Diskutime te lira - Gusht 2019

Ne nje fare menyre ironi, por e kisha me teper per faktin qe njerezit nuk mundohen me te gjejne te verteten. Po te pyesesh 10-15 ruse apo ukrainas rreth kesaj, shumica do te te thone qe eshte cifute dhe soroiste, packa se s’eshte e vertete.

tani po me ironi, po shqiptaret nga e dine qe nuk eshte e vertete qe nuk eshte sorroiste dhe lesbike?

Shqiptaret i dine te gjitha, sidomos keto muhabetet e seksit dhe Sorosit.

tani seriozisht pa ironi, me shprese se mund te funksionoje pa ironi per amerikonet e giornales Play Boy.

ka menyre per t’i dit te gjitha, mjafton dhe tepron vepra per te ditur se kush eshte autori. Vetem se duhet te dish te lexosh. Kete ben shkenca e kriminalistikes, dhe çdo lloj shkence tjeter.

I Mothi ngeli duke I thene sa njerit, sa tjetrit qe nuk e kuptova cfare ke dashur te thuash mer jahu. Ndersa une mora vesh me ne fund prej Stalkerit pse nuk e ka marre Kadareja Nobelin per letersi. Ngaqe ka shkruar letersi e jo reportazhe si Svjetllana.

xha tani, po ne cerrik, a keni bibloteke apo shtepi kulture

Ti qe ke gjezdisur gjithe bibliotekat e Shqiperise me traste ne krah e ben kete pyetje?

1 Like

xha tani, po magazine rondelesh, a keni ne Cerrik?

Dikur , para viteve 90 ne cerrik Ka qene nje biblioteke me fame boterore, them keshtu pasi aty fshehurazi , nen dore , qarkullonin edhe librat e ndaluar. Vone , saktesisht me vitin 2011 , I propozova kryetarit te bashkise , z.servet duzha , qe te rikthente biblioteken e munguar , bile ta. Pagezonim me emrin " drita Como ". Kryetari u duk se e pranoi sygjerimin Tim , por me finale biblioteken SE beri kurre , por emrin.drita Como Ka vendosi nje shkolle 9 vjecare. Dhe jam ende shume I lumtur kur e lexoj emrin e drites aty. Ka kjo eshte e gjitha pjer.

1 Like

s’ke qene i vemendeshem ne mesim kthupo, kur kam permendur se ne cerrik kam kaluar por ndaluar,

me i fjale xhatano, te vij une aty me librat e mij, nuk kam ku t’i dorzoj

The dhifsha bibloteken e aleksandrise para asaj te cerrikut me pak llafe

Ja bere dhe temen e poezise xhatanit me muhabete shitjesh te VQ? Te duhet te punesosh nje marketues te mire Pjer se ti s’qullos gje nga ajo ane. Sa me trasta ne krah, sa me bombardime postimesh ketu e prape s’po i shet dot ato te shkreta. Mos u bej kurrnac, paguaj njerin/ren qe te te beje reklame tamam.

po si ta punesoj, kur vete VQ doli me çmimin e shpenzimit, harxhova 5 milion leke te vjetra dhe çmimin ia vura 5 mij leke te vjetra. iken 5 milion, hallall per shqiperine

:joy:
Merr shembullin e xhatanit e mos u merzit. Leket s’kemi per t’i marre me vete, per t’u prishur jane.

Gjithashtu mendo qe pas 100 a kusur vjetesh kur te analizohet historia e diteve te sotme, ajo VQ qe mund t’u jete dukur shqiptareve te tu pa vlere sot, neser pasneser mund te rivleresohet. Sa artiste e autore ka qe ju eshte njohur vlera pasi na lane shendene?

dihet ajo, asgje nuk marrim me vehte, rendesi ka idete qe percjell dhe le per te tjeret,

un ngela duke thone sa njeri tjetrit “çfar po thu me jau” sepse si njeri ashtu dhe tjetri ngelen tu fol me kode qe i dine vete.

Svjetllanes ja kane dhene çmimin nobel sepse eshte sorroiste, çifute dhe lesbike.

rendesi ka qe mbas vdekjes, njerzit te thone per Ate se Ai deklaroi me pervujtesi madheshtine e Tij:

Miq , Ka ardhur koha t ’ ju zbuloj nje te fshehte , e cila Ka te beje me ceshtjen e atyre 5 milion lekeve. " Leku eshte koncept , njeriu eshte vlera " prandaj rrini te qete , sepse une e Kam vendosur. Kur te vdes , dhe heren tjeter kur te Lind , nuk do Lind me ne shqiperi Jo Jo kurre. Kam qef te Lind be republiken domenikane. Nuk di pse me pelqen dhe atehere kur e artikuloj…

xha tani, po ç’perzierje pi more te marrte e mira te marte :smile: