plas bytha shume nga zemerimi I tij😊
http://www.panorama.com.al/sport/eliminimi-i-spanjes-shfryn-shpetim-gjika-ku-do-shkonin-ata-me-nje-portier-qe/

e forte kjo e Gjikes :laughing:

image

ja dhe nje I mencem tjeter jep mend.

Bejtexhiu flet ne emer te popullit keshtu? I ka rene si nga Kina per te thene “mos u sill si Donald Lu”. Ne faket Lu dhe Rajerson jane dy ambasadoret me te suksesshem amerikane ne Shqiperine e pas 90s persa i perket atyre cfare moren persiper dhe cfare bene. Qe te dy flisnin shqip.

CNN sot e hapte faqen e pare me kete lajm: “The new US ambassador to Albania seeks advice from Andi Bejtja”.

Ti japim Tikut food for thought .marksi sikur nuk duket t’ia kete futur dhe aq kot me ate parimin :secili sipas mundesive secilit sipas nevojes :grinning: thirrje per shperndje te pasurise nuk po vijne nga agjitatoret bollshevike pa breke ne bithe por nga njerezit me te pasur te globit.

Qe komunizmi eshte veper e pabrekeve ne bithe eshte falsitet ideologjik komunist, sepse 99% e komunisteve te pare, dmth te vertete, ne çdo vend pa perjashtim (edhe ne Shqiperi), ishin bij pasanikesh qe kishin probleme me atin e tyre, problem qe e projektonin ne Atin Qiellor (projektim psikoanalitik) Kete du me thene si koncentrat me tere temat Marksi nuk e kishte te zhdrejte.

Marksi ishte pa breke ne bithe, por megjithse i kishte mundesite per te fituar para, zgjodhi te mbetej pa breke si kusht fillestar per te dhene kumtin e çlirimit te pa brekeve. Ketu eshte vlera e tij, pa kete kusht do te kishte bere nje vere ne uje. Por edhe ne kete rast, kur sakrifikohet vertet pa interes, breket vijne ne rruge mistike. Ishte Engelsi, bir fabrikanti tekstilesh, qe kishte dy pale breke: nje per vete e nje per Marksin. Biles tre pale, edhe per Xhenin. :slightly_smiling_face:

Engelsi e kishte te drejte. :slightly_smiling_face:

Eh, kur do behen keshtu edhe shqipot, por jo vetem shqipot

Kur them une qe japonezet jane nuse per shtepi? Edhe meshkujt dhe i bejne dhomat drite, imagjino femrat.

Do Te ishte interesant sikur japonezet Te hapnin ndonje fabrike ne shqiperi .do Te ishte nje perzierje kulturash .shqipot qe I marrin punet avash avash dikur do Te vine disa here ne kete dunja dhe japonezt qe I shtrydhin njerezit si limoni :blush:

1 Like

http://en.people.cn/mobile/new/content.html?cI=1002&nI=9476892&aT=m

zemraimemegjithmen:


foli edhe mut-ci i albës! si ka mundësi që kjo tufa e sorrosistëve vazhdojnë të bëjnë ligjin në shqipëri?? njerëz që inferioritetin e tyre të theksuar përpiqen ta kalojnë si epërsi:grinning:! duan dhe evropë pastaj! kush i qas në evropë popujt që kanë elita me mendësi afrikane?? fol në emrin tënd dhe të alba- evgjitërisë , debil!!

artikulli i Andit, me pelqeu, ishte tamam nje shkrim pikant.

Ti patriot I madh shume si ai vegla kacurrelse qe bente sehir me dylbi sinoret e grekut :blush: veprimi i tyre justifikihet nga rrethanat se u provokuan nga tifozet serbe ,ketu muci e ka kabim .por ne Te ardhmen kur luajne nen flamurin e kaurit nuk duhet Te bejne duvane tone ashtu si dhe ne psh nuk duam qe atlete me origjine Te huaj qe luajne nen flamurin tone Te bejne duvane e kaurit .

1 Like

Te jete per nuse, nuk ka si shqiptaret, vetem filipinaset mbase ua kalojne per pasterti. Problemi eshte te ndjenja e bashkejeteses, e kujdesit per tjetrin. Shqipot shtepite brenda i mbajne paster zakonisht, se jashte pastaj bejne hedhje qesesh nga ballkoni. Cudi si nuk ka ndonje shqipo ne NBA.