Diskutime te lira - Maj 2019

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë muaj. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

Pershendes korriksen, arb, tirondon, etj. etj. me nje kenge nga radio pa foni.

http://www.panorama.com.al/hetimi-i-fejeses-se-djalit-te-mehmet-shehut-dyshime-per-radion-qe-perdorte/

1 Like

te pershendes reciprokisht me kete prurje nga eurovizion

artikullin e kisha lexuar tjeterkund

Ja dhe Air ALBANIA.

1 Like

http://www.gazetadita.al/skandali-jugu-pushtohet-nga-tabela-ne-gjuhen-greke-shqipja-dytesore/
tabela%20greqish

Jo vetem Jugu qe po greqizohet por pak nga pak edhe Shqiperia e Mesme do te turqizohet.
Në kalate arbenore ose po vendosen pllaka turqisht,ose po ndertohen xhami.
Nuk keni pare gje akoma-tha Ai.

Si tha dulla : edhe ai shefi I durresit emrin nuk is di po patjeter qe eshte agjent .sajoni nje sebep se luan kumar e plaseni brenda .po keshtu edhe berberin se dihet qe berberet kur rruajne e qethin lexojne dhe sekretet me trurin e klienteve :blush:

Thoni cfare te doni, po diktatoret nga askush nuk kane me shume frike se nga berberet. Se askush nuk u qaset per afer gurmazit te tyre. Per me teper qe me brisk ne dore.

1 Like

Edhe nje femije 5 vjec e di qe Kina eshte konkurrenti (dhe rreziku) kryesor i SHBA,pervec Joe Biden…

Kina eshte duke vjedhur në mes te dites teknollogjine dhe po kopjon cdo gje qe ben SHBA…te mos flasim pastaj per buxhetin ushtarak qe po e rrit dita dites.

Mund te thuash shume gjera kunder administrates Trump por se paku me Kinen po mundohen ta frenojne.

Me keto qe po thote Joe rrezik as kandidimin brenda Partise ska per ta fituar jo me te shkoje me tej.

The United States spends more on national defense than China, Russia, Saudi Arabia, India, France, United Kingdom, and Japan combined.

1 Like

Jane i njejti mall: https://shqiptarja.com/lajm/votat-nuk-merren-me-dhune-e-moshuara-ben-per-uje-te-ftohte-protestuesit-ne-gjirokaster?r=kh9

Ed Rama te hapi krahun.

50 meleone euro dhe kete rruge ka per ta shplare shiu .

Ka qene nje si tip anekdote me Ali Pashen qe e pyeti berberin pse po qeshte. I thote berberi qe turku jepte florinj per koken e Aliut dhe berberi ishte aty me brisk e gershere cdo jave dhe i rregullonte mjekren. Aliu ju dha urdher ushtareve t’i prisnin koken berberit.
-Po une s’bera gje, pse po me vret?
-Sot te vajti ne mendje, neser mund ta beje vertet.

1 Like

Per mbrojtjen e Japonise dhe Arabise Saudite paguan SHBA keshtu qe mos i fut në liste.
Une nuk thashe qe buxheti i mbrojtjen se SHBA nuk eshte astronomik, por thashe qe Kina po shpenzon shume cdo vit per mbrojtjen,bile po ben edhe ishuj artificiale.

Tani vertet edhe ti nuk e shikon qe konkurenti kryesor eshte Kina?
Se Joe Biden plak eshte edhe i falet.

Cfare titulli:

1 Like

Nuk e the te plote.

S’e mbaj mend mire, po thelbi aty eshte.

Panik në avionin ‘Air Albania’, pasagjerët dëgjojnë një zhurmë të fortë gjatë uljes …

binomi ; i gjati dhe i shkurteri apo siç quhen ene ndryshe; Palloshi dhe Kone Miushi, siç duken bathet, do hyjne ne histori si dy karagjozet e politikes shqiptare.

turp per ta.