Diskutim i Lirë - Prill 2018

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë muaj. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

Se Mehmeti zoterie…

Ky paska rrjedhur komplet dhe per cudi nuk pi as uje Selite…

Ai ka te drejte kur thote qe shteti shqiptar eshte antishqiptar, sado e cuditshme te duket kjo. Kur me shtet nenkupton politikanet. Jane krejtesisht Esat Pashista, pa dyshimin me te vogel.

1 Like

Te pakten krijova nje pershtypje per cilesine e universitetit “amerikan” ku mban klasa si pedagog.

NYU eshte universitet shume i mire sidomos per sa i perket Law School dhe Business School. Po se le njeri kete mongoloidin te flase ne klase keshtu. Ne klasa sillen si i bukri shenjtan e traplliqet me Vlleh e Bizantine ja u servir Shqipeve ne te dyja anet e Traut.

Qe te harrish ne perfundimin se shqipot jane nje tufe veglash me zile qe s’dine te ndertojne shtet kete e di edhe nje kalama i kllases se pare fillore .prefesori le te vije atje e tu tregoje te tjereve si ndertonet shteti.konstatime e mend japin te gjithe.

Erdhi dhe krijoji parti tip Bleta me nja 2-3 emigre por nuk kane influence ne popull. I vetmi virtyt qe kane eshte qe jane arsimuar e japin mesim ne oksident por pasi hapin gojen para njerezve, dynjaja largohet e zhgenjyer e trubulluar.

dmth politika e “Dy standarteve”,
per kuriozitet kete perdor ne lojen boterore (te pakten deri vone) edhe rusia, a serbia, por edhe Lulzimi yne dhe PD: nje fytyre perballe neoliberaleve perendimore, nje tjeter me rracen e vet.

Ka nje standard sepse ankimimet per Shqiptaret e shtetin Shqiptar nuk quhen standart e mbi te gjitha nuk kane as ndonje vlere akademike. Shaj e shaj e mbushi menien te tjereve qe vete eshte me i miri dhe me i ndercmi kur nderkohe eshte Shqiptar vete. Tip klanor qe ska arsimim ta korrigjoje.

1 Like

ndoshta qendron nje-standarteshi me Lulzimin & PD megjithate, deri diku jane perpjekur te shfaqen pro-BE, te pakten ne aparence.
Ndoshta s’qene kurre aq te rafinuar ne pretendimin pro-BE per te qene te besueshem. Por perpjekje duhet te kene bere me aq sa c’dine, me aq sa c’ju ka dhene zoti.

Kjo pune e dy-standarteshit u nis prej pedagogut te NYU, sepse e veshtire te pajtohet nje mendim abrash si artikulli i tij, me korrektesine komunikative e kerkuar per nje lektor shkolle cilesore sic thua. Per mua ben sens ne ate menyre pra qe thashe, dhe besoj eshte strategji e perhapur ne forcat pseudo-demokratike (qe pretendojne demokraci e veprojne kunder saj)

Double Personality… zot burr ne auditor e burre shkerdhat ne gazetat e humbura shqiptare

s’ka piken e rendesise, e kush po i ve ne refene’. rrofsh.

Pse kam frike per te ardhmen e Shqiperise

Kam frike per te ardhmen e Amerikes…Deportim brenda 24 oreve??? e Pabesueshme po edhe nje Premtim tjeter i mbajtur.

Bravo Trump! Mire ua bere ketyre islamikeve!

1 Like

Mos perfito nga rasti qe korenti ka vendosur te bojkotoje peshkun.

Le te plase me sy duke lexuar peshkun! :stuck_out_tongue:

Po qe do coje Ushtrine amerikane ne kufi me Meksiken meqe nuk ka para per ta ndertuar Murin e Bukur ky Kellefi jot Presidencial o Gjembi? Do qellojne mbi njerez keta te tute o Gjembi se ushtari aq mend ka.

https://www.romasegreta.it/trevi/vicolo-scanderbeg.html