Diskutime te lira - Mars 2021

ahahah :joy:

Hyri prilli shkriu bora…

Urime Shqiperia​:grinning::coffee: Ky qe i binte dajres si paska perfundu​:thinking::thinking:

S’ka gje se i paguan 50 centi me leket e Meros.

Ne keto ore te para te mengjesit Korean nje pyetje me la pa gjum. Keto nga Bangladeshi me 400 USD tha ai por qe realisht duke njohur pak realitetin atje 300 USD si detyrim ligjor - 30-40 USD sigurime shoqerore-shendetesore te cilat i paguan punemarresi + 100 USD qe duhet ti kthej mbrapsht pronarit. Si do ta blej ate shtepine me vlere minimale 1000 Euro m2? @Arban mendoj qe ti mund te kesh nje ide deri sa ja ke dal me 50 cent

Mire une me 50 cent, po vras mendjen dhe mbetem pa gjum, @i barastundur, ti qe e ben falas, si ia ben mor aman. Apo te paguan Qimi per sondazhet gju me gju te zyra?

Jo vetem presidenti e Komandanti, por edhe @i barastunduri po lëngëzon, kënaqësi të tillë nuk e ka ndier as duke bërë sondazhe gju më gju më Qimin.Unë në fakt kujtova se Palloshi ndoqi udhëzimet e @të barastundurit dhe i vuri kyçin Beketit, po nuk paskërkakërkësh qenë kështu.

110 meleone euro eshte para e madhe .Bexheti beri me teper para nga gjyqi(nese e paguajne) se sa nga biznesi.Arban pederasti do I duhet ti beje pompino gjysmes se Kines i varfri per ta lare kete borxh .:joy:

1 Like

Ose te coje makinerite ne Bangladesh.Makina qepese jane .
Merr bangladeshllinj se shqipot te cajne menderen thote AI .Sa do jete idhnu jarani i tij Arban pederasti.
Rama: Katër vjet duam ne ta bëjmë 40 mijë lekë.

Pronari: Nuk ka fuqi punëtore.

Rama: Unë e di që kjo është bisedë e rrezikshme për ne se na hidhen në fyt dhe pastaj kur u tregojmë këto thonë se kjo nuk është punë, është skllavëri, është poshtërsi. Më vjen shumë keq për ata që nuk kuptojnë por nuk kemi çfarë t’u bëjmë. Ne e kemi kaluar ligjin e ri për të huajt që është shumë i thjeshtë, nuk ka fare më ato procedurat e tmerrshme. 7 ditë është procedura për të marrë punëtorë të huaj dhe po të them me këtë pagë që ke ti e ke të garantuar, kanë filluar të marrin edhe të tjerët, punëtorët e huaj nga Bangladeshi, nga Pakistani, India.

Pronari: I kam porositur 300 në Bangladesh, 400 dollarë paga. E kanë të përfshirë edhe fjetjen.

Rama: I ke pronto, nuk dinë as shqip të merren me thashetheme.

Pronari: Do të bëj një kat apostafat për ta.

Rama: Kur të fillojnë të mësojnë shqip fillo dhe ndërroji se fillojnë thashethemet, u hyn krimbi, jo politika, jo demokracia, jo liria.

Pronari: E kishim mbyll për të ardhur më herët po na ra pandemia. Po tani do të vazhdojmë ti marrim. 400 dollarë duan ata.

Rama: Janë punë, punë dhe nuk ka llafe.

Pronari: Janë punëtorë që punojnë tamam në makinat që duam ne. Janë profesionistë.

Mbi ç’fakte e mbeshtet hipotezen tende qe une jam ushtar si puna jote por pa pagese?

hyri prilli admin/e , mbylle marsin,

1 Like

e mbyll, e mbyll admini qe po priste “ku ku - ku ku” te kukumjaçkes se kurdisur çdo fund muaji si sahatet e murit zviceran ne vakti.

Po ti madam,je pro apo kundra???

alba, mjegulloja komentin deltes se eshte nacionalist i majte qe e ha sufllaqen djathtas.

tiku ,jam kombëtarist i djathtë! ta kam sqaruar këtë punë. do thuash ti(dhe ca të tjerë) pse mbështet ramën?
shumë thjesht,se rama është më i djathti që kemi!
shqiptari më i djathtë është afër qendrës, dhe ky është rama!
nqs njeh dikush ndonjë tjetër të na e thotë se mbase nuk e dimë!
nuk jam dakort me sjelljen e të huajve për punë,po kush është kundra?
unë mbështes vv-në si më kombëtaristja parti në politikën shqiptare.
kësaj rradhe ata po testojnë popullin. nuk janë futur në garë për pushtet,kështu që zgjidhja tjetër më pak e dëmshme ngelet automatikisht rama.
rama vrau të paktën terrorristin kacifa,ndërsa çeta dumbabiste është në aleancë me çdo gjë jo kombëtare.

vallaj ti duhet te kesh te drejte perderisa gjen force me shkru kaq gjate!

Pellazg efendi ti per vete je i huaj qe ke shkuar per pune diku tjeter .Keta nuk eshte se po iu marrin punen shqiptareve por do bejne nje pune te cilen shqipot nuk duan ta bejne .