Diskutime te lira - Dhjetor 2019

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë muaj. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

Du ndonje shembull tjeter me thene te drejten, ose te pakten te me thush qaret, se duke thene vetem zararet, mbetet pezull pyetja: Pse te sakrifikoje majmuni te behet njeri, aq me teper kur nuk ka nevoje te vizitoje vjehrren, madje edhe me mire, nuk ka vjehrre fare, ose te pakten nuk e njef.

Ehe, i ke maru gjithe fisheket me mu, nuk te besoj me. Ti do pretekst per thjeshte sherr.

kthimi ne origjine

Ai qe i ka mbaru fisheket nuk kerkon sherr, perkundrazi, i druhet sherrit me ate qe nuk i mbarojne fisheket

Per delten

1 Like

i ke mbaru fisheket ne kuptimin qe ke humb gjithe kredibilitetin with mi.

Kjo qe the ishte nje goditje me e rende se termeti. Po shpresa vdes e fundit dhe do bej te pamunduren per ta rikthyer kredibilitetin with ju. Shpresoj te mos jete si buka e thyer ose si virgjeria.

ja dhe konferma.

Ti ke nje shikim zhbirues, sa shquan gjera qe edhe ata qe i kane thene nuk e dine qe i kane thene.

pirdh, pirdh se lirohesh.

Une me buke, ti me gure. Kjo nuk eshte as fetare.

nuk dua të pres gëzimin gjëmb internacionalistja, po jugosllavia u prish, çekosllovakia,b.sovjetik. vetëm shtetet-kombe po mbijetojnë. këtë foto mund tja kushtoje zastavas,albës, pse jo edhe vetes tënde:stuck_out_tongue_closed_eyes: nga tërmeti tjeter gjë doli! doli që shqiptarët,megjith propagandën sorroso-internacionaliste dhe krahinariste janë komb që nuk duan të jetojnë në vilajete. treni i shqipërisë se madhe është nisur gjëmb. nuk e pengon dot as kombi artificial zastava, as qytetari i botës pa atdhe!

Ç’deshi ne Zvicer ky? Me mire ne Rusi se flet dhe gjuhen!

1 Like

I rregulloi dosjet e Shqiperise, tani do hapi te Zvicres. Do gjeje floririn qe kane vjedhur gjermanet…dhe Likja.

mos po kërkon strehim politik në zvicër si bythqir(të na falë gjëmbi që nuk përdorim anglishten )?? sepse vetëm kjo mund ta ndihmojë! po tani ,si do i bëhet?? kush do na mësojë historinë??

Ku ma gjen :grin:. Ky do vazhdoje traditen e te tjerve para tij… do e kemi te ftuar ne çdo emision te fevziut duke bere gjithollogun dhe shqiponjen me duar nga skype-i.