Diskutim i lirë - qershor 2017

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

meqe qeka hap prap diskutimi i lire, po e bojme sefte me kembe te mbare me Kurreshtar hajdarin.

Hajdar kurreshtari, per çfar do diskutojme bashke qe te behem edhe un loqe si ty?

E gjeta per çfar te diskutojme: kush ja futi de Biasit?

Un them me siguri ja ka fut Kadareja, sepse shkrimtaret e famshem nuk durojne te tjere te behem me te famshem se ata vete, aq me teper kur keta te tjere nuk kane nevojne te shkruajne libra. Kta famen e kane si buken qe hajne, ju vjen natyrshem nga jeta, jane te fuqishem dhe kane fuqi natyrshem tek njerzit, nuk kane nevoje te jene te fuqishem me fantazira letrare. Kurse shkrimtaret jane njerez te pafuqishme qe mundohen te kompensojne impotencen e tyre duke shkrujt libra. Njerzit bohen shkrimtare, sepse nuk jane te zotet me qi ■■■■, nuk ja japin femrat, pranej shkrujne. Kshu ka ndodh edhe me Kafken.

e sigurt qe s’ke per te kuptu gjo nga komenti im.

2 Likes

3 Likes


Kush tha qe Lulushit nuk i punon,ashtu si edhe plakut Mere te Shqupit

ja ta plotesojme tamam panoramen:

1 Like

U mundua me njëmijë mënyra Kryeministri Edi Rama që të bënte një fotografi me Presidentin amerikan Trump kur ishte në Samitin e NATO-s, por Donald Trump nuk pranoi, bile i hidhte vështrim me inat, aqsa Edi Rama ruhej se edhe mund ta godiste me grusht Trumpi, siç bëri me kryeministrin e Malit të Zi, i cili i zuri udhën dhe e panë të gjithë se ku përfundoi.:sweat_smile: Donald Trump është presidenti i botës, por është mbi të gjitha njeri që nuk harron se çfarë i bëri Edi Rama në CNN, BBC e kudo kundër kandidaturës së Trump, aqsa tha se është fatkeqsi botërore nëse fiton Trump. Por ai fitoi. Ndaj nuk e qasi afër kryeministrin Rama në NATO. Ishin futur shumë lobistë që Edi Rama të bënte një foto me Presidentin Trump, por ai vetëm e shikonte vengër, sikur do ta hante në mes të NATO-s. Dhe si për inat të Ramës, thirri Lulzim Bashën dhe bëri foto me të, duke përçuar mesazhin për popullin shqiptar, por edhe për ambasadorin e tij në Tiranë Lu se jam me Lulzim Bashën.

2 Likes

Me i foto u rrejtet t’gjith e?

1 Like

Kur takimi dhe foto behen 10 dite para zgjedhjeve,si mendon ti,te mos e publikoje PD-ja?
Cfare do te bente Rama po te ishte ne foto?

Ja ta them une.Tere fletushkat e majta qe nga Tema e deri ne Dita do te mbusheshin me shkrime qe ne menyre te hollesoshme do te jepnin cdo detaj te vizites,qe nga veshjet and Rames,dhuratat e tij e deri ne etiketen e veres te konsumuar.
Pastaj shto ketu edhe TV e majta,dhe deri ne zgjedhjet Muc Nanot ,Tak Ngjelat dhe halet e tjera do te na canin b… se sa e do Amerika dhe Trumpi Ramen.

Nisur nga kjo reagimi i PD dhe demokrateve eshte shume me i permbajtur.

He mer Kaposh ku je katandisur…ket lloj shkrimi nga nje injorant me stil neandertalas vetem ne Shqiperi mund ta gjesh…por kur gjeni frymezim tek gomarlleqet e traplliqet gjejeni vete cfare jeni.
Nderkohe renia e lire e Pedit…nga 37% ne 32% brenda javes…ne sondazhet soroiste eshte deprimuese Kaposh.

Takimi dhe foto e Lulzim Bashës me Presidentin Trump më shumë se për Bashën ishte kundër Ramës. Të jemi të sinqertë: askush nuk pret që Donald Trump të diskutojë apo të zgjidhë problemet e botës me kryetarin e opozitës në Shqipëri kushdoqoftë ai. As nuk ndodh, e as nuk ka pse të ndodhe! Diplomacia publike bëhet me mesazhe publike. Takimi dhe foto që Presidenti amerikan i dha kryetarit të opozitës në Shqipëri është nje mesash publik, i fortë, i drejtpërdrejtë, madje dhe brutal kundër Edi Ramës duke patur parasysh që u bë në mësin e fushatës elektorale, vetëm 10 ditë para zgjedhjeve. :v:

E drejte. Shume urrejtje per nji foto :frowning:

1 Like

Ja nji fotografi nga takimi, nje moment i perbotshem harmonie
https://peshkupauje.com/uploads/default/optimized/2X/b/b3eed309005545837fdf158dade46261a9bc8135_1_800x533.png

1 Like

Votoni, cuna. Votoni ju paste partia. lol

Shif mer se cfare shkruan idioti i Kohes Tone, qe zoti Trump godet me grusht KM Malazez…e traplliqe te tjera qe vetem ne Shqiperi mund te mendohen e aq me keq ti hudhesh ne leter.

Po Rama me Bashen do jene ne bashkeqeverisje te pakten deri ne Zgjedhjet Lokale te ardhshme pavaresisht formes qe do marri…pse qeka kunder Rames takimi i Bashes me Trumpin… kur armiku i perbashket i te dyve sot eshte Meta??? Pd e PS nuk jane tu i morr votat njona tjetres por po perpiqen te morrin votat e tyre mbrapsh prej LSI.
Rama do te marri 71 vota kurse Basha lufton te mos dali force e 3 me shprese qe te vije ne pushtet pas 4 vjetesh…kto jan gjona te thjeshta une se di pse si kuptoni juve. Ti thu qe Basha do bohet KM kur Rama merret 48% te votave ne rang kombetar? Se besoj te doje mbi te gjitha.
Nejse idiotesite qe i serviren popllit shqiptar ne media jane apokaliptike.

Trump s’di ku ka grun e vet, mbaka mend cfare ka then nje i panjohur si Rama! Juve jeni koqe komplet keshtu si grup mor vlla. S’doli njeri me 2cent ne koke!

paska qene edhe Rama, tani po i marim vesh

Sa here e shikoj kete video aq me shume me dhimbset pallua , po ca te kushtonte more z Trump , nje dore po i jepje dreqit , e katandise duke numuru guret ne seline e NATOS e duke qesh si budalla me vete te gjorin :frowning:
Jo faleminderit zoti Trump :frowning: