Diskutime të lira - Prill, 2021

Ndryshimi është qytetërimor.
Jo ekonomik. Ardhja e talebamozmit në pushtet do i kushtojë rëndë jo vetëm shqipërisë, por gjithë shqiptarisë.
U provuan dy herë në pushtet. Sollën lindjen e mesme në shqipëri, në gjithë aspektet. Hajdutëri,arrogancë, antishqiptari,luftë krahinore,prapambetje kulturore dhe estetike, shkatërrim institucionesh,frymë fisnore në vënd të asaj kombëtare.
Asgjë pozitive. Bile unë mendoj që pd-ja është investim serbo grek,për të shkatërruar shqiptarët në ballkan,duke i futur në luftë me njëri tjetrin.
Nga ky këndvështrim bëhen dhe votimet.
Duke ditur që 70% e popullsisë janë loqe

Nuk ka asgje te ngaterruar ne kete histori ! PD-ja nxorri bandat e saj ne Elbasan me qellimin qe te bej zap qytetin ! Njesoj si ne 97’ ne Vlore ! Nuk ka asgje te vertet per shitblerje vote e karta identiteti ! Furgonat e PD-se me arme ne dore ndalonin cdo aktivist te dyshuar te PS-se ne Elbasan me makine apo ne kembe thjesht sepse i perkiste anes tjeter, nuk kishte rendesi nese ishte ne pune te tij ne ate moment ! Kane ndaluar me dhjetra persona e makina, kur u ndeshen me dike qe i kundershtoi e vrane ! Kjo eshte historia ! Do thuash ti…po policia? Po c’polici zeza…perjashto disi Tiranen ne gjithe qytetet e tjera polici i bie borise se makines se tij me shpresen qe ai qe ka parkuar makinen ne mes te rruges te vij ta heq “kjo eshte diktatura policore e Edi Rames” …

Mos ki frike hic…pas 25 prillit do behen paqesor si Nene Tereza te gjithe keta qe sot ulerasin, u bien borive, shajne e mallkojne e deri vrasin njerez sepse nuk mendojne si ata politikisht ! Te pakten keshtu mendoj une …i ka kapitalizmi keto…sidomos ai amerikan !

Te lutem mund te me ilumunish pak ku u mbeshtete qe bere kete pershtjellimin tend kaq te perpikte dhe shume afer se vertetes?

une nuk i frigohem arb ngjarjeve te dt 25 , i firgohem pasojave qe do rrjedhin ne aktin e kesaj date per 4 vjetet e ardhshem …

Policia e Dibrës ka arrestuar dy personat të cilët dje u ndaluan nga anëtarët e Partisë Demokratike në këtë zonë, pasi pretendohej se po blinin vota
Bëhet fjalë për juristin e bashkisë Denis Gjoli me detyrën e Drejtorit Juridik në Bashkinë e Bulqizëz si dhe Albjon Çeku, aktivist i Partisë Socialiste dhe pjesë e shtabit socialist.
image

o zot o zot cfar bohet, me demek drejtor zuzari i Rames,shkon e ble karten e identitet qytetarve per te mos votuar ,

e ka mire Fatos Lubonja qe ky shtet kriminal nuk rezohet me zgjedhje;

Mbeshtetem tek versionet e PD-se qe fliste per lek e karta identiteti mbi kofanen e makines diten me diell kohen kur ngjarja ndodhi, per versionin tjeter me viktimen qe sulmonte me arme zjarri trimat e PD-se e tek versioni i fundit me makina te blinduara e 20 pistoleta kur nuk u gjeten as lek e karta e as arme viktimes e as makina te blinduara e 20 pistoleta !Ju besojini kujt te doni nga keto versione por mos harro se nuk jemi me 21 Janar ku u prishen provat , hetimi dhe pamjet filmike …i ka kapitalizmi keto

hahahaha keni filluar te kapni ata te LSI-se tani …bravo !

Bëhet fjalë për juristin e bashkisë Denis Gjoli me detyrën e Drejtorit Juridik në Bashkinë e Bulqizëz

…do thote zotnjija juj qe nuk oshte i PPSH, po si mor mos ta mohoni kur ai i pari juj mohoj djalin dhe jo ke drejtorin juridikkkk…

dhe me qe ra fjala ; Emrat patronazhistëve të PS kanë filluar të ngjiten nëpër lagjet e Tiranës

image

Sa keq kur njerzit priren te japin nje opision, aq me keq nje version te nje ngjarje kur perfshihen emocionalisht ndersa e bejne. E bukura shkon edhe me tej qe opinionin e tyre e shesin se e verteta absolute edhe pse jetojne jashte kontekstit mbi te cilen flasin.
Nqs nuk besoni qe fshihen edhe prishen provat mjafton te lexosh letren e derguar nga gjykata europiane per te drejtat e njeriut asaj struktures qe supozohet ti mbroj te gjithe shqiptaret me punen e saj e cila quhet PAK edhe qe operon si strukture partiake. E para kjo.
Kush do ti gjente kartat edhe leket ato 14 policat qe ishin aty edhe benin sehir?
Apo ato qe shkuan sot ke shtabi i PD ne Elbasan edhe qe nuk kishin as mandat as proces verbal ?

