Diskutime te lira - Korrik 2020

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë muaj. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

linko Pjer linko pèr aviacionin, se kshu do pjerdhin shqiptaret per ty dhe Vizione te Qarta.

Kam udhetuar une para ca kohesh me vizz air nga Tirana per ne Budapest e kthim me vetem 20 euro, pra 10 euro vajtja dhe 10 euro kthimi. Bileten e preva rreth 2 muaj perpara dhe pa bagazh (vetem nje cante dore deri ne 8 kg). Ne vajtje aeroplani ishte me gjysmen e kapacitetit dhe ne kthim plot e perplot.

2 Likes

cmime te uleta si keto jane te frikshme.
nje dokumentar per nje rrezim avioni ne vitet '70, rrefyesi i thoshte te vetmes te mbijetuar: e dini ju se tekniket e mirembajtjes se avionit me te cilin fluturuat kishin eksperience vetem me riparim motocikletash, ndersa pilotet s’i kishin licencat ne rregull.

1 Like

korriku, mos hap panik kot, se te gjitha linjat dhe avionet e europes, jane te kontrrolluara,
po te shohesh sot, avionat qe kane rene, kane qene te firmave serioze dhe te shtrenjta,
nga keto firmar low-koste, nuk kemi nigjuar per rrezim avioni,

mavri, shif a derzi per noi bilet te lire, 20 euroshe, se kjo firma fillon ne gusht me disa qytete italiane drejt tiranes,
ti vete i modho, ku rri, ne cilen province, apo ke qytet te madh ke afer, te te them se tek kush aeroport duhet te shkosh,

gjembo, duke qene se nga keto firmat e fluturimit low-koste, nuk merr vesh, te tregon plaku se ke firme duhet te shikosh nepermjet googles,
wizzair, ryaneir, tuifly, easyJet, brussel airlines,

i modho, duke qene se dhe ti nuk merr vesh nga keto firmat low-koste, po te informoj se me ke qytet italian, ka lidhje tirana nepermjet wizzair-it,
Italië

Bari

Nieuw

BRI Bologna

Nieuw

BLQ Catania (Sicilië)

Nieuw

CTA Milaan Bergamo

Nieuw

BGY Milaan Malpensa

Nieuw

MXP Pisa (Toscane)

Nieuw

PSA Turijn

Nieuw

TRN Venetië Treviso

Nieuw

TSF Verona

Nieuw

Pjer, ti po me kerko te demaskoj anonimatin, por une nuk e ha ate tek, se kam nje qerre me armiq per vdekje nga te dy bolet e Marlonit qe tunden si dy kumona mbi bejlegun shqiptar.

1 Like

po ç’ne me armiq, nejse sidoqoft, shif tabelen dhe kliko tek
wizzair.com

Ke shume te drejte Pjer, une vetem charter njoh.

1 Like

korriku, pashe sot nje film te Gasman, dhe ne fund te komenteve lexova kete koment tejet gazmor:

Gurunguru Bananai3 years ago

questo film è stato copiato da voi comunisti, l’originale è il mistero delle 12 sedie di mel brooks ma voi mistificatori comunisti non lo ammetterete mai e quindi meno male che silvio c’è e ci difende da voi comunisti e quindi io spero che la prossima volta che va a villa certosa a spese di voi comunisti porta anche me oltre alle bagasce minorenni con padre al seguito che pagate voi comunisti ma tanto non capite perchè siete comunisti e i comunisti non capiscono mai niente amen

:joy: :joy: :joy:

30 vjet nga ngjarja e ambasadave .

O Pjer, qafsh mu me dore i ke kopju ? Thuji nai komshiu te te mesoje COPY-PASTE, pash te modhin zot. Edhe populli liridashes kurd e di qe MXP oshte kodi i Malpenses. Me ner qofsh…

qe nje nje ngjarje te mos i beje me pershtypje njeriu, te mos i beje as ngrofte dhe ftohte, as yin dhe as yang, duhet te festohet 50 vjetori saj rreth Monumentit te Kujteses nga persone qe nuk mund te kene qene te pranishem ne ngjarje sepse ate kohe te lavdishme ishin ne plan si spermatozoide potenciale neper bole, ose nga ata pak persone deshmitare qe kan ngel gjalle, dikur te pranishem ne ngjarje, por tani jo më te pranishem ne kete bote sepse i jane fishkur perfundimisht bolet, tashme jane “njerez pa bole”.

Kush valle te jete sekreti i gjallerise se perjetshme te boleve te Marlonit?

kemi akoma edhe 20 vjet te tjera ne dispozicion per te zgjidhur kete sekret.

Familjare Popa jane ata qe sollen hapjen e ambasadave dhe ata si permend as kush e vdiqen te harruar.