Diskutime te lira - Prill 2019

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë muaj. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

1 Like

Erdhi prilli Kthupi.

1 Like
2 Likes

po pres qe nanjoni te thote ate shprehjen e njohur me “prill”.

Mars, prill, maj … peshkut mos iu ndaj

Jo kjo qenka me maj

1 Like

2 Prilli ishte dje (deshmoret). 7 Prilli do dhe 4 dite.

“peshkut te prillit” mos ju ndaj! (as ne maj, mos ju ndaj!)

1 Like

Prilli ne peshk me verte filloi pak mw vonese, por plot me zemra :slight_smile:

Kur cel Manjola? Apo ne qershor?

2 Likes

Ca bahet kshu more!!!
Eh more Jezus, per ka shkove e u sakrifikove n’kryq, tha.

te djelen isha ne nje qyteze, e kisha 2 ore te lira i vetem. Nuk kisha çfar te beja, bridh sa anej knej ne tymt pa e pas menjen ne ato qe shifsha. Kur papritmas me goditi nje ere parfumi e forte. Un kujtova se ishte ndonje femer, shif rreth e perqark, asigjo. Ngre kryet lart, sapo kisha kaluar nen nje manjole te sapo lulezuar.

1 Like

keta te amerikes qenkan çmendur fare,
" me puthi ne koke" - thote tjetra per Joe Biden, nje nga politikanet me serioz qe kam pare aty.
paskan ik per lesh amerikanet.

Tani dhe aq serioz nuk eshte ai Pjer, eshte cik tip leshko/babaxhan, por duket rob i mire.

Leri keta te Amerikes ti, i kemi marre ne persiper. Me sakte ACDC, se ai i di te gjitha. Ty te kemi lene pecogrosot e BE. Merru me ata per te miren e memedheut.

Edhe shiko me lart se ti mund ta dish pergjigjen per Manjolen. :smile:

Secili jep mendimin e tij pa e atakuar tjetrin.
Kjo mendoj se duhet te jete kultura e diskutimit.

Sa per Biden,ai eshte viktime e makathisteve te Partise se tij qe duan te mos garoje per President.

Ironikisht, vetem Biden mund te kete nje shanc per te mundur Trumpin,pasi nuk eshte demokrat socialist dhe mund te marre vota nga qendra.

Por partia e tij ka ikur per lesh dhe po predikon socializem me cdo kusht.
Nderkohe qe kush leviz nga rreshti socialist fillon dhe atakohet sic i ndodhi Biden dhe atij CEO se Starbuck-it.

Miresevini ne epoken e Metoo dhe AOC.

neqoftese mendoj se tjetri eshte koqe, si mund te jap mendimin tim pa u ndjere i atakuar koqja?

Pastaj kultura e diskutimit eshte njesoj si kultura e te berit seks, ka seks te qete harmonik, por ka edhe seks te harbuar me kafshime. Te dyja menyrat kane lezetin e vet.

1 Like

Pjer, gjuetia e leshit eshte bere zanat planetar. Pra nuk eshte pune vetem Amerike = puthi kaptinen - merri leshin - ike.

ku eshte Manjola mo, se na zuri malli, apo nuk ishte edhe fanse e Palloshit, sa permendnim ate, veçse kur dukej me turfullim :grin:

Peshkun lere per pastaj…

Imagjino Pjer te kandidoje ti dhe te kishin gjurmuar shkrimet e tua ku shpreh afinitetin tend per te pasmet e personazheve femra. Ekzekutim direkt.

1 Like

Ajo ironia ime qe ti i di te gjitha vjen nga menyra jote e te shprehurit per cdo subjekt diskutimi me tone absolute te tipit “Keshtu e duan keta, keshtu jane ata, keshtu zgjidhet kjo, keshtu behet ajo” dhe cdo gje qe eshte ndryshe nga ajo c’beson ti eshte e gabuar. Ja shiko si e mbyll komentin “‘ne epoken e Metoo dhe AOC” a thua se keto jane fundi i botes. Derisa sa ka “grab them by the pussy “ do kete edhe MeToo, derisa ka miliardere qe luajne rolin e sekretarit dhe Presidentit dhe rrjepin njerezit qe mezi kursejne per te blere nje qivur, do kete edhe AOC per kunderpeshe. E more vesh qe u aprovua nje ligj dje qe ofron me teper fleksibilitet per 401k se njerezit s’po kursejne dot sa duhet dhe s’po jetojne dot me kursimet e tyre? Nuk eshte nje teme vertet per t’u diskutuar ajo qe tregon gjendjen e familjeve mesatare ne Amerike sesa qurravitjet e tua per persona qe nuk i njeh sic eshte e sapozgjedhura ne Cikago? Dje u zgjodh, ti sot u cove ne mengjes I bere gjyqin per kater vitet qe vijne. Logjike fantastike.

2 Likes

Buttigieg for President! Gay, millenial, church-going veteran from the Midwest. E gjithe Amerika e perfshire ne nje person.