Diskutim i lirë - shkurt 2018

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë muaj. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

Kur do kapen peshqit e medhenj?
Aeshte ngjala pesh?
Po ata qe kane henger ngjala a do kapen?

http://www.gazetadita.al/rai-vendos-ermal-meta-vazhdon-garen-ne-sanremo/

Nancy Pelosi - fjalim maratone 8 ore papushim ne kongresin amerikan on “dreamers” DAKA

Interesante eshte se ata qe gjoja ju keputet zemra per Dreamers,pra liberalet,nuk pranojne planin e Trump-it qe ju jep nje popullsie 3 here me shume se Dreamers,shtetesine amerikane pas 10 vjeteve.

Liberalet si Pelosi duan qe hispaniket te vazhdojne te jetojne në kete statukuo se vetem ashtu mund ti kontrollojne.

Se ne momentin qe nje hispanik ze nje pune te mire dhe merr shtepi ju thote “mirupafshim” mostrave si Pelosi me shoke.

Nuk mund te jete me liberalet nje hispanik qe eshte rritur me kishen katolike tek dera e shtepise,dhe te duroje liberalet qe ne shenjeser kane vetem shkaterrimin e Kishes Katolike.

Prandaj statukoja eshte me e mire per liberalet qe gjoja derdhin lote krokodili per keta hallaxhinj.

DACA zgjidhet lehte duke u shkembyer me murin,se kaq do Trump.
Por nese forcohet muri bie dhe tregetia e droges ne te cilen establishmenti i te dy kraheve eshte perlyer deri në gryke.

Pershendes korentin

1 Like

kesaj po, qe i thone integritet
tjetri ka qene ne drejtim te prokurorise per te bere politike, jo per te bere drejtesi per vendin. S’ka komplekse ta thote.

Ndryshe nga ty e nderuar une nuk justifikoj terroristet te cfaredo feje qofshin.

Per mua jene te gjithe funderrina!

Ndryshe nga ti i nderuar une s’kercej ne dege te tjera dhe nuk akuzoj kot me kot. Te kam thene shume here kur me ben keto akuza “me sill nje shembull qe une paskam justifikuar terroristet” dhe asnjehere s’ke sjelle gje por thjesht vazhdon akuzat.

1 Like

Anabel: Njerez fundjave ku jeni? Kam nje teme per ju qe do ju shperblehet pak ne vone. Dua te me tregoni per problemet qe keni me partnerin ne shtrat, per pune gjumi. Te tipit me vjedh jorganin apo gerhet. Si e superuat nje gjendje kaq te veshtire. C’bete? Ju pres ne inbox se u beme per mall

Mund ta kesh sjellur per tallje ti gjembi por kjo puna e gerhitjes dhe terheqjes/vjedhjes se jarganit te cmend.

Nuk jam kundra Rasta.

Sa poshte keni rene!
Me Izetin mburreni?
I denuar në dy vende per vrasje?
Shikoni Fatos Klosin se ai organizoi vrasjen e Azemit.
Izeti eshte gati te thote cfare ti vini juve perpara,vetem qe ta nxirrni nga burgu.

u merzite se te shau baben? Bukur e ka pershkruar sali kriminelin.

Prostitucion parlamentar! A qëndron Basha pas kësaj bisede të përgjuar?

http://www.gazetadita.al/del-biseda-erotike-komunikimi-mes-dy-deputeteve-te-pd-se-qe-tejkalon-raportet-mes-kolegesh/

Paste parit hopa dhe i dyti:
http://www.gazetadita.al/dha-doreheqjen-nga-kushtetuesja-nderpritet-vettingu-per-besnik-imerajn/

Pershendes @ACDC, dhe ndonje tjeter te ngjashem.

https://www.washingtonpost.com/news/politics/wp/2018/02/09/the-white-houses-weekly-immigrant-crime-tally-includes-non-crimes-and-non-immigrants/?utm_term=.08f56856b27f

Nderkohe ne Kosove