Diskutim i Lirë - Maj 2018

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë javë. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

Cfare mendimi ka korenti, katroi e ndonje tjeter per chain migration?

The way we were :frowning:
http://www.mapo.al/komunizmi-ka-lene-mbetje-toksike-por-shihni-se-si-ishte-shqiperia-ne-vitin-1991/

hapa Linkun tend aty per te pare ku ishim, dhe ne te njejten faqe gjeta Linkun qe tregon se prape aty jemi, n’ven numuro aty:

http://www.mapo.al/nga-etiketat-e-harruara-dhe-deri-tek-fustanet-e-grisura-keto-jane-skandalet-me-te-medha-te-vip-ave-shqiptare/

Nashi kemi halle Te tjera :blush:

C’me kujtohet nje here ne 8-vjecare, dola me dyqanin hapur para klases ne oren e frengjishtes. Ata kodoshat qeshnin, qesh edhe une, se kujtoja se po qeshnin me ate qe thosha. Kur me uli profi mora vesh c’kishte ngjare.

1 Like

Ja te sjell edhe nje link nga e njejta faqe si i Mothi per te thene qe jemi ne vendnumero,

http://www.mapo.al/ndodh-ne-sarande-ajo-vajza-ishte-yll-por-kur-i-pashe-burrin-me-tanga-mu-prish-dita/

varet, ndonje tjetri ja ka zbukuruar diten, sidos ndonje artisti te modh qe bredh ne plazh te Lido te Venecias si Aschenbach ne kerkim te bukurise perfekte engjellore te Tadzio.

Muaji fundit i pranveres ktej s’ka dale gjethi akoma
Nje stine perverse me 30°C por pamje dimerore

:smiley:
alba, ve re qe jen ne kerkim te Linkut qe ekziston, por peshqit nuk e kan gjet akoma!

Megjithate nuk jeni keq, deri tash keni gjet Linkun e Eros - Thanatos.

korrikse, ti sikur te kesh pa filmin Vdekje ne Venecia te Viscontit. Kjo fraze e jotja i pershtatet komplet artistit pervers pedofil Aschenbach, plak i rregjuar qe kerkon te duket i ri fresko njekohesisht.

Jo nuk e kam pare ate film

Megjithate interneti paska filmin e tij “Il gattopardo” te cilin do ta shoh.

Death in Venice nga Luchino Visconti:

Vetem Visconti, ky aristokrat i kinemase legjendare italiane, diti te filmoje dekompozimin dhe rënien e botes aristokratike te pasur, si askush tjeter!!

Ky nuk ka qene vetem aristokrat i sinemase siç thote Stalker qe kam cituar nga Linku jot, ka qene edhe aristokrat pe te verteti, aristokrat me origjine, dmth komunist me origjine aristokratike, qe do te thote komunist tamom, jo zorraxhi doku do.

Pra edhe ky e ka pas inotin kunder babes se vet, e meqe ishte pederast i deklaruar, e ka pas inotin dy fish ma t’modh, plus edhe kunder nenes se tij. Stalkeri nuk e thote se tek filmi Renia e Perendive protagonisti nazist pallo nonen e tij, inçest pra. Dmth eshte nje nazist qe kryen nje akt komunist.

Tahiri shoke Tahiri,
nder te tere me i miri.

1 Like

Tahir me hekura Te renda
Ca floriri ca Te argjendta
Gjylet jashte e topi brenda :blush:

1 Like

image

P.S. shija super e mire.

Faleminderit!