Diskutime te lira - Maj 2019

Lufta e kllasave te kohes se Dulles ishte racizem e holocaust i paster.njerezit u denuan internuan e persekutuan thjesht se perkisnin nje shtrese shoqerore te caktuar.bijte e hafijeve edhe sot e kesaj dite zgerdhihen me vuajtjet e kesaj shtrese .

c’pune kishe ne debatin e nazizmit ti, s’e mora vesh
nese do t’me japesh muhabet te them se pak ke folur, me lirine e lire verdalle prisja ca me shume nga ty

thjesht nje reminder se komunistet ishin nazistet e kuq.

ne peshk kushdo nderhyn kudo e kurdo, po ti fol se jo vetem pa leke e ke por keto pune ne virtuale bejne mire per shfryrje e terapi andaj jepi

majmunet shiptare I kenojne avropit ashtu si dikur I kenonin enverit.

Golden State in five. Thanks for coming. Now go get the snowblowers ready …

… meanwhile after 26 long years, the Red Devils are back where they belong, Champions of Albania !!! Per Jete Me Ty PARTIZON !!!

image

hala ka njerez qe ndjekin kampionatin shqiptar :joy:

Majmujnet shqiptare duhet t’u kendojne dashnoreve te Albes me zamete dhe te ftohur ngambrapa, sirianeve, zezakeve dhe sidomos atyre, atyre. Kur te mbushet Shqiperia me siriane e zezake, atehere ka per t’u bere Evrope e kaluar Evropit.

u shkoj kenga kot o albo se haberet sa po mbriten nga Hamburgu/ Knut Fleckenstein, raportuesi për Shqipërinë në KE nuk është më eurodeputet

Ndërkohë lidhur me këtë humbje, Fleckenstein ka reaguar në një postim në Twitter ku shkruan: Të nderuar miq, sipas vlerësimeve të para, rezulton se nuk do të kthehem më në Parlamentin Evropian. Unë do të vazhdoj të jem i lidhur ngushtë me #EU dhe #WesternBalkans. Më shumë informacione javën e ardhshme.
mirepo përveç Balles, edhe pjesëtarë të tjerë të Rilindjes kanë marrë udhëzime të komentojnë edhe të mbajnë me gajret mikun e tyre pas humbjes së rëndë.

Pyetje per Delten. Cfare te perbashket kane Grande Kapo me Alben me zemete dhe te ftohur ngambrapa

Po ti me delten c’te perbashket keni pervecse low IQ dhe ish hafije apo bij hafijesh te Dulles?

gezojne kerricat e berishes, kapo dhe ky @ACDC, po te ikin nga parlamenti ata qe duan ta fusin shqiperine ne europe
dhe po te vijne ata qe nuk duan ta fusin shqiperine ne europe, si salvini, farage, etc.
dhe thote qe e duam Shqiperine si gjithe europa. Si gjithe turqia thuaj, ashtu e doni. Te shkeputur nga Europa dhe te hapur ndaj ndikimeve te tjera, nga te cilat mbetet vetem Turqia.
njesoj esat pashe toptane jeni koke e kembe, i vetmi zhvillim qe ka pare ky vend ka qene me kedo qe ka qene kunder antishqiptareve si ju

Po ti sikur e ke inat Europen .me kujtonet njehere kur kusheriri ty vajti te studionte ne europe shoket e klases iu larguan sapo mesuan se ishte shqiptar.atehere pse duhet te pliksemi me ta vetem se ashtu do Rama :blush:

pa i rënë në të, pa e kuptuar (përveç Gjembit), çdonjëri po i bën yzmetin mbylljes së blogut.

rrofte liria dhe dimensioni i saj!

image

Kemi te perbashket qe dime te dallojme ata qe jane te ftohur ngambrapa.

shtaze e trashe, sigurisht qe per ata qe ikin ne europe, ashtu eshte
por futja e Shqiperise ne BE ndihmon ekonomine, shtaze. Po ngele jashte BE-se dhe po i le gjerat ne dore te shtazeve, ashtu do trajtohen shqiptaret gjithe jeten. Dhe fatkeqesia eshte qe informacioni i atyre per ne eshte i rreme, se te ishte i vertete nuk ndihesha une. Ata bazohen vetem te shpifjet e PD-s dhe te shtazet si puna jote qe shkojne andej me 400 dollare ne xhep per t’u zene deren te tjereve.

Si avropi degjon vetem shpifjet e PD dhe jo mendje te ndritura si ty :blush: