Diskutim i lirë - shtator 2017

Po ca e vret mendjen amon, ja hyn ndonje i paditur tjeter nga “Shqiperia” , hap temen e gjen pergjigjiet te komentet e peshqve :stuck_out_tongue:

Personi zhduket por tema e diskutimit dhe kontributi ne blog mbetet.
Na le ta kapim normen se Blendi ka thene se do na jape qumesht neve e starbucks juve,po s’po behet i gjalle deri tani :joy:

Ore si i gjen adresat ti se pashe nje shokun e Gjembit, Gucen, qe po u therrte me komentatatoret e gazetes Tema dhe i kercenonte se do ja u gjente adresat elektronike dhe do i kapte ne amerike aty ku ishin. Ai nga amerika i thoshte qe une shkruj nga Starbucksi…lanen kokrren e nomit tu u kacafyt.

Kaq vape po bo ne Shqiperi?

Vallaj ra shi para dy ditesh , sot diell ishte…

Ku i gjeta adresat une , dhe ti me teori konspirative alla Gjembi. Une dhe sot e kesaj dite me ka mbetur pishman profesor Ilia Topia qe u zhduk nga peshku, thjeshte nga bllofi virtual :stuck_out_tongue_winking_eye:

Profesor Ilia ashtu e ka …vjen…thyen…dhe ja mbath. Domethene ky shoku i Gjembit kercenon kot tek Tema qe do ja u gje adresen njerezise… apo Dufi e Marazi thuaj per Vatanin…
Ishte nje Idiot tjeter mbrome ne Amerike, Shqiptar politolog qe shkruan tip VQRash, bente proklamate per kryengritje sepse Edvini ishte taku me Gjergj Shorroshin, dhe mileti e kishte morr vesh rastesissht. Si mund te takohej Edvini me Sorosin pa u konsultuar me popullin perpara…e kupton ti.
Emigret kane ankesa qe gjindja jote ne Shqiperi po fle gjume e nuk i kerkon llogari Qeveriut Se Edvini takohet me Sorosin or Taj

Se di ca s’ben vaki edhe mund t’iua gjeje , nqs ka ndonje mik si puna Gjembit qe administron faqen e Temes po prap c’do beje do prese 2000 $ bilete e te marri dhene neper Ameriqke…

Ne s’dime nga lidhet gamori, keshtuqe eshte e pritshme dhe nje reagim i atille, sipas atyre gjithmone

PS’ Presor Ilia s’thyu asgje pervec burrerise se vete, dhe statusit te intelektualit :stuck_out_tongue:

Ne aeroport duke percjelle njerez te terminali nderkombetar. Shoh qe te sporteli afrohet nje cun i ri, qe ishte veshur me nje kanatiere tip kamuflazh dhe pantallona te shkurtra dhe po mbante te lidhur me zinxhir nje qen tip pitbull ose boxer, relativisht i madh. Dukej qe qeni kishte goxha energji se ky cuni mezi po e mbante ne zinxhir. Zinxhir hekuri, jo rrip. Te sporteli kerkon nje bilete per…Shqiperi. Pasi mori bileten e tij i thane qe duhej te paguante dhe per qenin dhe ate qen te madh nuk mund ta fuste ne kabine, do t’ja vinin te bagazhet. Gjithashu do t’i duhej nje kafaz per qenin dhe kompania e fluturimeve s’kishte kafaze aq te medhenj. Si perfundim u kthye sot qe te bleje kafazin dhe do vije prape neser. :smile:

1 Like

Po pashaporte kishte qeni ? Se kam nje buce , ti martojme per letra :stuck_out_tongue:

1 Like

Varet nga i zoti. Tipa si ky qe s’dine t’i mbajne s’e di nese ja kane bere letrat. Neser tani do t’i thone qe s’ka letra :smile:
Une per timin kam, te shenuara me vaksina e me te gjitha.

1 Like

Po pse nuk e çon ne azil qensh, kthupo.

Ta coj une qenin tim ne azil? Pse? Qeni im ka jete me te mire se une, vetem qe i mungojne allatet. Ai eshte goxha djale i ri me vite qensh, plus qe e kam dhe per te me ndihmuar verdalle neper shtepi.

E ke kastruar??? Poor boy…

1 Like

ca race e ke qenin kthupi?

Jo ti, por ai tjetri me ate pitbullin, se veshtire ta marri me vehte gjith ate qen, se shoqerite e fluturimeve, nuk para i kane qejf kafshet ne bord. Shum njerez, kur shkojne me pushime/vakanci, i çojne macet apo qent, ne azil, vend ku i mjajne kafshet kundrejt nje pagese.

Labradoodle, Labrador + poodle. Best of both worlds, 2 nga racat me te zgjuara, plus duke qene part poodle nuk i bien shume qimet.

1 Like

foto pls

une kam rene ne sevda me nje c.spaniel po s’ma mba te mvaj qen brenda 4 mureve. sikur i burgos.

1 Like

Nuk doja po te gjen belaja me keta komshinjte apo te tjeret verdalle qe kane qen se do me linin kelyshet te dera. :smile: Plus me pak shanse per ca semundje.

Kot sa e lexove t gjithen o Pjer, shkrimi vlente per te te kthyer mendjen ty qe poezite e Hatibit nuk jane bejte as rap…

Ore kush i zhduk kto komente…ka nje dore ktu qe po i ben lemsh te gjitha.

Po komenti im ku iku. Une e pranoj qe nuk marr vesh shume nga poezia, por ama, kasap komentesh nuk jam. Shkruaj ate qe ndjej e kuptoj.

1 Like

respektoni pak temat ju lutemi, muhabet me Pjerin mund te beni ketu ose ne privat.

:slight_smile: