Diskutime te lira - Prill 2020

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë muaj. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

ndryshe nga tani grupmosha e rrezikuar gjate gripit spanjoll 1918 ishte 20-50vjec

http://www.gazetadita.al/hiqni-karantinen-per-te-rinjte-qe-ti-jepni-nje-shans-ekonomise-2/

1 Like

gripi aziatik jo gripi spanjoll. ne ate kohe njihej si “asian flu” por pastaj komunistat kines me propaganden e tyre e ndryshuan emrin.

po pandemine e AIDS qe vazhdon sot e kesaj dite a nuk e kemi peshqesh nga ju antikomunistat e perendimit…?!

image

Afganet e saliut ne shkoder,mbuluan me flamurin e isis-t,arkivolin e gëzim krujës!
Luftoni kombetarizmin,luftoni! Ja rezultati! Arabe myslimane dhe jevgj ortodoks !

https://javanews.al/aftesia-kapese-e-sistemit-te-testimit-per-covid-19/

O arjani hitlerjan, c’fare lidhje kishin afganet e saliut apo vllehet e Edit me varrimin e nje personi privat nga familja dhe vendimet e familjes apo amaneti qe mund te kete lene i ndjeri?

1 Like

mir o mir

korriku/sja , edhe ti admine e faqes, apo i ndrrute vendet me gjembin ,

Ka lidhje shoqja nderkombetariste,ka!
Sepse ai nuk u varros si shqiptar po si arab o isis-t.Njerezit,jane qënie shoqerore gjëmb. Prandaj kane përmasë përbashkesie. Shqiptar,kinez,mysliman,demokrat,peqins,masonë ! Familja e krujes ofendoi perkatesine shqiptare te Gezimit duke vene mbi te ate arabe. Po ti qe ke lubonjen dhe naim çilin per kryetar koprative,te duken turmat pa identitet,ose me identitet te inkrimininuar si shprehje e lirise or tie,

Keto dy mije vitet e fundit ceremonia e varrimit per njerezit normale eshte ndjekur me objekte fetare apo spirituale, jo flamure sic do ti.

1 Like

delta, po a ka noi foto a vidio te varrimit te artistit shkodran

Pergjigjen ta ka kthyer Yeriho me mire se c’mund ta kthej une.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

…eshte vertet nje mixed filling por, kur sheh se gjithe kjo armate kerkuesit shkencore shqiptare jane jashte, e kupton pse Akademia Shkencave drejtohet nga Skender Gjinushi…

fitorja globale ndaj coronavirusit tha nje mjek kinez do percaktohet nga vendi me mbrojtjen me te dobet ndaj tij

ky pastaj s’dmth te jete detyrimisht nje ekonomi e dobet se mund te jete fare mire nje ekonomi e forte e organizuar keq per mbrojtje


https://www.washingtonpost.com/politics/mar-a-lago-shuttered-as-trumps-clubs-and-restaurants-suffer-from-coronavirus-fallout


http://www.gazetadita.al/koncesioni-128-milione-euro-zbulohen-kompanite-ne-hohlande-me-drejtore-ruse/


http://www.gazetadita.al/eksperti-i-obsh-europa-dhe-shba-mund-te-goditen-nga-4-vale-te-koronavirusit/


Shkoder o qytet i bekuar
Gezuar Pashket
image

1 Like

De Biaz te bene shqipot si vetja tu befsha.
Edhe nje gjerman qe vrave
Na cave bythen na cave😊