Diskutime të lira - Korrik, 2022

edhe une kam bere shume armiq gjate ketyre 30 viteve, e çfar nuk kane thene kunder meje. Nuk kane thene vetem qe jam spijun, fuks, dhe per kete arsye kam deklaruar vete qe kam qene spijun i Sigurimit ne Lidhjen e Shkrimtareve dhe ne Institutin e Gjuhesise. Kam spijunuar shume intelektuale te shquar sepse i urrej shume intelektualet, sidomos kur jane edhe disidente qe lexojne libra te ndaluar.

Ai ka qene i kritkuar nga partia per kabime te shumta por kishte mundur te kamuflohej :joy:
Meqe jemi tek teorite e konspiracionit ,grupi i dylbereve te kuq “o qimo ,apo jo qimo” behej Shume defensive kur u permndje sigurimin e shtetit dhe I Meten e kishin shume xhan .Pupu sa te thella paskan qene keto pune :joy:

nuk eshte foto, eshte pikture

#dojadalim

Sipas shifrave sigurimi paska patur vetem 6 mije informante jo nje milione spiune si thone .ky fakt nuk e ben me pak gjakatar por e verteta duhet thene si ishte jo si duam ne te kete qene .

6 mij me bordero.nji milion me pasion

E vertete e kam pare me syte e mi se si vinin shqipot tek vullnetaret e huaj te Karitasit e spiunonin njeri tjatrin falas thjesht per ca ndihma .Imagjino c’benej ne rrethe me te larta .Por prape pot te kishte nje milione spiune ne nje popullsi 3 milioneshe ai regjim s’kishte per tu rrezuar kurre .E pata fjalen pavaresisht se sigurimi ishte nje agjenci gjakatare faktet nuk duhen ekzagjeruar .

kam lexuar diku ndoshta woody allen që përshkruante nji qytet në amerikë ku të gjithë rronin duke i shitur njëri tjetrit hamburgje
më shumë se agjensi gjakatare ishte sistemi i tillë . spiunlliku ishte në sistem.
kur prindi denonconte ( spiunonte) fëmijën e anasjelltas ç’mund të prisje nga shoku, fqinji etj
ps: fakti qe nuk hapen dosjet dhe pas tre dekadave tregon se ishim * më shumë se nji milion

  • por jo unë

Atehere ishte krim te flusje kondra pushtetit dhe kushdo qe donte ti bente keq ndokujt per cfaredo lloj arsyeje e perdorte ate .Ne Afghanistan psh kur ishin amerikanet nese doje te hiqje qafe kojshiun apo dike me te cilin kishe hasmeri mjaftonte te veje ta spiunoje tek amerikanet se ai ishte taliban apo terrorist dhe amerikanet i dergonin nje bumje dhe e shuanin si fis .Nashi nuk ka me ligj per agjitacion e prupagande por prape baba vret te birin biri baben vellau vellain motren kunatin etj duke perdorur sebepe te tjera .fjalen e patem qe faktet nuk duhen ekzagjeruar ashtu si bene kamunistet fjala vjen kur nxorren 28 mije deshmore e lufte epike legjendare kur arkivat gjermane psh nxjerrin vetem 2000 ushtare te vrare ne token tone dhe ata shumica nga bombardimet engleze .

kur baba vret te birin dhe anasjelltas dreqin dhe te birin bashke, pse historiani intelektual i modhdemokrat te mos rrejë si derr e te vrase te verteten si qelbanik?

Genjeshtra kur behet fjala per njerez te keqinj eshte e justifikuar sipas logjikes se atyre qe historine e shohin si mjet per te ngjallur ,justifikuar apo shfryre ndjenja te caktuara e jo si nje shkence per te zbuluar apo treguar te verteten si ka ndodhur.

Ore po @del-ta ka shku te luftoje ne veri se se kam pare?

Jo se eshte sezon touristic e ka sufllaqet per te shitur .

Hapni urgjent nje teme per Taivanin. Me c’duket zonja Pelosi do vije era lesh i djegur per nje dy-tre dite. :slight_smile:

Patjeter nje teme me titullin “Kujt i plasi” :joy:

Ahahahaha
:rofl:

Hapni urgjent nje teme per zonjen Pelosi (kusherire e Pandi Peleshit te Korçes) sepse po i digjet shpirti dhe leshi i boles Katror Loqes. Kurse per Ilia Topen hapni urgjen nje teme per shefin e katedres Tanush Mborja dhe shefin e laboratorit Xhaferr Selmani qe i kan thene Ilia Topes “skizofren” e Topja i eshte pergjigjur “skizofren je vete!”, derisa çeshtja i kaloi Gjykates se Lartë të Shteteve te Bashkuara të Amerikës. Pastaj hapni urgjent nje teme per vajzen e virgjer r.v .nga Koreja e Jugut, per vllain e Nysretit qe i ka thene turkut qorr me syza: “mbyllle halen se ashtu eshte nji muhabet, si shum ta kam zgjat!”.
:joy:
Hajde intelektuale qe ka kombi shqiptar, mendje kalamani qe nuk shkon me larg se karamelja qe po lepin!

#dojadalim