Po PS cfare ka bere pellazg efendi :grinning:

Asgjë madam. Bile unë nuk do ti votoja po të kishte të djathtë shqiptare.
Por midis një qeverie problematike ,si shumë të tjera nëpër botë,dhe mundësisë që shqipërinë ta udhëheqë mziu,stresi,dulja dhe djali i fahriut,nën udhëzimet e sali veremit, unë zgjedh të parën.
Misioni i tyre është të shpërbëjnë shtetin shqiptar .

Per dashnoret e tempullit te demokracise dhe mamadhise Amerike :grinning:

Sa patriote qe behen mer kur iu ngel veza kryq!!!
Hajt zgjedhje te qeta dhe me Shqiperi te lire :v::v::v:

Nese do te isha i perfshire emocionalisht do te thoja qe mos bej budallain, qorrin e shurdhin edhe boll justifikove barbaret qe vrane nje njeri e terrorizuan nje qytet per arsye politike ne 2021 ! Edhe ky muhabeti i policeve eshte pjese e kesaj felliqesie ! Sikur policet te kishin bere detyren ate dite sot viktimat do ishin ata vete, do ishin te vrare nga barbaret e te atemuar nga ata si ty ashtu sic po ben tani me keto budalleqet per mandat e proces verbal per nje ndalim makine imagjino per nje arestim apo ndalim (nuk i dini as kuptimin fjaleve qe permendni…gjeje cfare eshte nje proces verbal njeher ) ! Pra nese nuk e ben detyren perse nuk e ben, nese e ben pse e ben … Kush do i mbroj policet ? Rama qe ben pjeshken e bukur e tolerantin e madh kur i shkerdhejne shtetin nje grup rrugacesh adoloshent ne Tirane apo nje grup kontrollues ajror idiot ?..po pse ca i di ti policet mish per top per politiken ? Meqe do te ngresh pyetje , pyet veten pse nuk jane vrare njerez ne Elbasan ne zgjedhjet e meparshme? Bandat e famshme aty kane qene nga te dyja anet !Ta them une pse, sepse nuk e vrasin njeri-tjetrin as bandat e as Elbasallinjte, Korcaret,Firaket, Vlonjatet,Shkodranet, Tiransit apo ke do ti per politike ! Sherr ka, por ka mekanizma qe nderhyjne pertej retorikes ( si shefat lokal te partive nga te dyja anet) dhe i ulin gjakrat ,sepse njerzit do jetojne edhe me pas ! Viktimat gjithmon kane ardhur nga njerez te importuar nga jashte ne cdo rast te nje krimi elektoral , fiks si ne kete rast ku nje idiot i importuar dhe i vendosur aty si shef elektoral i PD-se ne vend te ulte gjakrat i acaronte me provokime deri ne krijim te nje grupi te armatosur te importuar nga ana e anes qe sillen si pushtues me vendalinjte, kur edhe nje femije e di se ku te con kjo cmenduri e cfare pasoja percarse mund te ndez…jo per gje por ka ndodhur me pare dhe e kemi vuajtur ne 97’ ne Vlore dicka te tille ! Kjo ishte pjesa emocionale …por mos u bej merak…kapitalizmi amerikan e SPAKU partiak sipas teje do ti sqarojne mire gjerat…me qetesi e dashuri do sillen te gjithe !

E ka plakur stresi i politikes.Shekspiri thote: uneasy lies the head that holds the crown.(e paqete prehet koka qe mban kuroren)

uneasy lies the head that holds the crown

e paqete prehet koka qe mban kuroren
e paqete prehet koka qe nuk mban kuroren
i paqete ai qe ka
i paqete ai qe s’ka
te gjitha kokat i qetson kosa e vdekjes
paqetesine e jetes e qetson qetesija e vdekjes

1 Like

Ore ,po kaposhi nuk ka postuar gjë nga syri i salës sot​:thinking::thinking:
Çtë ketë ndodhur vallë!!!
Mos është prerë interneti andej nga kanadja​:nerd_face::nerd_face: