Diskutime te lira - Mars 2020

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë muaj. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

pasi eshte diskutim i lire po e tregoj nje detal . nga ngjarjet aktuale cfardo qe ndodhe ne trojet amnore nuk i percjelli live sepse direkt nese i percjell je e detyruar te degjosh shume injorant e intrigant , shume pseudopatriot e shume pseudointelektual keshtu qe kam satisfaksionin te percjelli te nesermen permes you tube me mundesin e eleminimit dhe pershpejtimit kur ne pytje jane te ftuarit qe nuk i hopas . si pershembull kur jemi ketu nuk e kuptoj linjen strike te formatit te Bledi Fejziut ne emisionin qe prezenton e duket shume komercial e pak profesional ( si duket ai duke u friguar qe humb reputacionin qe ka marr edhe pagat besa ,nuk leviz nga shablloni qe ka formuar qe shume here me duket me shume show se sa debat i nje analize serioze edhe pse te ftuarit mundohen ti japin ate ngjyre , e kulmin e tregon kur ne emisione ka batonin … kulmi i injorances , turpi i prezentimit ( ketu e shty gjirimin e emisionit ) nejse … tema e tij ishte presidenti i djeshmit … sa nostallgji kisha per ato keng qe presidenti ishte perkujdesur te na perzgjidhte sa ndjenje u inicua e u manipula per momentin … dhe mu kujtua sa patriot duket te ndjehet ky njeri (edhe pse ishte veshur kalter e kuq e jo kuq e zi si sllogani i tij per kushtrim ) dhe e kujtova sa vizionar e atedhetar duhet te jete ky . Sepse sipas gojeve te liga nese presidentat tane kalpitalin e tyre e investojne ne turki e dubaj ky i vendit meme e investon ne prishtine , patriotizem i kulluar duhet te quhet . prap sipas gojeve te liga kompleksi 40 katesh ( i vetmi ne ballkan per nga lartesia , ashtu u fol atekohe , e ende nuk ka perfundur ) ne parcellen e ish fabrikes se Amortizatoreve ne Dardani eshte prone e Metes .
Prap mu dhimbs Meta, me gjithe gjithe ate stres qe eshte duke e kaluar ,pse si lene te gjitha ashtu qe eshte dhe te vij ketu , ne mos tjeter batoni e punoson dhe me rroge bazike 450 euro fiton lejeqendrimin plus qe ne mos krejte te pakten ( prap sipas gojeve te liga te nentokes se metropolit ) ne mos te gjithen aksionet kryesore te kompleksit kompiksativ ne 40 katesh ne zemer te Prishtines i ka dhe nga vizurat qe ja ofron e shef krejt Stamollin .
p.s. a ka kujt qe i kujtohen titujt e kengeve qe i leshoj dje presidenti juaj ( tek ne eshte vetem pronar )sepse deshta ti degjoj ne youtube .

vec Per ty Atdhe degjova,te Mentor Xhemalit

Problemi I shqiperise eshte se eshte plot me shqiptare qe kane nje aftesi te mrekullueshme per te care trapin. Te gjithe te shumeditur ,njeri gozhdes tjetri patkoit .Sa keq qe carja e trapit nuk eshte sport olimpik se do kishim fituar medalje .Una ua kam hequr fillin.i vetmi haber shprese dhenes ne qiellin e zymte te shqiptarise eshte ekipi I futbollit te kosoves .inshallah kualifikohen pavaresisht se murriqi po na e prish qejfin kohet e fundit duke bere duvane e turkut .

permbledhje e telenoveles dhe shume te tjera

http://www.gazetadita.al/intervista-fatmir-xhafaj-thyen-heshtjen-perndjekja-e-familjareve-te-mi-dhe-e-verteta-e-sulmit-te-gjate-nga-partia-e-babales/

gjera te tjera, si psh taktikat e PD. Qe dolen huq ne rastin e Xhafajt, por “kane dale plot” mjaft here psh me administraten e Rames. Deshtimi verteton kalibrin e Fatmir Xhafajt:

Sipas disa të dhënave që kam pasur, më rezultonte se prej disa kohësh disa individë dhe segmente të caktuara, po përpiqeshin të inskenonin ngjarje e situata që të më kompromentonin mua më së pari. Mbasi kërkuan rreth meje dhe nuk gjetën gjë, si “urithi” tentuan të përndjekin familjarët e mi, tek të cilët gjithashtu nuk arritën të gjenin ndonjë provë kompromentuese. Madje mund t’ju them se ka pasur edhe individë që kanë dashur t’i komprometojnë të afërmit e mi, të cilët falë zotit ju kanë rezistuar tundimeve. E kur nuk arritën gjë, e sajuan një të tillë.

pse pak a ? sa funksionarin e ka percjell per ate bote dhe ende jehon neper ajer …[quote=“korriku, post:6, topic:5478”]
Madje mund t’ju them se ka pasur edhe individë që kanë dashur t’i komprometojnë të afërmit e mi, të cilët falë zotit ju kanë rezistuar tundimeve. E kur nuk arritën gjë, e sajuan një të tillë.
[King James Bible]
Blessed is the man that endureth temptation

Shyqyr qe jemi te paret ne dicka😊

1 Like

Nuk shtyhet ne memedhe. Ka vdekur nervi i revoltes. Asnje opsion per se mbari kundra Rames, i cili duket totalisht i pazote te nxjerre vendin nga krizat ekonomike, institucionale e morale.

E vetmja gje e mire eshte fakti se 10km ne cdo drejtim nga qendra e cdo qyteti, e nje ore pas kuptohet, je ne natyre te eger. Natyre te percunduar e perdhunuar, po natyre pa njerez gjithsesi.

Revolten kunder Rames do ta beje Berisha. Ktu jena, keni per te pare. Ne do fitojme kunder servilave te Rames.

image

Ndoshta do dalem kampione bote si Franca Atehere.Zezaket do luajne ne fushe shqipot ne kafene duke dhene mend se si ata qe po u del shpirti ne fushe mund te luanin me mire .I dhente zoti ymer deltes qe t’ia harrije asaj dite :joy:

hiq i bole, ve i bole, hiq e ve bole, po i bole mbetet!
fol i bole, llap i bole, fol e llap bole, po i bole ben diskurse revolucionare si te hiqen e te vihen bolet.

Nuk besoj. Jevgjit po largohen dhe mire bejne. Zezaket nuk ngjisin dot ne shqiperi. Dhe mire bejne. Sado te te mu dohet sorrosi ,te zinjte nuk kane vend ne shqiperi. Rama ,nqs mundohet te sjelle te zinj,do humbase zgjedhjet.

delta,
pse te mos vijne jevgjit, perderisa jemi bo me keq se jevgjit?